Обираючи покриття для підлоги, окрему увагу слід приділити не лише експлуатаційним характеристикам, але й кольору. Від цього залежить, наскільки гармонійно виглядатиме інтер’єр та чи буде в ньому затишно. Тому перед покупкою доречним буде ознайомитися з правилами поєднання ламінату з іншими елементами дизайну.
Незалежно від обраного стилю, є кілька основних правил, яких варто дотримуватися при оформленні інтер’єру. Краще не використовувати в дизайні кімнати більше трьох основних кольорів. Наприклад, ви вирішили використовувати бежевий, коричневий і помаранчевий. І далі міксуєте ці кольори в різних поєднаннях. Крім цього, все в кімнаті в ідеалі слід витримувати в одній кольоровій гамі: холодній або теплій.
Світлий або сірий ламінат
Ламінат світлих відтінків, і холодних, і теплих, благодатне поле для творчості, адже дозволяє втілити безліч варіантів дизайну.
Світлі відтінки створюють затишок, відчуття порядку, чистоти та візуально розширюють простір у кімнаті. Це чудове рішення для невеликих приміщень. Наприклад, ви можете зробити підлогу, стіни та стелю в світлих тонах, а яскраві меблі служитимуть яскравими акцентами.
Сірий ламінат можна назвати трендом останніх років. Великий вибір сірого ламінату ви знайдете за посиланням: https://holz.ua/pol/laminat/shopby/colorpol-seryj
Темний ламінат
Підлога в темних тонах, як правило, стає центральним елементом інтер’єру, під нього підбирається решта оформлення. Якщо у приміщенні буде забагато темних кольорів, приміщення здаватиметься похмурим. Тому, якщо підлога темна, всі інші елементи намагайтеся зробити світлішими, повторюючи відтінок покриття лише в невеликих деталях. Можна зробити і темну стелю, але стіни залишити світлими – це візуально додасть кімнаті висоти.
Не варто обирати чорний ламінат, якщо ваша кімната виходить на сонячну сторону. Сильна освітленість зробить видимими всі недоліки, у тому числі пил. Тому така підлога завжди здаватиметься брудною.
Яскравий ламінат
Сьогодні ламінат можна купити не тільки в типових відтінках деревини, але і в яскравих. Покупцям пропонують усі кольори веселки. Така підлога, безумовно, виглядає ефектно, але варто враховувати, що на наступні 10-15 років, поки ламінат не відслужить своє, вам доведеться робити ремонт приблизно в тих самих тонах. Тому варто ретельно зважити всі за і проти, обираючи яскравий ламінат. У цьому випадку він виступатиме центральним елементом всього дизайну.
Відтінки під стиль кімнати:
Якщо ви вже обрали певний стиль кімнати, він диктуватиме вам колір покриття підлоги.
Скандинавський стиль – всі відтінки білого (блонд, платина, вапняковий та інші).
Класичний – всі відтінки благородного насиченого коричневого (каштан, золотистий мускат, мед тощо).
Лофт – сірий ламінат (граніт, камінь, кварц, вибілений дуб, срібло та інші).
Хай-тек – тут доречна темна підлога, але зазвичай в холодному відтінку, можна також використовувати і сірі відтінки.
Якщо хочете створити сучасний інтер’єр без ухилу до певного стилю, вам підійдуть матеріали, які імітують натуральну деревину: кедр, бук, айворі, секвоя та інші. Вони максимально нейтральні.