Поки українці відзначають День усіх закоханих, інше популярне свято планують скасувати. Замість 8 березня народні депутати пропонують встановити 25 лютого Днем української жінки. Крім того, 9 березня хочуть визначити як Шевченків день, а за Днем матері офіційно закріпити другу неділю травня.
Відповідний законопроєкт №9009 зареєстрували у Верховній Раді 13 лютого.
Так, автори пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю України, щоб встановити українські свята:
- 25 лютого – День української жінки (День українки), у день народження Лесі Українки;
- 9 березня – Шевченків день, у день народження Тараса Шевченка;
- друга неділя травня – День матері.
«Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий Міжнародний жіночий день, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в Росії 1917 року. На противагу вважаємо більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого», – наголошують автори законопроєкту.
У березні, вважають вони, необхідно відзначити пам’ять Тараса Шевченка – у день його народження.
На офіційному рівні, на їх переконання, слід визнати «День матері», «який вже понад 100 років традиційно святкується українцями».
На думку парламентарів, цей проєкт закону спрямований на визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в культурному просторі України: «Зараз українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – Російською Федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини».
Вони додають, що ці святкові дати «вже апробовані суспільством, і десятиліттями відзначаються українськими спільнотами на батьківщині та закордоном. Тепер же необхідно врешті закріпити офіційний статус цих дат, які вже визнані українським народом».
Що подивитися у вечір Дня святого Валентина – читайте в матеріалі ProSlav.