В Україні ввели нові правила військового обліку: головні зміни

Кабінет міністрів ухвалив новий порядок організації та ведення військового обліку в Україні. Він передбачає низку нововведень для військовозобовʼязаних.

Відповідна постанова опублікована на сайті Кабміну під №1487.

В Україні ввели нові правила військового обліку: головні зміни

Тепер військовозобов’язані зможуть передавати про себе дані військкоматам через «Дію», зокрема, під час зміни місця проживання.

Військовий облік поділять на загальний та спеціальний. У загальному обліку будуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні, а в спеціальному – ті, які мають бронь. На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Серед жінок на військовий облік мають стати лише ті, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Усі інші можуть зробити це за власним бажанням. Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов’язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Згідно з постановою, дипломатичні відомства повертатимуть до країни військовозобов’язаних, які виїхали за кордон, а всі центри зайнятості подаватимуть інформацію про безробітних у військові комісаріати. У документі зазначається, що на роботу чи навчання військовозобов’язаних можуть приймати лише за наявності підтвердження, що ті стоять на військовому обліку.

Крім того, керівники державних органів, підприємств та організацій матимуть право вручати повістки до військкоматів військовозобов’язаним, які у них працюють.

Як одинокі мами можуть отримати державну допомогу на дітей в умовах воєнного стану у 2023 році – читайте в матеріалі ProSlav.

Exit mobile version