Уряд ухвалив план, згідно з яким українці почнуть більше читати: навіщо це рішення

У Міністерстві культури та інформаційної політики розробили Стратегію розвитку читання на 2023-2032 роки «Читання як життєва стратегія». Ініціатори пояснюють, що розробка програми зумовлена потребою кардинально змінити підходи до промоції читання.

Як повідомляє пресслужба відомства, вчора Кабінет міністрів схвалив дану Стратегію.

У чому проблема?

У Мінкульті наголошують, що на сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика почало поступатись споживанню «швидкої» інформації із соцмереж і телебачення. Нині в Україні надто мала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають.

Як у цьому може допомогти новостворена Стратегія?

План дій від Мінкульту покликаний кардинально змінити підходи до промоції читання, аби воно стало:

Все це задля всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення.

«Читання має об’єднувати українців, виконувати завдання національної консолідації, модернізації та розвитку української культури, зміцнення й розвитку нашого потенціалу. Також ми маємо підтримувати наших видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Як працюватиме програма?

Реалізація Стратегії відбуватиметься у три етапи за двома напрямами:

Оцінювати результати реалізації Стратегії буде Мінкультури разом із представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та наукових установ.

Нагадаємо, в Дії триває опитування щодо того, як назвати Південно-Західну залізницю.

Exit mobile version