Відомий в Україні історик провів цікаву лекцію у стінах УГСП: про що розповідав

Чи знали ви, що перші процеси державотворення на теренах України слід вважати ще зі скіфського періоду? А як щодо того, що на переяславській землі випадково був знайдений єдиний в Україні унікальний шолом халкідського стилю? Про це та багато іншого 1 листопада розповідав науковець, вихованець Київського національного університету імені Тараса Шевченка, засновник історико-культурного проєкту «Скіфський воїн», дослідник клинкової зброї античності та культу меча Сергій Червінський у стінах Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Сергій Червінський провів лекцію у  Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

Пан Червінський провів пізнавальну лекцію про культ меча у скіфів і сучасну воєнну доктрину України. До зустрічі долучилося чимало військових, а також сковородинівців, які цікавляться даною тематикою.

Пресслужба УГСП поділилася найцікавішими цитатами із розповіді Сергія Червінського:

1. Друга світова війна – це один із яскравих прикладів, коли пропаганда зіграла не просто першу скрипку, – вона фактично до останнього моменту тримала світ в напрузі, допоки не була скинути атомна бомба. Люди почали думати, усвідомили масштаби руйнувань, смертей, які вони можуть заподіяти один одному в результаті технологічної еволюції озброєння. Альберт Ейнштейн, який брав безпосередню участь у цьому процесі, у 1953 році писав листи японському філософу із вибаченнями за те, що він долучився до цього проекту. Він насправді був противником використання атомної зброї. Тим не менше, ми зараз з вами є свідками того, що світ постійно натякає на використання ядерної зброї. Ці натяки – насправді досить тривожні, тому що, як відомо, коли хижак у безвиході, він використовує всі засоби, щоб накоїти ще більше лиха. Тож ми з вами повинні бути стриманими, розважливими і готовими до будь-якого розвитку подій.

Сергій Червінський

2. Наша єдність після 24 лютого зіграла дуже круто. Жодні аналітики в будь-якій провідній країні світу не могли врахувати того фактору, що ми дійсно настільки сильно об’єднаємось ментально і почнемо використовувати будь-які засоби для того, щоб зупинити ворога, – це дійсно феномен.

3. Геродот казав, що скіфи – це народ, який живе від Дунаю до Дону. Він дає нам достатньо цінну інформацію, від якої «підгорає» у русні. Окупанти останнім часом почали фальсифікувати історію, пов’язану саме з періодом нашої античності для того, щоб «підтягнути», зманіпулювавши певними подібними культурними групами на Алтаї, і сказати: «У нас є адін народ від Дунаю до Алтаю». Коли почалася друга фаза повномасштабної війни з руснею, десь в квітні виступив директор Ермітажу Михайло Піотровський, сказавши щось на кшталт: «Це наш другий похід скіфів проти персів». Мало того, що вони накрали і вивезли унікальні сакральні артефакти для нашої нації, вони ще й дозволяють собі такі висловлювання.

4. У Переяславському музеї знаходиться єдиний в Україні, шикарний позолочений шолом халкідського стилю, знайдений біля шлюзу річки Карань у 1986 році. Це унікальна річ – у світі їх одиниці, а він був випадково знайдений саме на переяславській землі.

5. А ви знали, що біля Переяслава є унікальне скіфське городище? Воно ще, правда, не до кінця досліджене. Там знаходяться вали, які були захистом для отар овець, можливо, кіз, коней. Люди жили в окремій частині, а більша частина, окреслена валами, була фортифікаційною конструкцією для збереження своїх пасовиськ – це сотні, а, подекуди, і тисячі гектарів.

6. Росія – це геополітичний фейк. Немає такої нації, а «руський» – це просто прикметник … Мета русні – руйнування історичної пам’яті. А як казав Гебельс, брехня, повторена тисячу разів, стає правдою. Тож нам дуже важливо серйозно підходити до своєї роботи і апелювати до того, що наша історія значно глибша, ніж період Русі. Скіфи – це майже тисяча років.

Раніше Сергій Червінський уже приїздив до сковородинівського університету – тоді він презентував власну книгу під назвою «Меч і Птах». Видається переяславська аудиторія справила на науковця приємне враження, тож з нетерпінням будемо чекати наступних зустрічей з ним.

Тренери Молодіжної ради Переяславської громади вирушили у тур селами – почали з Великої Каратулі та Гланишева. Читайте про це в нашому матеріалі.

Exit mobile version