В університеті Переяслава зустрілися з випускниками ліцею Мазепи, які склали НМТ на 200 балів: про що говорили

Як вже розповідав Proslav у 2023 році троє випускників Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи пройшли Національне мультипредметне тестування з максимальною кількістю балів. Серед них Максим Шеляга який склав національне мультипредметне тестування на 200 балів з двох предметів: фізики та математики й Ігор Лось який отримав такі довгоочікувані 200 балів з математики й біології.

В університеті Переяслава зустрілися з випускниками ліцею Мазепи, які склали НМТ на 200 балів: про що говорили
Фото: УГСП

Як повідомляє сайт Університету Григорія Сковороди в Переяславі днями вони зустрілися з ректором закладу Віталієм Коцуром. Спілкувалися про секрети мотивації, ділились власними спогадами й досвідом та, звісно ж, зважували перспективи навчання в цьому університеті. Переповідаємо окремі тези розмови.

Про перші емоції від результатів НМТ, здобутих попри війну і карантин:

В університеті Переяслава зустрілися з випускниками ліцею Мазепи, які склали НМТ на 200 балів: про що говорили
Фото: УГСП

Максим Шеляга:

«Спершу ж у системі нам показували лише правильні відповіді. І от коли я побачив що все вірно, то подумав що це, мабуть, якийсь збій. Потім, побачивши кінцеві результати, здивувався, хоч знав що з фізики і математики вони будуть високим. Найбільше здивувала українська мова – склав її на 190 балів. Я приїхав до Переяслава наприкінці квітня – на початку травня. Аби тримати себе «в тонусі» записувався на онлайн-курси. Це було два заняття в день, три рази на тиждень. Хоч і без домашніх завдань, але це давало змогу повторювати вивчений матеріал. Це, можна сказати, такий лайфхак. Уже з вересня вчився дистанційно, дуже хотів навчатися очно, побачити нових однокласників і познайомитися з ними. Вдячний, що на якийсь час таку змогу нам надав Університет Григорія Сковороди в Переяславі де кілька тижнів проходили наші заняття».

Ігор Лось:

«Подібно було і в мене. Результату з математики я зрадів, з української мови розраховував на трішки вищий бал, хоч і отримав 190 балів – ставив на цей предмет певний пріоритет, як і на біологію».

Принагідно секретами успіху своїх вихованців ділиться вчителька фізики Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи, їх репетитор Оксана Дідик:

«Справа у системному підході й базових знаннях, закріплення результатів шляхом участі в олімпіадах і конкурсах. Два роки підготовки не можуть дати такого результату – то вже систематизація. Відтак слід починати готуватися до таких іспитів сумлінно навчаючись десь з 7 класу, а останні роки вже все систематизувати, проходячи підготовчі курси чи з репетитором. Таким чином ти не забуваєш, і коли треба робити контрольну – ти сідаєш, бо тобі треба. Ігорю взагалі було складно – йому довелося не лише вчитися дистанційно, а й наприкінці десятого класу змінити школу переїхавши з Мелітополя».

Чому випускники обирають освіту в Україні попри війну?

Ігор Лось:

«Мали з родиною певні варіанти, певні плани. Але дякую Богу, що я в Переяславі – тут мої дідусь і бабуся. Хоч і приїздив сюди щоліта, тільки зараз цілком осягнув що тут і де, навіть університет. Щодо освіти в Україні то в мене все просто – з 24 лютого 2022 року у мене ніби тумблер перемкнувся. Почав цікавитися історією України, хочу прочитати багато книжок і монографій з цього приводу. Ми ж держава, а не просто собі територія, і якщо виїхати, то залишиться лише територія. Тому де, якщо не тут?»

Максим Шеляга:

«Я теж мав родичів закордоном і змогу виїхати, вони дуже агітували. Але я хочу навчатися в Україні. Та й… за що воюють наші воїни? Аби ми тут жили й розвивалися, до чогось йшли. Залишати країну… То для чого тоді воювати за неї, якщо її залишати?…» 

Як ректор УГСП Віталій Коцур оцінює переваги навчання у закладі:

 «Університет Григорія Сковороди в Переяславі дуже зацікавлений в талановитій молоді. Я зацікавлений, як наймолодший ректор України. Кажу це не просто так і маю з чим порівняти, зокрема з провідними українськими закладами вищої освіти, бо вчився в них, або співпрацював. Хочу сказати, що вони не завжди можуть дати ті можливості які може дати УГСП.

Насамперед мова про очне навчання – у нас відносно спокійно, і це не співмірно з тими викликами які нині долають великі міста у безпековому плані. Там більш небезпечно. Деякі заклади дистанційно працюють вже три роки, і так буде й цьогоріч. Також мова про якісне наповнення освітніх програм, яке в нас подекуди куди вище. А ще кожен талановитий студент у нас має можливість поїхати за кордон за програмами академічної мобільності. Постійно розширюємо мережу наших партнерських закладів, нині ведемо перемовини з колегами з США. Цього вам не дасть більшість інших закладів, мені здається. Бодай фізично не дасть, бо там куди більше студентів. Тут є 3D принтер – можете друкувати на ньому усе від статуеток до запчастин для «Байрактарів». Навіть в КПІ такого немає, якщо не помиляюсь.

В університеті Переяслава зустрілися з випускниками ліцею Мазепи, які склали НМТ на 200 балів: про що говорили
Фото: УГСП / Віталій Коцур

Крім того, найталановитіших студентів, особливо якщо вони знають англійську мову, вже з першого курсу ми беремо на роботу. Або даємо змогу поєднувати навчання з роботою, вибудовуємо кожному індивідуальний графік навчального процесу. Умовно, якщо хтось хоче йти на лікаря, то поза цим аби зайняти в медзакладі адміністративну посаду вам знадобиться освіта управлінця – її ж можна здобувати паралельно вже зараз, якщо є фінансова спроможність.

Врешті, й Президент далеко не в кожен університет приїздить, і не в кожному університеті ця зустріч відбувається саме зі студентами. Не кажучи вже про відомих українців, які, навіть в умовах війни, бувають тут на постійній основі в рамках форматів «Відкритий університет» та «Платформа можливостей». Сюди приїздять як живі класики, так і лідери думок, тут ви можете зустріти кого завгодно і кого тільки захочете. Себто, Університет Григорія Сковороди в Переяславі більш ніж вартий уваги».

Нагадаємо, в університеті Переяслава з’явиться нова спеціальність «Журналістика». Днями ми розповіли про те, чому навчатимуть та які майбутні професії доступні для випускників цього фаху.

Exit mobile version