Вступ України до НАТО без ПДЧ відбудеться чи ні: Кулеба та Столтенберг дали різні заяви

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вранці 10 липня заявив, що союзники по НАТО дійшли згоди усунути План дій щодо членства (ПДЧ) для України. Повідомляє Proslav з посиланням на твіт посадовця.

Вступ України до НАТО без ПДЧ відбудеться чи ні: Кулеба та Столтенбернг дали різні заяви
Вступ України до НАТО без ПДЧ відбудеться чи ні: Кулеба та Столтенбернг дали різні заяви

Таким чином приєднання нашої держави до Альянсу могло б пришвидшитись.

«Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ зі шляху України до членства. Я вітаю це довгоочікуване рішення, яке скорочує наш шлях до НАТО. Це також найкращий момент, щоб прояснити запрошення для України стати членом», – написав очільник МЗС України.

Однак згодом Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг зауважив, що переговори щодо завершальної декларації саміту НАТО стосовно України ще тривають, передає видання Інтерфакс-Україна.

«Консультації тривають, і сьогодні відбудуться інші зустрічі. Але я впевнений, що всі союзники погодяться щодо дуже чіткого повідомлення також, коли йдеться про Україну. Жодного остаточного рішення ще не було ухвалено. Але на саміті, і я в цьому абсолютно впевнений, у нас буде єдність і сильний меседж щодо України», – сказав Генсек НАТО.

Що таке ПДЧ

У 1999 році члени Альянсу схвалили механізм вступу до НАТО. Це програма з п’яти пунктів, у якій розглядаються політичні та економічні аспекти країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.

До початку повномасштабної російської агресії Україна неодноразово зверталась до Північно-Атлантичного Альянсу з проханням надати їй ПДЧ. Однак цього так і не сталось.

Вже після 24 лютого 2022 року дві країни, які раніше не планували вступати до НАТО, Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до Альянсу без ПДЧ.

Тим часом у Пентагоні заявили, що ЗСУ шукають слабкі місця в обороні росіян, робити висновки щодо контрнаступу зарано.

Exit mobile version