Укрзалізниця розпочинає «Залізну українізацію»: які кроки уже зроблено в рамках програми

В Укрзалізниці запустили трирічну програму «Залізна українізація». Мета ініціативи – повністю позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту.

Про це повідомляє пресслужба УЗ, передає ProSlav.

Укрзалізниця розпочинає «Залізну українізацію»: які кроки уже зроблено в рамках програми
Укрзалізниця розпочинає «Залізну українізацію»

«Настав час нарешті позбутися радянського та імперського минулого, яке понад 100 років просочувало українську залізницю, викинути на смітник історії все, що зв’язує нас та заважає розвиватися. Настав час повністю українізувати залізницю», – наголошує голова правління УЗ Олександр Камишін.

Відомо, що процес підготовки до повної українізації залізниці розпочали ще влітку 2022 року. Тоді було вивчено всі можливі юридичні та технічні аспекти, опрацьовано величезну кількість інформації про об’єкти, які потребують українізації. На основі цих даних була розроблена комплексна програма, яка не просто змінює назви та знімає радянські символи чи російські назви, а фундаментально змінює українську залізницю.

Комплексна програма розрахована на три роки – з 2023 по 2025 рр. За цей час в декілька етапів планується українізувати все, що досі повʼязувало українську залізничну галузь з країною-агресоркою: назви регіональних філій, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

Так, до прикладу, застарілих назв позбудуться Регіональні філії «Південна залізниця» та «Південно-Західна залізниця». Цей процес буде завершено у 2023 році.

«Чому залізниця із центром у столиці має назву «Південно-Західна», а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, – «Південна»? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням. Саме тому в рамках нашої програми «Залізна українізація» ми змінимо це раз і назавжди», – пояснив Камишін.

Укрзалізниця розпочинає «Залізну українізацію»: які кроки уже зроблено в рамках програми

Крім того, у рамках програми «Залізна українізація», 21 лютого у Києві позначили нульовий кілометр української залізниці. Про це розповіли журналісти ТСН.

Табличку помістили на першому пероні центрального вокзалу і це буде точка відліку відстані між містами. Як відомо, раніше кілометри Укрзалізниці рахувались від Москви і тут був 856-й км.

Нагадаємо, Переяславський відділ поліції прозвітувався про проведену роботу за 2022 рік.

Exit mobile version