Переяславець Владислав Гресь – чемпіон України з бодібілдингу: як спортсмен готувався до змагань

Переяславський фітнес-тренер Владислав Гресь став чемпіоном України з бодібілдингу в категорії «класичний фізик». Про найскладніші моменти підготовки до змагань спортсмен розповів Proslav.

Переяславець Владислав Гресь – чемпіон України з бодібілдингу: як спортсмен готувався до змагань

Найочікуваніша подія українських бодібілдерів відбулася у Києві 30 вересня та 1 жовтня. Більше сотні конкурсантів з усієї країни з’їхалися на Чемпіонат України з чоловічого бодібілдингу, класичного бодібілдингу, фізик, маскуляр фізик, класичний фізик, чоловічого та жіночого акробатичного фітнесу, жіночого артистичного фітнесу, бодіфітнесу, фізик, бікіні, моделей та велнесу від федерації IFBB.

Перший чемпіонат з бодібілдингу на території України відбувся в 1972 році у Бердянську і з кожним роком цей вид спорту стає все популярнішим. Незважаючи на шалену конкуренцію та високий рівень підготовки суперників, переяславець Владислав Гресь виборов «золото» в категорії «класичний фізик» (Classic Physique) до 180 см.

– Владе, вітаємо з перемогою! Це твій перший досвід участі в Чемпіонаті України?

– Для мене це не перший Чемпіонат України. Одного разу я вже виступав, але готувався тоді самостійно і за коротший термін. Цього разу підготовка була серйознішою, розпочалася вона ще у травні. А ще у мене з’явився наставник, з яким працюю з лютого. І, можу сказати напевно, різниця була колосальна – і в якості підготовки, і в ставленні до неї. Бо навіщо робити помилки, які хтось уже пройшов і може поділитися досвідом, вберігши тебе від негативного впливу на здоров’я і результат в цілому?

– Чому ти вирішив взяти участь? Що дає перемога у Чемпіонаті України?

– Я хотів відчути на собі весь процес підготовки: як пройти з точки А в точку Б. Це й для того, щоб готувати у майбутньому спортсменів до таких подій і з власного досвіду знати, що їх спіткає. Плюс спробувати себе, перевірити на витримку. Першого разу я виступив невдало через недостатню підготовку, це вже зараз я розумію. Хотілося остаточно зрозуміти для себе – це моє чи ні. Перемога у глобальному сенсі нічого не дає, але її можна використати як плюс для розвитку свого блогу.

– Як цього разу змінилася твоя підготовка?

– Збільшилася кількість силових тренувань у залі, їх стало 6-7 на тиждень. Плюс кардіо, і чим ближче до старту, тим інтенсивніші.

– А яким був раціон?

– Дієта у атлета, який готується до виступу, більш жорстка і будь-яке відхилення від неї може вплинути на результат. Залежно від зросту, ваги і навантажень спортсмена, розраховується кількість білків, жирів, вуглеводів та загальна калорійність, і цих показників потрібно дотримуватись. За два тижні до виступу прибрав усі продукти, які можуть викликати алергію чи затримати рідину: молочне, бобові, арахіс. Фактично в раціоні залишилися тільки рис, гречка, яйця, запечене куряче філе зі спеціями і зелені овочі, здебільшого огірки. Протягом підготовки дозволяв собі більше, головне – в межах своєї норми КБЖУ.

– Бачила в твоїх соцмережах, як одного дня ти випив 9 літрів води! А у день змагань «наїв» більше 5 тисяч калорій, при цьому в меню були і незвичні для спортсмена чіпси та кілька бургерів. Це теж частина підготовки?

– 9 літрів води за день – піковий об’єм, до цієї кількості я підходив плавно, а потім поступово знижував її. Це потрібно було для того, щоб розігнати сечовидільну систему і організм максимально вивів воду. А щодо раціону в день виступу, щоб м’язова маса розкрила весь потенціал, її постійно потрібно було підживлювати після тривалого дефіциту калорій. Якби я нічого не їв, м’язи були б пусті, не було б такого рельєфу і візуально виглядали б інакше.

– А тепер, після Чемпіонату, дозволяєш собі розслабитися чи вже в режимі?

– Перші дні їв, наче не в себе – все, чого душа бажала. Але це швидше вплив психологічного фактору. Зараз стараюся стабілізувати режим, переходжу на адекватне харчування. Вчора ще були невеличкі порушення, від сьогодні вже дотримуюся калоражу.

– А як до твого рішення поставилася дружина? Адже у вас росте півторарічна донечка, а в процесі підготовки ти мав приділяти тренуванням ще більше часу.

– Олександра підтримала і підштовхнула до рішення працювати під контролем наставника. Можливо, завдяки їй я взагалі наважився на виступ. Її підтримка вирішила багато чого, якщо не все. Витерпіти довелося немало, бо організм не сталевий і це для нього перше таке серйозне навантаження. Тому моральний стан часом був дуже напружений, особливо в останній місяць перед змаганнями. При цьому ж ніхто не скасовував буденні справи, роботу. Але ми пройшли цей шлях разом і в підсумку все вийшло класно.

– Яку нагороду ти отримав за перемогу на Чемпіонаті?

– Ту, яку тримаю на фото – диплом і медаль. Головна моя нагорода – пройдений шлях і здобутий досвід.

Нагадаємо, Спортсмени з Переяслава стали бронзовими призерами чемпіонату України з сумо.

Exit mobile version