Українська авіація завдала 16 ударів по окупантах – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 20 грудня

Триває вже 300 доба героїчної боротьби українського народу проти російської навали. Противник й надалі зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському і Авдіївському напрямках. Намагається відновити втрачене положення на Лиманському та веде оборону на інших напрямках.

Українська авіація завдала 16 ударів по окупантах – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 20 грудня

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка, Червонопопівка і Серебрянське Луганської області та Верхньокам’янське, Підгородне, Бахмут, Опитне, Курдюмівка, Красногорівка та Мар’їнка Донецької області.

Протягом доби противник завдав 4 ракетних та 60 авіаційних ударів, а також здійснив понад 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. В результаті цих ударів постраждала цивільні інфраструктура та населення.

За попередні дні, в районах Бердянська, Токмака та Пологів Запорізької області, знищено склад боєприпасів, близько 15 одиниць військової техніки різного типу та поранено понад 150 військовослужбовців російських окупаційних військ.

Сили протиповітряної оборони сьогодні збили два ворожих гелікоптери. Інформація щодо їх типу наразі уточнюється. Також за попередню добу знищено радіолокаційну станцію контрбатарейної боротьби «Зоопарк».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили склад боєприпасів, 3 пункти управління та 3 райони зосередження живої сили противника.

Станом на ранок 20 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 19.12 орієнтовно склали

Згідно зі зведенням, російська військова маріонеткова група «Вагнер» продовжує відігравати важливу роль у затяжних боях у районі міста Бахмут Донецької області. В останні місяці вона розробила наступальну тактику, у якій використовує велику кількість погано навчених засуджених.

Окремим бійцям видається смартфон або планшет із комерційними супутниковими знімками, де позначені вісь просування та мета нападу.

На рівні взводу та вище командири, швидше за все, залишаються в укритті та віддають накази через радіозв’язок, отримуючи інформацію по відео з невеликих безпілотних літальних апаратів.

Окремі групи й підрозділи отримують наказ слідувати за заздалегідь наміченим маршрутом, часто за вогневої підтримки, але рідше – разом із бронетехнікою. 

Оперативникам «Вагнера», які відхилилися від маршруту нападу без дозволу загрожує розстріл.

«Ця жорстока тактика спрямована на збереження рідкісних активів «Вагнера» – досвідчених командирів і бронетехніки – за рахунок доступніших новобранців, яких організація оцінює як витратний матеріал».

Готуючись до ракетних атак, росіяни використовують повітряну, наземну агентурну розвідку, вивчають соціальні мережі українських користувачів, різноманітні пабліки.

Категорично забороняється оприлюднювати:

Уся ця інформація може бути використана ворогом у прокладанні маршрутів ракет для обходу української ППО; корегування та завдання ударів по самих засобах ППО.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Глава держави наголосив, що цієї ночі Україна знову була атакована іранськими дронами. Це «Шахеди» з нової партії, яку росія отримала від Ірану. 250 штук – стільки всього “Шахедів” зараз отримано державою-терористом.

За словами президента, російські ракети та іранські дрони застосовуються постійно для ударів передусім по українській енергетиці.

Володимир Зеленський звернувся до кожного лідера окремо й попросив про розширення співпраці, створення більшої кількості можливостей для захисту українців від російського терору.

«Я прошу вас підтримати нашу країну саме зараз чітким рішенням – надати все те, що може не тільки зберігати наявну динаміку на полі бою в Україні, а й прискорити рух наших сил оборони до перемоги. Бо наша перемога – це буде й перемога кожного з вас, і це перемога Європи, ваших народів, перемога, якої очікує, впевнений, увесь світ».

У ДПСУ наголосили, що навчання, які Білорусь проводить разом із росіянами, фактично нічого не змінюють для України. Наша держава продовжує посилювати кордон із Білоруссю, як безпосередньо по лінії державного рубежу, так і в прикордонні, щоб наш кордон був максимально готовий до обороноздатності.

Крім укріплення кордону в інженерному відношенні, знищуються можливі напрямки руху військової техніки, зокрема мінуються найбільш загрозливі напрямки. Окрім цього, розгортаються системи спостереження, для моніторингу ситуації на кордоні використовуються безпілотники.

Тільки за минулий тиждень бізнес отримав 440 кредитів за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 1,95 мільярда гривень.

За час дії воєнного стану за цією програмою було укладено 17 032 кредитних договори на загальну суму 71,19 млрд грн. 

Кредити залучали:

Щоб отримати щеплення, треба звернутися до сімейного лікаря.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

«Вторгнення в Україну призвело до падіння російських акцій у лютому. Майже 10 місяців потому, відновлення виглядає далекою перспективою після того, як санкції спровокували відтік інвесторів і зробили акції найгіршими у світі. Хоча економіка в цілому краще, ніж очікувалося, витримала санкції, запроваджені США та їхніми союзниками, на фондовому ринку спостерігається інша картина»

Російські акції були виключені зі світових індексів, а біржові фонди, що відслідковують акції країни, були або заморожені, або закриті.

Місцеві інвестори не змогли врятувати внутрішній ринок від падіння, викликаного війною, навіть незважаючи на те, що більшості іноземців все ще заборонено продавати місцеві акції, якими вони володіють.

Аналітики вважають, що наступний рік навряд чи принесе полегшення, оскільки війна і контроль за рухом капіталу триватимуть, особливо якщо глобальна рецесія обмежить попит на сировинні товари, а нові санкції ще більше посилять тиск на російську економіку.

Гелікоптер врізався в будівельний вагончик, перекинувся на бік і повністю згорів на смузі посадки

16 грудня в Бурятії вертоліт Мі-8 упав під час посадки в аеропорту і спалахнув. Загинули троє членів екіпажу.

Після зниження п’ять днів поспіль минулого тижня в понеділок рубль подешевшав до долара рекордно з початку липня: почавши день на позначці 64,97 рублі, перша година основних торгів курс піднявся вище 65 рублів, до полудня пробив 66 рублів, а на 14:58 мск досяг 67,14 рубля – максимуму з кінця травня.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Йдеться про поставку сотень тисяч боєприпасів для артилерії у наступному році за контрактом на 250 млн фунтів стерлінгів, що забезпечить постійне надходження в Україну вкрай важливих артилерійських боєприпасів протягом 2023 року.

За найскромнішими підрахунками видання Rzeczpospolita, $3,6 млрд (15,9 млрд злотих) склала державна допомога. Приватна допомога тільки в перші три місяці після початку повномасштабної війни може сягати $2,2 млрд (9-10 млрд. злотих). На сьогодні ця сума зросла ще на кілька мільярдів. 

Військова допомога становить щонайменше $1,9 млрд (8,5 млрд злотих).

Станом на сьогодні зібрано близько 71 мільйона євро. Це більше, ніж було пожертвувано на допомогу після катастрофи цунамі у Південній Азії у 2004 році.

Робота «Карітас» в Україні включає розподіл продуктів харчування та питної води.

«Ми підтримуємо українців і хочемо допомогти, перш за все – економічним відновленням та відбудовою України. Я вважаю, що Україна – це неймовірна країна, яка має дивовижну економіку. Ми доклали багато зусиль, щоб почала діяти зернова угода, щоб продовжувався експорт українського зерна з Одеси, та тепер шукаємо можливості для подальшого сприяння розвитку українського агросектору», – заявив Джонсон.

Зазначається, що потенційна допомога українському агросектору може нагадувати ленд-ліз.

За інформацією Bloomberg, європейські країни домовилися про обмеження ціни на природний газ на рівні 180 євро, поклавши край багатомісячним політичним суперечкам про те, чи варто втручатися в енергетичну кризу, яка загрожувала регіонові рецесією.

Так званий механізм корекції газового ринку, покликаний запобігти екстремальним коливанням цін, буде застосований з 15 лютого.

Exit mobile version