В Україні попри війну зросла кількість вакансій, проте впала кількість охочих працювати

В Україні за час повномасштабної фази війни на 5,8% зросла кількість пропозицій праці, проте майже на 9% впала кількість резюме, передає Proslav.

В Україні попри війну зросла кількість вакансій, проте впала кількість охочих працювати

Як ситуація проявляється у банківській сфері?

Як зазначають роботодавці, якщо раніше ключовим фактором що зупиняв розвиток була відсутність безпеки, то нині мова про критичну нестачу співробітників. Приміром, в банківській сфері на 3,7 тис. відкритих вакансій припадає лише 2,7 тис. резюме. До прикладу, в серпні 2021-го в банківській сфері хотіло працювати 4,4 тис. українців, тоді як за тиждень з’являлось лиш 3,6 тис. нових вакансій і це спричиняло незначну конкуренцію. Нині ж банкам доводиться, буквально, рекрутувати робітників і відкидати фактор вибору. З-поміж робочих вакансій розміщено 10,8 тис. вакансій всього на 8,8 тис. резюме. Варто зауважити, що ще до великої війни ті, хто володіє робітничою спеціальністю, користувались значним дефіцитом.

Що про ситуацію кажуть у Національному банку України, ООН та експертному середовищі?

Як зазначають у Національному банку України, кількість оголошень у сферах охорони, будівництва та робітничих спеціальностей значно перевищує минулорічні показники у той час як у сфері ІТ – суттєво скоротилася. Також попит залишався пригніченим в освіті, дизайні, мистецтві та культурі.

За прогнозами експертів, зважаючи на неспадну тенденцію до погіршення, проблема дефіциту кадрів розтягнеться на роки. Водночас, якщо спиратися на дані ООН, то у першому півріччі кількість мігрантів за кордоном зросла майже на 240 тис. – до 6.6 млн осіб. Триває зниження рівня участі в робочій силі серед чоловіків.

А тим часом до вашої уваги вакансії у лавах Сил оборони: липнева добірка від Lobby X.

Exit mobile version