Кабінет міністрів України вніс зміни до низки нормативних актів, що стосуються соціальної підтримки сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю. Про це повідомив у Telegram представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, інформує Proslav.

Ключові зміни:
- Анулювання статусу: Статус члена сім’ї загиблого може бути скасований у разі скасування актового запису про смерть або судового рішення про визнання особи безвісти зниклою.
- Захист прав уразливих категорій: Забороняється відмовлятися від соціальних виплат від імені дітей до 18 років, недієздатних і частково дієздатних громадян. Ці категорії зберігають право на отримання допомоги.
- Добровільне повернення виплат: У разі помилкового отримання коштів (наприклад, якщо зниклу особу було знайдено), допускається добровільне повернення коштів до бюджету за заявою.
- Пріоритет для інвалідів I групи: Особи з інвалідністю першої групи тепер отримують виплати першочергово, незалежно від дати подання документів.
- Виплати за судовими рішеннями: Отримання допомоги можливе без свідоцтва про смерть, якщо є судове рішення про визнання людини померлою або зниклою безвісти.
- Термін подачі заяв: Після визнання людини померлою у родичів є до трьох бюджетних років на подачу заяви на отримання виплат.
- Порядок подання документів: Повнолітні подають заяву особисто. За неповнолітніх і недієздатних – батьки або законні представники. Заяви можна надсилати поштою або через ЦНАП. До заяви додаються посвідчення члена сім’ї загиблого та свідоцтво про смерть або судове рішення.
- Черговість виплат: Виплати здійснюються за черговістю подання документів. Виняток – особи з інвалідністю I групи, яким кошти виділяються позачергово.
- Повторне використання коштів: Повернуті до бюджету виплати можуть бути використані повторно в поточному фінансовому році або зараховані назад до держбюджету – залежно від часу повернення.
Нагадаємо, За перекази з картки на картку треба платити податки: що потрібно знати.