Війна та позашкільна освіта: у Переяславському БХТДЮМ відбувся методичний аукціон

23 березня 2023 року, у Переяславському будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді відбувся методичний аукціон для заступників директорів та методистів комплексних закладів позашкільної освіти Київської області «Педагогічний дизайн: як організувати якісний освітній процес у закладах позашкільної освіти в умовах війни». Про це повідомляє Proslav.

Війна та позашкільна освіта: у Переяславському БХТДЮМ відбувся методичний аукціон

Відкрили дану зустріч заступниця директора КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Людмила Шевченко та директорка Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Ніна Товкун.

Надалі теплі слова подяки та високої оцінки діяльності колективу БХТДЮМ лунали від заступниці міського голови Оксани Степаненко. Вона зазначила, що місту дуже приємно та почесно приймати таких поважних гостей, мати таку тісну співпрацю в плані т.зв. «позашкілля». Говорила про творчий потенціал, який корисно займає час й розвиває та дає професію. Яскравим свідченням цьому є самі працівники закладу. Підкреслила, що ця робота є особливо важливою під час війни, і для функціонування в цей час заклад зробив усе належне. «Усе це відбувається заради дітей, а значить нашого майбутнього», – переконана Оксана Серафимівна.

заступниці міського голови Оксани Степаненко

Мав що сказати й начальник відділу освіти Переяславської громади Петро Ярмоленко. Він підкреслив, що Переяславський будинок художньої творчості дітей, юнацтва та молоді є одним із найкращих в області. З 1 вересня 2022 року він знову відновив свою роботу в очному режимі, зберігши роботу усіх гуртків та усі ставки. Тут мають змогу займатися усі діти громади, зокрема з сільської місцевості. Петро Миколайович коротко переповів історію трансформації закладу у час його переходу з підпорядкування Переяслав-Хмельницького району до міської територіальної громади. «Переяславський БХТДЮМ  – це в нас не просто заклад освіти, а й такий собі осередок доброти й людяності куди хочеться приходити. Тут можна відпочити душею, порадіти за успіхи колективу, які й самі є вихідцями закладу», – наголосив головний освітянин району.

начальник відділу освіти Переяславської громади Петро Ярмоленко

«У вас буде можливість сьогодні віртуально трішечки так ознайомитися з нашим містом та роботою будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. Сьогодні ми презентуємо вам нашу наукову-методичну роботу з педагогами. Так, тривалий час чомусь так вважалося що ця ділянка роботи є не настільки важливою і основною в нашій роботі. З плином років та досвідом ми твердо переконалися в тому, що саме методична робота із нашими педагогами є фундаментом всієї нашої роботи – як ми їх навчимо, як ми їх підштовхнемо до правильного використання всього того що ми навчаємо їх методично, так вони будуть покращувати освітній процес. Так вони будуть удосконалювати свої заняття й зацікавлювати дітей до занять», – звернулася до учасників зібрання директорка Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Ніна Товкун та познайомила гостей із закладом та його діяльністю.

Надалі на вітально-презентаційному майданчику  родзинкою стала програма «Творчі діти&креативні педагоги: майстерня талантів», яка представляла Переяслав та заклад у вимірі напрямків роботи та соціально-освітніх проєктів. У свою чергу вихованці вокальних та хореографічних студій  подарували присутнім хороший настрій та налаштували на позитив. Режисером та ведучою програми була завідуюча відділом організаційно-масової роботи БХТДЮМ Тетяна Ковшун.

У свою чергу на майданчику «Методичний хаб «Інтеграція сучасних технологій: активізуємо продуктивність та результативність учасників освітнього процесу» завідувач методичного відділу КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Оксана Остапенко акцентувала увагу педагогів на основних принципах та підходах в  педагогічному дизайні в структурі  позашкільної освіти. Натомість директорка Переяславського БХТДЮМ Ніна Товкун та її заступниця Ірина Омельяненко ділилися напрацюваннями в управлінській роботі,  створенням єдиного інформаційного простору, досвідом використання нетрадиційних форм методичної роботи, спрямованих на удосконалення й підвищення професійної майстерності педагогів, активізацію їхнього творчого потенціалу, формування здатності до швидкої адаптації освітньої діяльності в умовах війни.  

Майданчик «Майстер тайм «Активні форми методичної К-взаємодії» модерували методист Вікторія Лис, яка поділилася лайфхаками створення електронного управлінського порталу,  віртуального методичного кабінету та портфоліо педагогів, а також культорганізатор, керівник студії сучасного танцю «Шоколад» Анна Наконечна. Вона провела сеанс  танцювально-рухової терапії, після чого керівниця гуртка «Дизайн композицій» Тетяна Буторіна разом із гостями «чаклувала» з травами, пригощала цілющими чаями та сушеними ягодами і фруктами.

А тим часом Михайло Федоров і Оксен Лісовий поділилися своїми планами на нових посадах та розповіли про те, які зміни чекають на освіту в Україні.

Exit mobile version