Вже понад 200 тисяч російських окупантів ліквідовано з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 17 травня

Триває 448 доба боротьби українського народу у неспровокованій війні, яку розв’язала проти нашої держави росія. За уточненою інформацією, минулої доби противник завдав 31 ракетного удару, зокрема, 2 ракетами із С-300 по цивільній інфраструктурі Костянтинівки Донецької області та 2 ракетами “Калібр” – по цивільній інфраструктурі Миколаєва. Крім того, російські окупанти завдали 57 авіаційних ударів та здійснили 96 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Для ракетних ударів ворог використав 6 аеробалістичних ракет “Кинджал”, 13 крилатих ракет “Калібр” (2 ракети підірвались у повітрі) та 10 ракет наземного базування (С-400, “Іскандер-М”), 25 з них було знищено нашими захисниками.

Вже понад 200 тисяч російських окупантів ліквідовано з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 17 травня
Фото: Генштаб ЗСУ

Зазнала руйнувань цивільна інфраструктура. Зокрема, внаслідок обстрілу росіянами населених пунктів Дворічна, Вовчанськ та Тищенківка Харківської області, є загиблі та поранені мирні люди, знищені житлові приватні будинки, лікарня та інша цивільна інфраструктура.

БОЙОВІ ДІЇ

По окремих напрямках:

Противник і надалі продовжує цинічно використовувати дошкільні заклади тимчасово захоплених населених пунктів у своїх цілях. Так, будівлю дитячого садочка селища Юр’ївка Запорізької області, російські окупанти використовують для розміщення особового складу. Водночас, на території дитячого садочка проживають цивільні особи, яких було вивезено з наближених до лінії бойового зіткнення населених пунктів.

За словами Сирського, окупанти в ступорі, тому що росіяни не знають, де наступ, де наш генеральний наступ, що відбувається під Бахмутом, який вони вже вважали своїм і розказували, що він вже фактично оточений. А зараз ситуація абсолютно інша.  

Командувач додав, що наразі «вагнерівці» почуваються у Бахмуті, як щурі у мишоловці, бо сили оборони з півночі і з півдня продовжують наступальні дії і здобувають перемоги.

Захисники Бахмута використовують принцип «активної оборони», таким чином руйнуючи плани ворога, який досі має більше ресурсів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 6 районів зосередження живої сили, 3 станції радіоелектронної боротьби, 4 склади боєприпасів противника та 1 пункт пально-мастильних матеріалів окупантів.

Станом на ранок 17 травня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.05.23 орієнтовно склали

Гіперзвукова ракета Х-47 «Кинджал» може коштувати від 10 млн дол. і вище, загальна вартість 6 пусків – 60 млн дол.

Іранські ударні безпілотники Shahed-136/131 коштують від 20 тис дол. до 50 тис дол. за одиницю. В середньому, 6 таких БпЛА коштували 280 тис дол. 

Російський безпілотник «Орлан-10» коштує 100 тис. дол. – разом за 3 дрони 300 тис дол.

Усі ці цілі булли знищені, тому росія просто викинула гроші на вітер. 

За даними спецслужб, попри те, що група «Вагнера» продовжує поступово просуватися у центрі Бахмута, українські військові змогли стабілізувати фланги.

Окрім просування на південь від міста, українським військам вдалося відтіснити російську лінію фронту на північний захід від Бахмута. Це дозволило українським силам відновити більш безпечне використання ключової дороги постачання 0506.

«Україна стримує просування російських військ на захід вздовж лінії каналу Сіверський Донець – Донбас, перетворивши водну артерію на перешкоду у складі глибокої оборонної зони навколо міста Часів Яр».

«Він (наступальний потенціал) абсолютно вичерпаний, вони зараз мають серйозний потенціал для оборони. Оборону вони побудували ешелоновану, правильну, потужну. Але це вже не та російська армія, яка могла проводити серйозні наступальні операції».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

На засіданні також скоригували графік постачання озброєння та боєприпасів, їхній розподіл по бойових частинах та резервах.

Крім того, за словами Зеленського, заслухали результати перевірки боєготовності новостворених бригад.

Гроші підуть на надання компенсації для відновлення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф. 

З 2018 року Фукс незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн. 

Холдинг бізнесмена підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках. Кредитні зобов’язання цих об’єктів викуповували і блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства.

Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок та реальних «замовників» через складні фінансові махінації.

У ході цих махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків державі сягає майже 100 млн грн.

На підставі зібраних доказів Фуксу та двом топменеджерам холдингу повідомлено про підозру. 

За даними прокуратури, що Новинський намагався передати свої активи громадянам іноземної держави, у тому числі особам, які мають безпосередній зв’язок з Росією, таким чином він вчинив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору.

«Ми дякуємо країнам-спонсорам CCDCOE за запрошення України і висловлюємо особливу подяку уряду Естонії за підтримку й допомогу на шляху до CCDCOE НАТО» – заявили в МЗС.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Це заявили ті самі люди, які минулого року кілька разів оголошували про повне знищення української авіації та ППО, про «потєрь нєт» та знищення більшої кількості пускових установок HIMARS, ніж є на озброєнні наших воїнів.

«Пресслужба Міноборони росії потужніша за армії більшості країн. росії навіть не потрібна армія, щоб завоювати весь світ; його державні ЗМІ та прессекретар Міноборони Конашенков більш ніж адекватні», – прокоментували заяву в МО України.

Як виявилося, найбільші частки загиблих 2022 року від середньорічного чоловічого населення віку 19-49 років. І перші місця в цьому антирейтингу посідають Тива, Бурятія та Алтай. 

Таким чином повністю підтверджується теза про те, що нинішнє керівництво росії, продовжуючи імперські традиції, всіма силами намагається знищити малі народи, що входять до складу федерації. 

Закономірно й те, що найменше загиблих зафіксовано в Москві. Мажорів на передову путінський режим відправляти не поспішає. 

З початку року по 11 травня армія «з’їла» понад 3,1 трлн рублів, які беруться з кишень платників податків. Щомісяця на війні згоряє два річні бюджети Ханти-Мансійського автономного округу та 8 річних бюджетів Брянської області.

Росіяни не лише вкрай мало бронюють тури на Кримський півострів, але ще й вкрай неохоче їх оплачують.

При цьому чотиризіркові та п’ятизіркові готелі виявилися практично без попиту.

Як зазначає українська розвідка, багато росіян та колаборантів намагаються втекти з Криму зараз, побоюючись українського контрнаступу. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

За його словами, Франція надасть Україні додаткову військову допомогу, включно з бронетехнікою, колісними танками AMX-10 та боєприпасами.

«Ми доставимо інші боєприпаси та ракети, дальність яких дозволяє Україні чинити опір і очолити контрнаступ».

«Це важливий процес, пов’язаний із тим, що альянс, низка країн, надає важливу оборонну допомогу нашим українським партнерам», – заявив заступник речника Державного департаменту Ведант Пател.

Він наголосив, що мета країн Заходу – зробити разом все можливе для того, щоб Україна мала засоби для захисту своєї територіальної цілісності і суверенітету.

У рамках замовлення вартістю понад 100 мільйонів євро радари будуть доставлені у другій половині року після навчання українських операторів.

«У рішенні саміту глав держав та урядів буде посилання на відповідні елементи мирного плану Зеленського. Отже: справедливість має відновитися. І тому в рішенні саміту буде також йтися, що потрібен трибунал щодо злочину російської агресії».

Кокс зауважив, саміт має визначити, що потрібен компенсаційний механізм для відшкодування Україні завданих матеріальних утрат. 

«Для цього потрібен реєстр збитків. І вже на цьому саміті десятки держав приєднаються до угоди, яка створить такий реєстр, що запрацює у Нідерландах, у Гаазі».

Це допоможе «Укрзалізниці» забезпечити резервне електропостачання понад 100 тис споживачам та сприятиме безперебійному перевезенню пасажирів і вантажів у межах України.

Генератори, надані USAID у рамках Проекту енергетичної безпеки, будуть встановлені на ключових станціях основних маршрутів руху пасажирських і вантажних потягів. Вони допоможуть забезпечити резервне електропостачання для тягових підстанцій, залізничної автоматики та телекомунікаційних пристроїв. 

Exit mobile version