Втрати окупантів вже перевалили за 92 тисячі – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 6 грудня

Триває 286 доба російського широкомасштабного вторгнення з боку російської федерації. За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів: Верхньокам’янське, Бахмут, Андріївка, Яковлівка, Соледар, Курдюмівка, Красногорівка Донецької області.

Втрати окупантів вже перевалили за 92 тисячі – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 6 грудня

За попередньою інформацією, понад 60, із більш як 70 ракет, що противник випустив по території України, збито.  

«Хочу подякувати силам ППО, нашим енергетикам і нашому народу. ППО більшість ракет збили, енергетики вже почали відновлювати світло. Наш народ ніколи не здається. Слава Україні!» – сказав Президент Володимир Зеленський після відбою повітряної тривоги.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, влучання російських ракет були в енергооб’єкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях. У деяких регіонах вимушено застосовано екстрені відключення для збалансування системи й уникнення аварій. 

Завдяки героїчним ЗСУ та силам ППО ворогу вкотре не вдалося занурити нашу державу в темряву й холод. Енергетична система країни функціонує та залишається цілісною

Станом на ранок 6 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 06.12 орієнтовно склали

Останніми місяцями кількість вильотів російських тактичних бойових літаків над Україною значно скоротилася: зараз літаки здійснюють десятки вильотів на день, тоді як у березні 2022 їх кількість досягала 300 на день.

Скорочення кількості вильотів, ймовірно, є результатом триваючої високої загрози з боку українських сил ППО, обмеження кількості льотних годин, доступних для російських літаків, і погіршення погоди.

Оскільки російська тактика наземних атак переважно залежить від візуальної ідентифікації та некерованих боєприпасів, російські ВПС поки зберігатимуть низький рівень наземних атак.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Як зазначає видання, «44-річний Зеленський заслужив місце в історії завдяки своєму надзвичайному прояву лідерства і сили духу… Зеленський також став уособленням мужності та стійкості українського народу в його боротьбі проти російської агресії. Саме з цих причин Financial Times обрала Зеленського людиною року».

Українського президента із його щоденними зверненнями порівнюють із британським прем’єром Вінстоном Черчиллем, який виступив по радіо, щоб згуртувати свою країну під час бліцкригу.

Зеленський використовує соцмережі «для невпинної агітації за західну військову та фінансову підтримку, перетворивши тяжке становище свого народу на моральний важіль впливу на лідерів Європи та США».

Відзначається, що Президент України переконав європейців взяти на себе величезні витрати на протистояння путіну й запропонувати Києву шлях до членства в ЄС.

«На цьому шляху він став прапороносцем ліберальної демократії в ширшому глобальному змаганні з авторитаризмом, яке може визначити хід 21-го століття».

Крім того, Зеленського вважають антиподом російського путіна, який переховується в Кремлі, чия «одержимість відновленням імперії коштувала десятки, можливо, сотні тисяч життів».

Журналісти також вважають, що рішення Зеленського залишитися в Києві на початку вторгнення замість того, щоб прийняти пропозицію США про евакуацію, стало одним з найбільш значущих моментів у війні, надихнувши українських військових і народ на опір: «Це стало несподіванкою для українців і західних союзників, які мали низькі очікування від політичних лідерів країни».

В обмін на відмову від третього у світі ядерного арсеналу Україні світ пообіцяв гарантувати безпеку… У підсумку наша держава залишилася без ядерного потенціалу й без захисту, меморандум виявився лише папірцем, а один із гарантів нашої безпеки – став терористом і агресором, який зараз намагається знищити нашу державу й весь український народ.

Тож українці сьогодні мають докласти максимум зусиль, щоби зупинити агресора, а також посадити на лаву підсудних путіна та його оточення, яке винне у воєнних злочинах. 

Крім того, ми маємо не допустити повторення історії з Будапештським меморандумом і отримати стовідсоткові гарантії безпеки.

«Україна має якнайшвидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які рятуватимуть життя людей, захищатимуть критичну інфраструктуру та унеможливлять подальші ракетні обстріли з боку рф».

Сьогодні співробітники міністерства внутрішніх справ Молдови виявили ракету поблизу міста Бричани, що біля кордону з Україною. 

Крім того, у Молдові повідомили про порушення в системі електропостачання 5 грудня на тлі ракетних ударів рф по Україні.

Президентка Молдови Мая Санду засудила російські удари по критичній інфраструктурі України й закликала міжнародну спільноту посилити тиск на рф.

Тільки протягом минулого тижня понад 370 підприємців отримали кредити на загальну суму 1,6 мільярда гривень за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”.

Тим, хто залишився, окупанти пояснюють, що непрацюючі підприємства нібито нерентабельно утримувати.

За даними Центру національного спротиву, росіяни мобілізували більшість шахтарів у тимчасово окупованих районах Луганської області.

Такі дії, а також тотальне знищення населених пунктів Донбасу загарбниками свідчать про те, що Кремлю потрібні тільки ці території, а не промисловість чи самі люди, яких російська армія нібито прийшла захищати. Населення окупованих територій просто стало заручниками, яких позбавили елементарних прав. 

Загалом у грудні передбачена заготівля 314 тис м3 дров. Продовжуються поставки дров в східні та південні прифронтові райони. Великий осяг палива передається військовим.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

За попередніми даними, на аеродромі поблизу Рязані вибухнув бензовоз, є жертви серед персоналу. 

Водночас на летовищі в Саратівській області потужний вибух пошкодив два російські стратегічні бомбардувальники.

Саме з цих аеродромів злітають бойові літаки, з яких окупанти запускають ракети по Україні. 

Як стверджують експерти, у підписаному бюджеті кожен третій рубль дістанеться силовикам, а кожний четвертий – засекречений.

Таким чином путінський режим чітко окреслив свою спрямованість на війну та утримання влади, а всіма невдоволеними цим займуться добре підгодовані силовики. 

Федеральний бюджет росії недоотримує запланований обсяг нафтогазових доходів третій місяць підряд.

При цьому у 2022 році у рф тимчасово призупинено бюджетне правило, яке регулювало використання додаткових доходів федерального бюджету від продажу нафти й газу, тому купівель іноземної валюти і золота за рахунок цих грошей не буде.

У соцмережах опублікований відеозапис, на якому друкуються талони на продукти для Тульської області росії.

Судячи із запису, друкуються талони на молоко, м’ясо, сіль та рибу.

Він поскаржився, що на Заході нібито навмисно викривлюють попередження з Москви та звинувачують росію в риториці погроз.

Після закінчення розробки системи її об’єднають з базами даних МВС для контролю документів на виїзд за кордон, системи “Мігрант” для обліку нерезидентів і тих, хто хоче змінити громадянство та іншими базами, включно з базами мобільних операторів.

Таким чином влада отримає можливість тотального контролю за військовозобов’язаними, які не проживають за місцем реєстрації. Буде повністю закрито можливість для військовозобов’язаних залишити територію рф без спеціального дозволу. 

Система має запрацювати до початку лютого 2023 року.

Одночасно на тимчасово окупованих територіях України окупанти вводять військовий облік чоловіків від 17 до 65 років. Незалежно від згоди конкретної особи, усі вони вже оголошені «громадянами рф», які підлягають призову. Їм заборонено виїзд з місця проживання, окрім “евакуації” вглиб окупованих територій. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Це те, чого прагне Президент (Володимир – ред.) Зеленський. Це те, чого хоче Україна, і я думаю, що це матиме велику вагу. Питання в тому, чи будуть у них голоси на Генеральній Асамблеї. Досі всі резолюції щодо України підтримувалися більшістю. Цифри були досить сильними», – сказала в Лондоні посол США з питань глобального кримінального правосуддя Бет ван Шаак.

За її словами, США могли б розсекретити розвідувальні дані, щоб допомогти виявити тих, хто несе найбільшу відповідальність за підготовку та ведення війни, яка є відвертим порушенням Статуту ООН.

Ван Шаак повідомила, що нині розглядаються два варіанти. Перший – це двосторонній договір між Україною та ООН, на що Генеральна Асамблея має дати згоду, аби забезпечити політичну підтримку всього міжнародного співтовариства щодо створення окремого трибуналу.

Другий варіант – це внутрішній суд, створений Україною за участю ЄС або Ради Європи й, можливо, схвалений голосуванням на Генасамблеї ООН.

Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен.

«Ми постійно розглядаємо різні заходи, які ми можемо вжити, щоб, у разі необхідності, посилити тиск. Зараз ми працюємо з Конгресом над законодавством, яке допоможе нам обійти деякі проблеми, пов’язані з використанням визначення держави-спонсора тероризму. Ми шукаємо – працюємо з Конгресом над тим, як рухатися далі, щоб прийти до того ж самого результату».

Як повідомляють ЗМІ, попередньо у новому списку санкцій представлені близько 180 компаній і банків, ЗМІ та технологічних фірм. Новий пакет санкцій може бути погоджений під час зустрічі міністрів МЗС ЄС 12 грудня. 

Його основними цілями стануть російський сектор безпілотних літальних апаратів, технології та компоненти, що використовуються Москвою у військових цілях. Також обмеження будуть спрямовані проти послуг, інвестицій та російського медіа- й фінансового секторів.

До складу команди входять криміналісти, слідчі з Королівської військової поліції (KMar), доповнені експертами з інших оборонних підрозділів.

«Серед іншого, було зібрано докази, опитано свідків та проведено ДНК-експертизи. Крім того, було забезпечено захист цифрової інформації, наприклад, з камер та комп’ютерів. Їхні докази передаються до МКС. Там буде визначено, чи переходити до кримінального переслідування».

Команда з Нідерландів уже вдруге працювала в Україні.

Exit mobile version