Як часто потрібно ходити на планові візити до дитячого хірурга?

Враховуючи активну динаміку зростання дитини, батьки повинні розуміти, що систематичні візити як до педіатра, так і до вузьких спеціалістів вкрай необхідні. Вони дають можливість своєчасно діагностувати відхилення у розвитку фізичного здоров’я та вжити необхідних заходів, щоб уникнути небажаних наслідків у майбутньому. Не виключенням є і профілактичні огляди у хірурга.

Періодизація хірургічного огляду дитини залежно від віку

Загальноприйнята практика передбачає такий порядок оглядів, якого дотримується будь-який дитячий хірург у Львові.

  1. Новонароджених малят фахівець обов’язково навідує у перші дні після появи на світ, зазвичай ще в пологовому будинку. Лікар дає оцінку стану здоров’я, робить загальні висновки щодо наявності вроджених вад розвитку хребта, серця, сечостатевої системи.
  2. Для дітей віком до одного року обовʼязковими є відвідування хірурга раз на 3–6 місяців. Такі огляди дозволяють своєчасно виявити такі вади як кривошия, вивихи стегна, грижі.
  3. У віці від 1 до 5 років не слід забувати навідатися до лікаря раз на 1–2 роки. Це дозволить не залишити поза увагою перші ознаки плоскостопості та сколіозу.
  4. Діти від 5 років потребують хірургічного огляду кожні 2–3 роки. Головна мета візитів до спеціаліста —профілактика  та лікування виявлених захворювань.

Зауважте, що всі ці захворювання легко вилікувати на початкових стадіях. Саме тому запис до фахівця — чудовий варіант профілактики будь-яких ускладнень.

Коли ще потрібно відвідати хірурга?

Щоб знати, до кого звертатися за потреби, варто розуміти, які хвороби знаходяться в компетенції дитячого хірурга. Окрім перелічених вище, слід назвати:

На жаль, іноді виникають ситуації, коли втручання хірурга потрібно невідкладно. У жодному разі не займайтеся самолікуванням, якщо спостерігаєте наступні симптоми:

  1. сильний біль у животі, який не минає;
  2. виснажливі нудота та блювання;
  3. наявність слідів крові у блювотних масах чи калі;
  4. діарея або запор, що тривають декілька днів;
  5. випинання в області живота чи паху;
  6. наявність відкритих ран чи гнійних абсцесів, почервонінь та припухлостей на шкірі;
  7. висока температура, особливо, якщо вона не викликана вже діагностованим простудним чи вірусним захворюванням.

У полі зору дитячого хірурга знаходяться майже всі системи життєдіяльності маленького організму, і саме тому в жодному разі не слід нехтувати профілактичними візитами до цього спеціаліста.

Exit mobile version