В Запорізькій області Сили оборони знищили 2 артилерійські системи з боєкомплектом – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 24 грудня

Триває 304 доба героїчної боротьби українського народу у повномасштабній війні, розв’язаній проти нас рф. Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Андріївка Луганської області та Ямполівка, Роздолівка, Бахмутське, Бахмут, Північне, Нью-Йорк, Красногорівка, Водяне і Мар’їнка на Донеччині.

В Запорізькій області Сили оборони знищили 2 артилерійські системи з боєкомплектом – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 24 грудня

Після короткого бою втрати ворога склали мінімум двоє вбитих. З нашого боку втрат немає. 

Станом на ранок 24 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 24.12 орієнтовно склали

Найбільших втрат противник зазнав на Куп’янському, Авдіївському та Бахмутському напрямках.

путіну представили плани збільшення російської армії приблизно на 30% – до 1,5 мільйона людей. Водночас виникає питання, як саме рф виконуватиме ці плани на тлі своїх військових невдач.

«Залишається незрозумілим, як росія знайде новобранців для завершення такого розширення в той час, коли її сили перебувають під безпрецедентним тиском в Україні».

«путін зробив кілька заяв про те, що нібито росія прагне якнайшвидше закінчити війну, одночасно зазначивши, що рф не буде нарощувати темпи “спеціальної військової операції”, оскільки це призведе до “невиправданих втрат”. Обидві заяви є частиною консолідованих зусиль Кремля, спрямованих на те, щоб виправдати військові зусилля путіна перед російською внутрішньою аудиторією, яка все більше жертвує собою заради досягнення нереалістичних цілей Кремля».

При цьому в ISW нагадали, що російські військові не здобули жодної значної перемоги з моменту падіння Лисичанська 3 липня.

Він зазначив, що з моменту повномасштабного вторгнення 24 лютого рф не змогла досягти своїх стратегічних цілей. Жоден з оперативних командирів, який перебував на посаді 24 лютого, не втримався на посаді. Також росія втратила чимало генералів і офіцерів.

путін і далі намагається уникнути особистої відповідальності за провал так званої спецоперації, велику кількість загиблих та проведення часткової мобілізації, що викликає дедалі більше невдоволення в суспільстві.

Глава міноборони Великої Британії наголосив, що понад 100 тисяч російських військових убиті, поранені або дезертували. Ще однією причиною суттєвого зниження потужності російської армії він назвав втрату понад 4 500 одиниць бронетехніки, понад 140 гелікоптерів та сотень артилерійських установок. Концепція російської батальйонно-тактичної групи, гордість їхньої військової доктрини, виявилася неспроможною зламати опір українців.

Воллес зауважив, що боєздатність розгорнутих сухопутних військ рф упала більш ніж на 50%. Повітряні сили виконують усього кілька десятків вильотів на день проти 300 на день у березні. А щодо розхваленого Чорноморського флоту росії, то він мало відрізняється від звичайної флотилії берегової оборони.

Також міністр згадав і про російських найманців. За його словами, їхні справи не кращі. Сотні загинули в результаті нещодавнього вибуху в штаб-квартирі ПВК “Вагнер” в Луганській області.

Міжнародні санкції, зокрема застосовані Великою Британією, завдали шкоди оборонній промисловості Кремля. У росії закінчуються запаси, і вона витратила значну частину своїх балістичних ракет SS-26 “Іскандер”. А неспроможність президента путіна зібрати новобранців і техніку означає поразку на полі бою.

Воллес нагадав, що на піку свого наступу в березні росія окупувала близько 27% українських земель. Відтоді Україна звільнила близько 54% захопленої території. Наразі окупанти контролюють близько 18% міжнародно визнаних територій України.  

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

  1. початок переговорів про вступ України до ЄС,
  2. підготовка до запланованого саміту НАТО і забезпечення конкретних результатів цього саміту для України,
  3. робота над оновленими оборонними і безпековими потребами, 
  4. робота над відновленням української енергетики та задоволення потреб України у відновленні після російських ударів, реалізація Fast Recovery Plan. Для цього президент закликав дипломатів співпрацювати з урядом, офісом, міжнародними організаціями та державами-партнерами,
  5. забезпечити нові санкційні пакети проти росії, щоб держава-терорист «відчула реальний тиск», 
  6. робота над підтримкою країн трибуналу щодо злочину агресії та відповідальності воєнних злочинців,
  7. допомагати знаходити і блокувати активи росії та пов’язаних із державою-терористом осіб на території країн перебування. «Ці кошти будуть направлені на відновлення нашої держави. Робіть все, щоб країни, в яких ви працюєте, допомагали будувати відповідний компенсаційний механізм», – сказав Володимир Зеленський,
  8. підтримка наших людей «не просто настільки, наскільки можна, а значно більше».

«Працюйте для того, щоб наші люди поверталися в Україну, і щоб усі їхні права та законні інтереси в країнах перебування були задоволені. Українська ідентичність, українські культурні, освітні, інформаційні та соціальні потреби мають бути задоволені», – зазначив Президент.

Про це свідчать результати опитування, яке провів Харківський інститут соціальних досліджень.

Більшість українців (57%) перемогою у війні над російським агресором вважають по­вернення до кордонів 1991 року. А для помітної кількості опитаних (21%) перемогою у війні стане визнане лідерство України в Східній Європі.

Повернення Криму також є важливою складовою перемоги України: 84% опитаних окупацію півострова сприймають як частину війни з росією.

Більшість громадян України (78%) стверджують, що держава не має йти на жодні компроміси/поступки агресору: не поступатися територіями, не відмовлятися від курсу на ЄС та НАТО, не надавати жодного спеціального статусу тимчасово окупованим територіям. Це рекордна єдність за всю історію незалежної України стосовно таких питань як євроінтеграція та вступ до НАТО.

Крім того, українці здебільшого не мають ілюзій щодо післявоєнної відбудови країни та називають найсуттєвіші загрози: занадто важкі пошкодження інфраструктури (59%), корупція (59%) та брак коштів в державному бюджеті (45%).

Як зазначив прем’єр Денис Шмигаль, це посилить фінансову спроможність громад і дасть додаткові ресурси на відбудову інфраструктури та соціальні видатки.

Кошти підуть на розвиток садівництва, на облаштування теплиць та мікрогранти для створення або розвитку власної справи і сприятимуть створенню нових робочих місць.

У компанії також повідомили, що генерація та оператори систем розподілу роблять усе можливе для покращення ситуації з електропостачанням у державі.

Однак рано чи пізно до відповідальності обов’язково будуть притягнуті всі причетні і до цього злочину, і до тисяч інших воєнних злочинів на території України. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

«Києву вдалося знищити половину російських танків, а Москва швидко витратила свої запаси ракет, боєприпасів і снарядів. Одне високопоставлене джерело в британському уряді повідомило, що росії може знадобитися від 20 до 30 років, щоб відновити свою економічну і військову міць».

При цьому наголошується, що Захід поступово нарощує військову підтримку України.

22 грудня Герасимов публічно виступив для інформування іноземних військових аташе, заявивши, що росія була змушена почати «спеціальну військову операцію» у відповідь на зростання «неонацистської ідеології» в Україні та «активну військову підготовку Києва до звільнення Донбас і Крим на початку 2022 року».

«Розвідка США викрила продуманий план Кремля з організації серії атак під фальшивим прапором на сході України на початку лютого, атак, якими Кремль мав намір спровокувати та виправдати війну. Можливо, Герасимов намагається відновити цю безглузду інформаційну операцію, щоб допомогти виправдати війну перед внутрішньою російською аудиторією».

«володимир путін назвав війну війною… Але указу про завершення спец операції не було, війну не оголошували. За такі слова про війну засудили вже кілька тисяч людей. Скерував звернення до органів, щоб путіна притягнули за поширення фейків про армію», – зазначив депутат.

При цьому весь світ відзначає, що з лютого цього року ЗСУ:

Тож поки очевидною є демілітаризація виключно російської армії, яка нічого не може протиставити нашим воїнам на полі бою.  

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Ця поправка дозволить міністерству юстиції через державного секретаря передати кошти, отримані від заарештованих активів олігархів або інших суб’єктів, що потрапили під санкції, народу України», – сказав Грем.

Закон також подовжує термін давності для воєнних злочинів, виявлених через роки після їх скоєння.

Про це йдеться у спільній заяві глав міністерств фінансів G7.

«Щоб підкреслити нашу непохитну відданість підтримці України разом з міжнародним співтовариством, сьогодні ми підтверджуємо наш спільний підхід щодо скоординованої бюджетної та економічної підтримки в наступному році відповідно до потреб уряду України: на 2023 рік ми вже мобілізували до 32 мільярдів доларів США бюджетної та економічної підтримки для України і продовжуємо досягати подальшого прогресу».

«Українські енергетики ризикують власною безпекою, щоб за умов постійних рос обстрілів забезпечити споживачів електрикою, теплом, гарячою водою. USAID надало для ремонтних бригад операторів українських мереж понад 3 тис. аптечок першої допомоги», – зазначило Агентство США.

Передбачається, що до 40 литовських військових і цивільних співробітників зможуть брати участь в EUMAM і до 25 – в Interflex.

У новому пакеті буде зимова польова форма, засоби індивідуального захисту, а також дрони. Наразі загальна вартість цього пакета допомоги не розголошується.

«Поки росія продовжує війну проти України, Нідерланди надаватимуть допомогу Україні – військову, гуманітарну і дипломатичну. Ми закладаємо на це 2,5 млрд євро на 2023 рік. Україна може покладатися на Нідерланди», – повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Обладнання можна буде використовувати в наметах або у великих приміщеннях, куди мешканці зможуть прийти погрітися.

Федеральна рада Швейцарії також розглядає питання про відправку додаткової допомоги.

«Думаю, що в міжнародному праві є вада, якщо постійний член Радбезу ООН, у цьому випадку росія, зухвало порушує міжнародне право. На мою думку, слід було би встановити механізм припинення членства: я не кажу про повне виключення росії, але щонайменше про припинення членства росії в Раді безпеки».

За його словами, необхідність реформування ООН назріла давно.

«Ми добре бачили, що до початку бойових дій в Україні концепт безпеки ООН уже сильно барахлив і мав чимало труднощів у функціонуванні під час розв’язання великих міжнародних проблем. Отже, я серед тих, хто вважає, що рано чи пізно реформа функціонування ООН буде обов’язковою, наприклад, аби краще враховувати баланс сучасного світопорядку». 

Організатори “Дай п’ять!” наголосили, що марафон благодійності – це внесок у перемогу України, яка неодмінно настане.  

Exit mobile version