«Вони не повинні лишатися сам на сам»: у Переяславській громаді починають розробку програми підтримки ветеранів

У Переяславській громаді ініціювали розробку комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їхніх родин, родин загиблих захисників, а також полонених і зниклих безвісти. Відповідне рішення ухвалили 24 липня під час чергової сесії Переяславської міської ради, інформує Proslav.

«Вони не повинні лишатися сам на сам»: у Переяславській громаді починають розробку програми підтримки ветеранів

Депутати проголосували за створення спеціальної комісії, яка займатиметься підготовкою та опрацюванням положень майбутньої програми. Із відповідною ініціативою виступив депутат міської ради Олександр Пасічник.

– Підняти це питання мене спонукала нещодавня зустріч із ветеранами, – звернувся до колег депутат. – Я побачив, що наші ветерани діють на ентузіазмі, за підтримки лише меценатів і спонсорів, і при цьому досягають надзвичайних результатів. Наприклад, команда «Сильні Переяслава» – це ветеранський простір, що сформувався на базі Переяславського університету. Вони успішно виступають на змаганнях у різних містах України й готуються представляти країну за кордоном. І водночас – ми, депутати міської ради, залишаємося осторонь.

Нагадаємо, що команда «Сильні Переяслава» складається з ветеранів, які отримали поранення й ампутації під час бойових дій. Вони регулярно беруть участь у всеукраїнських спортивних змаганнях і демонструють високі результати. У своїх зверненнях ветерани неодноразово висловлювали вдячність спонсорам та меценатам, які допомагають із логістикою та забезпеченням участі у заходах – зокрема, й депутату Олександру Пасічнику, директору ПП «АВТО ПАС ЛАЙН», а також Старинському МХП.

– Саме тому я пропоную негайно створити комісію, яка займатиметься розробкою комплексної програми підтримки ветеранів, їхніх родин, родин загиблих, а також полонених. Необхідно системно пропрацювати всі ключові питання, а їх багато – від реабілітації військовослужбовців до підтримки їхньої участі у змаганнях. Щоб вони не залишалися сам на сам, а ми, як громада, допомагали їм у межах комплексної програми, – зазначив депутат.

Про важливість розробки такої програми висловилася і заступниця міського голови Оксана Степаненко. За її словами, програма буде подібною до вже існуючої в громаді програми «Турбота», в межах якої передбачається фінансова підтримка для певних категорій населення.

– Суть у тому, щоб програма містила передбачені потреби й відповідне фінансування: на реабілітацію, участь у змаганнях тощо. Щоб ветерани не змушені були постійно звертатися з проханнями чи шукати фінансування – аби ці кошти були закладені у програму і виділялися за визначеними напрямками, – пояснила вона. – Створена комісія займатиметься виключно розробкою цієї програми.

Оксана Степаненко також зазначила, що громада вже має певні напрацювання у сфері ветеранської політики.

– Наприклад, до супроводу учасників змагань долучені два фахівці з роботи з ветеранами, які працюють у структурі виконавчого комітету – в Центрі соціальних служб. Крім того, у структурі управління соціального захисту є окремий відділ, який консультує ветеранів, допомагає з оформленням документів і надає іншу необхідну підтримку. Також у громаді діє ветеранська рада, яка періодично ініціює обговорення важливих питань. Саме на одному з таких засідань і була запропонована ідея створення програми, – наголосила посадовиця.

За підсумками обговорення, депутати підтримали ініціативу. Рішення про створення комісії з розробки комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їхніх родин, родин загиблих захисників, а також полонених і зниклих безвісти було ухвалене 18 голосами «за».

Нагадаємо, днями переяславські ветерани гідно виступили на «Звитязі Нескорених» та присвятили досягнення своїм тренерам.

Exit mobile version