Українські війська продовжують успішно вести наступальні дії на південному фланзі довкола міста Бахмут – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 27 липня

Триває 519 доба від початку повномасштабної війни, яку розв’язала росі проти нашої держави. Сьогодні вночі російська федерація завдала чергового удару іранськими ударними БпЛА типу “Shahed” по Україні. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.

Українські війська продовжують успішно вести наступальні дії на південному фланзі довкола міста Бахмут – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 27 липня
Фото: Генштаб

БОЙОВІ ДІЇ

Протягом минулої доби ворог завдав 49 ракетних та 37 авіаційних ударів, здійснив понад 63 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та мирних населених пунктах. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки. Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається дуже високою.

Протягом доби відбулося 28 бойових зіткнень.

Водночас наші військові продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському та Лиманському напрямках. 

Окупанти шукають в українській обороні слабкі місця, здійснюють артобстріли, атакують групами піхоти та використовують загони спеціального призначення. Тобто всіма силами намагаються протиснути українську оборону, але безуспішно.

Станом на ранок 27 липня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.07.23 орієнтовно склали

Наразі зафіксовано утилізацію 128 одиниць спецтехніки й до кінця місяця українські оборонці мають усі можливості ще вище підняти планку. 

Збройні сили країни-терориста активізували бойову підготовку надводних сил та морської авіації Чорноморського флоту. Загарбники, зокрема, відпрацьовують блокування морських районів, виявлення і знищення кораблів.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

За словами глави держави, Головне управління розвідки МОУ та Служба зовнішньої розвідки також доповіли про активність ворога та його найближчі плани, а СБУ – про перебіг останніх реалізацій щодо ворога всередині держави.

При цьому більшість опитаних не довіряють лідеру «Батьківщини» Юлії Тимошенко (78%), ексголові ОПЗЖ Юрію Бойку (76%), лідеру «Євросолідарності» Петру Порошенку (71%).

Створені робочі групи від Міністерства оборони працюють у регіонах. Аналізується все – досвід служби, репутація, інформація в публічному просторі, звернення громадян, що надійшли на гарячу лінію та іншими каналами. Нині вже повідомлено підозри 21 особі, щодо 102 осіб розпочато моніторинг способу життя.

«Щодо зворотного зв’язку, який ми отримуємо від громадян. Прийнято понад 2300 звернень. Теми охоплюють весь спектр питань, які можуть виникнути при взаємодії з ТЦК та СП – від корупційних проявів до якості організації роботи. Кожне звернення опрацьовується індивідуально».

Дрон представили на міжнародній оборонній виставці International Defence Industry Fair (IDEF 2023).

Морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат розроблений в Україні як багатоцільовий безпілотний надводний корабель нового покоління.

Він може виконувати різноманітні операції, такі як спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту, бойові місії.

Використання цифрових інновацій допоможе ефективно розпізнавати, а потім знищувати ворожі цілі. 

Зазначається, що понад 200 українських компаній, які займаються виробництвом безпілотників, зараз працюють пліч-о-пліч з військовими підрозділами на передовій, щоб налаштувати та посилити дрони, щоб покращити їхню здатність вбивати та шпигувати за ворогом.

Washington Post описує переваги роботи над технологіями саме в Україні на прикладі технологій глушіння, наголошуючи, що компанії можуть не просто розробляти, а й тестувати свою продукцію. Це привілей, якого немає у переважної більшості міжнародних компаній, що спеціалізуються на аналогічних виробництвах.

Виробники дронів також отримують постійний зворотний зв’язок з лінії фронту, що дозволяє їм вносити негайні корективи, щоб зменшити вразливість і поліпшити летальність.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт, який пройде 27-28 липня за участю путіна.

На рівні глав держав буде представлено лише 17 країн. 

Розчарування африканських чиновників легко пояснити: чотири роки тому на аналогічному саміті путін обіцяв їм дворазове збільшення товарообігу, до $40 млрд. Але за фактом обсяги торгівлі не зросли, а знизилися — до $18 млрд. При цьому на росію припадає лише 1% від іноземних інвестицій – навіть острів Маврикій вкладає більше. 

Водночас за словами Дмітрія Пєскова, у такому низькому представництві африканських держав, звичайно ж, винні США. 

Вантажопотік за Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом зріс на 77%. Транзит китайських вантажів через росію обвалився на 30%. 

Ціни на кошик товарів, зібраний за реальними покупками людей, зросли на 16% з початку року та на 47% – від початку війни.

Водночас відомий економіст Стів Ханке стверджує, що реальна інфляція в Росії 60%, а не 3.6%, як це заявляє ЦБ росії.

Така правка дозволить Міноборони рф відправити цих «контрактників» на війну в Україну. За чинним законодавством, призвані на строкову службу громадяни можуть укласти контракт лише через три місяці.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Заходи включають санкції проти фізичних та юридичних осіб. Зокрема обмеження стосуватимуться авіації та товарів подвійного призначення. Не буде ніяких послаблень для білоруських калійних добрив, проте це питання ще можуть переглянути восени.

Перелік наданого озброєння:

  1. ракети для систем ППО Patriot і NASAMS;
  2. зенітні комплекси Stinger;
  3. додаткові боєприпаси для HIMARS;
  4. артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  5. міномети;
  6. 32 бронетранспортери Stryker;
  7. протитанкові системи TOW;
  8. Javelin;
  9. безпілотники Hornet;
  10. авіаційні ракети Hydra-70;
  11. тактичні аеронавігаційні системи;
  12. саперне обладнання;
  13. стрілецька зброя;
  14. польове екіпірування;
  15. запчастини тощо.

«Ми проводимо зустрічі, де наші служби можуть висловити свою думку щодо того, що вони мають, а потім, звичайно, секретар та головуючий ведуть розмови з президентом, з Білим домом про те, що нам потрібно надати Україні».

За словами Сінгх, одна з речей, яку продовжує повторювати президент і держсекретар, – це те, що США з Україною на довгострокову перспективу.

Справжній загальновійськовий бій за цих обставин неможливий, оскільки Україні бракує бойової авіації, засобів антидронної та протиповітряної оборони, далекобійного озброєння і насамперед достатньої кількості боєприпасів.

Також депутат Бундестагу зазначив, що саме вагання держав-партнерів, особливо Німеччини, призвели до того, що Україна втратила майже рік, а росія за цей час змогла значно розширити свої лінії оборони та глибоко окопатися. 

«Від держав, які підтримують Україну, залежить, наскільки успішним і швидким буде її визвольний наступ. Ми можемо негайно відправити ATACMS, F16, Taurus, а також інші основні бойові танки. Це розумніше, ніж сидіти в кріслі й коментувати просування фронту, якого ми в Німеччині взагалі не можемо зрозуміти. Тим більше, що ми б не відправляли свої війська в такі важкі ситуації. Прикро».

Країни офіційно звернулися до Єврокомісії з проханням скористатися Балтійським шляхом для розв’язання проблем, що виникли після відмови росії продовжувати Чорноморську зернову ініціативу.

Радбез скликано росією для обговорення нібито переслідування російського православ’я Україні.

рф домагалася допуску архієпископа Гедеона до виступу в режимі онлайн, проте Велика Британія, яка головує в Радбезі, ухвалила рішення допустити двох промовців із трьох, запропонованих Росією.

Гедеона під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну співпрацював з окупаційною владою і втік до росії.

МОК раніше оголосив, що ухвалить у належний час рішення про участь окремих нейтральних спортсменів з російським або білоруським паспортом, відповідно до рекомендацій для міжнародних федерацій та організаторів міжнародних спортивних заходів.

Exit mobile version