Українські військові збили ще один російський гелікоптер Ка-52 та 2 розвідувальних БпЛА – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 8 серпня

Триває 531 доба повномасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. Протягом минулої доби ворог завдав 7 ракетних та 42 авіаційних ударів, здійснив 66 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша інфраструктура.

Українські військові збили ще один російський гелікоптер Ка-52 та 2 розвідувальних БпЛА – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 8 серпня
Фото: 47 ОМБр

БОЙОВІ ДІЇ

«Щодо оборони. Вона – стійка. Наші воїни для цього докладають максимум зусиль. На низці напрямків противник проводить активні штурмові дії, але успіху не має. Зокрема, це пов’язано з намаганням відволікти українські сили від певних ділянок фронту.

Щодо наступу. Тривають важкі бої, українські війська крок за кроком продовжують створювати умови для просування вперед. Ініціатива на нашому боці».

Також нашими захисниками було знищено ворожий гелікоптер Ка-52 та 2 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 2 пункти управління, 3 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 5 артилерійських засобів на вогневих позиціях та 2 радіолокаційні станції противника.

Станом на ранок 8 серпня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.08.23 орієнтовно склали

За даними розвідки, протягом літа тактична бойова авіація РФ зазвичай здійснювала понад 100 вильотів на день, але переважно над територією, що контролюється рф, – через загрозу від української ППО.

Водночас аналітики додають, що в останні тижні росія, схоже, менш спроможна забезпечити ефективні тактичні повітряні сили на півдні України.  

В огляді зазначають, що українські війська завдали ударів по двох ключових автомобільних мостах уздовж критично важливих російських наземних ліній зв’язку, що з’єднують окупований Крим і окуповану Херсонську область.

Відтак, 6 серпня російські війська були змушені перенаправити дорожній рух з коротших східних маршрутів на довші західні шляхи.

У звіті також зазначають, що українські війська продовжували контрнаступальні операції щонайменше на двох ділянках фронту 6 серпня.

Вони брали участь у боях на різних напрямках, серед звільнених є поранені. Найстаршому з наших воїнів виповнилося 54 роки, наймолодшому – 23 роки.

Усі визволені пройдуть курс фізичної та психологічної реабілітації, реінтеграції та отримають необхідне лікування за підтримки фахівців-медиків.

Наразі додому вдалося повернути 2 598 українців. Це 48-й обмін, який вдалося провести.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Усі країни, які брали участь у саміті в Джидді виступили за територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Протягом місяця мають відбутися наступні зустрічі радників і експертів до саміту миру. 

Влада продовжує працювати над формулою миру на рівні послів, щоб кожен пункт був визначений окремим документом. Також продовжується робота над документами, які планується ухвалити на глобальному саміті миру.

Україна прагне довести кількість учасників таких дипломатичних консультацій до 60 держав.

Надалі має відбутися установчий саміт, який має прийняти за основу український мирний план. Потім відбудуться саміти за кожним пунктом плану в різних країнах світу зі співлідерами кожних з цих пунктів. Надалі відбудеться саміт, на якому зберуться всі країни-учасниці й ухвалять спільну угоду.

Як вказує Національний банк, стрімке зростання резервів протягом липня пояснюється отриманням великої фінансової допомоги від Заходу, зокрема ЄС, Світового банку та США.  

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,6 місяця майбутнього імпорту.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляють, що тривають планові роботи для підготовки мереж, котелень, генеруючого обладнання, а також індивідуальних теплових пунктів.

Найближчим часом буде вирішено питання продовження ПСО на газ для виробників тепла. Продовжується робота у питанні компенсації різниці в тарифах для підприємств ТКЕ.

Також на розгляд Кабміну винесено питання виділення коштів з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф для фінансування необхідних заходів для відновлення та будівництва резервних потужностей.

Зараз наша країна повинна довести, що у свої територіальні води, які, як і Чорне море, росія заблокувала, ми маємо право ввозити та вивозити ті чи інші товари. 

«Якщо росія продовжуватиме домінувати в Чорному морі та блокуватиме його, обстрілюючи ракетами, то Україна робитиме те саме, що є справедливим захистом наших можливостей. У нас не так багато зброї, але якщо вони продовжуватимуть стріляти, то до кінця війни вони можуть залишитися без кораблів. І це те, що ми хочемо їм показати».

Глава держави наголосив, що зараз росіяни не можуть виграти, тому намагаються поставити Україну в патову ситуацію. Для цього окупанти використовують зброю та насильство. Але Україна відповідатиме на атаки рф на цивільних та «зернові коридори».

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Експерти кажуть, що це тільки офіційні дані, а реальна кількість справ, пов’язаних з держзрадою, може бути вищою в рази. Нерідко буває таке, що про затримання повідомляють публічно за два-три місяці.

Зазначається, що майже кожен робочий день порушується одна справа. Такими темпами до кінця грудня їх буде близько 250.

Для порівняння, у 1960-х влада СРСР заводила близько 150 кримінальних справ про держзраду на рік, до кінця радянського режиму ця цифра тільки знижувалася.

За останні 12 місяців долар подорожчав на 57%, а євро – на 73%. Реальне надходження валюти в економіку зникла до мінімуму майже за 20 років.

Водночас експерти наголошують, що інфляція на руку державі-агресору, адже це дає додаткові доходи бюджету. При цьому владі однаково, що населення біднішає, а продукти дорожчають. 

61 суб’єкт рф втратить загалом 2,4 млрд рублів на капітальний ремонт поліклінік та закупівлю обладнання. Гроші віддадуть у так звані «ДНР», «ЛНР», окремі райони Запорізької та Херсонської областях.

Хоча це просто офіційна позиція, а насправді ніхто на окупованих територіях України не перевірятиме наявність обладнання. Гроші просто вкрадуть.

Один із прокремлівських так званих «воєнкорів» розповів, що найманці-вагнерівці систематично грабують, б’ють і катують солдатів у тилу, підстерігаючи тих, кого виводять на ротацію після виплати бойових. 

Хакери нібито отримали доступ до інформації про власників нерухомості в Москві та злили їх Україні. Зокрема йдеться про дані щодо держслужбовців, політиків, військових і представників спецслужб, які підтримують війну з Україною.

Зазначається, що цю групу хакерів пов’язують з кібератакою на Rutube у травні 2022 року, коли сервіс не працював два дні. Крім того, вони взяли на себе відповідальність за злом сайту системи фонду «Сколково» у травні 2023 року.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Як пише видання Bloomberg, жодна з країн Глобального Півдня, представлених на консультаціях у Джидді, не запитувала присутності росії на наступному раунді переговорів, які, як хотілося б, відбудуться до саміту лідерів G20 у Нью-Делі у вересні.

Представник МЗС Франції заявив, що Китай зайняв «конструктивну позицію» на переговорах, але наполягає на припиненні вогню в Україні. Однак, пояснив дипломат, французька сторона пояснила Китаю, що буде неприйнятно, якщо росія залишиться на тих позиціях в Україні, які вона тепер займає. 

Головними напрямками проекту є медична допомога як на місці, так і з переміщенням у разі складних випадків до Італії; навчання для українського медичного персоналу; розширення інфраструктурного та технологічного потенціалу для створення локальних центрів передового досвіду за італійським зразком. 

Exit mobile version