За останні шість місяців Україна підготувала близько півтори тисячі бойових медиків, але це значно менше за реальні потреби. Про це заявив командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук на одній із панелей Першого міжнародного конгресу з військової медицини та ментального здоров’я, передає Proslav з посиланням на «Главком».
«Якщо говорити про ту кількість військових медиків, яку на сьогодні ми готуємо, звичайно, вона недостатня. За ці шість місяців у наших підрозділах підготовлено близько півтори тисячі бойових медиків. Звичайно, потреба в рази більша», – розповів Анатолій Казмірчук.
За його словами, бойові медики – це одна з найбільш уразливих категорій військовослужбовців.
«Вони перебувають близько до лінії зіткнення і не є секретом, що в період ненадання медичної допомоги вони так само відбивають атаки ворога і тільки при надходженні поранених надають медичну допомогу. Звичайно, бойовий медик – це перший, хто це робить і ми схиляємося перед такими нашими військовослужбовцями», – наголосив командувач Медичних сил ЗСУ.
На першому щорічному Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоровʼя виступив і президент України Володимир Зеленський. Глава держави привітав медичних працівників із професійним святом та повідомив, що підписав указ, згідно з яким офіцерське звання надаватимуть усім лікарям, а не лише тим, що навчалися на військовій кафедрі у вишах.
«Мною підписано указ – положення про проходження військової служби, що регулює проходження служби особами з медичною освітою і присвоєння первинного офіцерського звання лікарям, які не проходили військову кафедру», – заявив президент.
Лідер України також сказав, що доручення уряду забезпечити фінансування створення реабілітаційного шпиталю з модулем реінтеграції військових, звільнених з полону, та стабілізаційних пунктів для безперебійного надання медичної допомоги в зоні ведення бойових дій.