Українському «Щедрику» 100 років: 5 найпрекрасніших версій виконання відомої пісні

Цьогоріч всесвітньо відомий український «Щедрик» святкує великий ювілей – рівно 100 років тому його вперше представили у стінах легендарного Карнегі Холл у Нью-Йорку. Відтоді – це один із символів Різдва для мільйонів людей у всьому світі.

Українському «Щедрику» 100 років: 5 найпрекрасніших версій виконання відомої пісні
Українському «Щедрику» 100 років: 5 найпрекрасніших версій виконання відомої пісні

Щороку сотні музикантів записують все нові і нові версії Carol of the Bells. Серед них Vogue.ua зібрав п’ять найкрасивіших, за їхньою версію.

Ukrainian National Chorus, 1922 рік

Щедрик * First Recording of Schedryk * Carol of the Bells * 1922 (HD) StandWithUkraine ❄️💙💛❄️

Одне з перших виконань «Щедрика» належить Українському національному хору у Нью-Йорку в Карнегіголі. Цей запис датований 1922 роком і зроблений на знаменитому лейблі Brunswick. Диригент – Микола Кошець.

St Paul’s Cathedral Choir

St Paul's Cathedral Choir, Andrew Carwood - Carol Of The Bells (Official Music Video)

Одна з найбільш зворушливих версій «Щедрика» у світі належить хору Собору Святого Павла в Лондоні. Хору – 900 років, і кілька років тому вони випустили альбом святкових гімнів, записаних в соборі. Диригент – легендарний Ендрю Карвуд, музичний керівник хору Собору Святого Павла.

Katie Melua для BBC

Кеті Мелуа (Katie Melua) виконує "Щедрик" на BBC

Кеті Мелуа – популярна британська співачка. «Щедрик» вона виконала для британського каналу BBC в супроводі жіночого хору з грузинського міста Горі (Кеті народилася і виросла в Грузії).

Олег Скрипка і «Воплі Відоплясова»

Олег Скрипка "Щедрик" / Oleg Skrypka "Shchedryk"

Небайдужі до «Щедрика» і українські музиканти. Одна з найкрасивіших версій належить Олегу Скрипці та гурту «Воплі Відоплясова». Олег Скрипка створив кілька версій «Щедрика», першу – 10 років тому.

Девід Ікен

Carol of the Bells - Amazing Piano Solo by David Hicken

У 2013 році свою фортепіанну версію «Щедрика» представив Девід Ікен – успішний британський піаніст і композитор. Записав українську щедрівку Девід не де-небудь, а на Гаваях.

У творі Леонтовича вмонтований універсальний код української національної ідентичності. Про це варто розповідати всьому світу. Особливо зараз, коли армія рф безжально намагається знищити нашу культуру.

Нагадаємо, в Україні створили комікс про екологічні наслідки повномасштабної війни.

Exit mobile version