Як безпечно користуватися генератором – поради від ДСНС

При відключеннях електроенергії у 2024 році українські громадяни повернулися до практики застосування генераторів. Відтак, у ДСНС надали чіткі поради та інструкції, яким потрібно слідувати, аби електропостачання було безпечним, надійним та ефективним, інформує Proslav.

Як безпечно користуватися генератором – поради від ДСНС
Як безпечно користуватися генератором – поради від ДСНС

Де потрібно розміщувати генератор

Електрогенератор потрібно розміщувати зовні будівлі. При цьому, бажано, під навісом, аби уберегти від потрапляння прямих сонячних променів та погодних явищ.

Також можна розмістити обладнання в окремому технічному просторому приміщенні, у якому має працювати вентиляція та є можливість провітрювання.

Розміщувати генератор потрібно на відстані не менше 6 метрів від будівель, стін з вікнами та авто. У ДСНС вказують, що можна встановлювати генеруючу установку біля суцільних негорючих стін без вікон на відстані не менше 1 метра.

При встановленні потрібно подбати про майданчик – він повинен бути рівним.

Як підключати генератор

У Службі наголошують, що підключення генератора до споживачів має здійснювати кваліфікований електрик.

Перед цим, потрібно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність обраної моделі. Перед підключенням – варто одягнути сухий захисний одяг:

У ДСНС наголошують, що при підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі та кабелі високої якості, без порізів та пошкоджень. А на вилках електроприладів обов’язково має бути заземлюючий контакт.

Експлуатація генератора

Перед безпосереднім запуском генератора варто перевірити стан електропроводки та, за наявності пошкоджень, усунути їх. Варто не допускати перекручування проводів та контакту з гарячими поверхнями.

«Електричні елементи генератора повинні бути заземлені, також необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами», – зазначають в ДСНС.

Також, у Службі рекомендують, не вмикати генератор під час підвищеної вологості, дощу або снігу.

«Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його», – додають рятувальники.

Де зберігати паливо та мастило для генератора

Пальне та мастило для генератора потрібно зберігати окремо, на відстані не менше 10 метрів від суміжних об’єктів у спеціальних каністрах.

Найбезпечніше, розповідають у ДСНС, зберігати у провітрюваній окремо розташованій зоні з навісом з обмеженим доступом для сторонніх осіб та дітей.

«Не допускайте проливу палива та щільно закривайте каністри. У випадку проливу палива посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро», – зазначають вогнеборці.

Що не можна робити під час користування генератором

Під час користування електрогенератором заборонено:

Тим часом рятувальники розповіли переяславцям про правила та безпеку поводження на воді.

Exit mobile version