Як оцінюватимуть учнів 5-9 класів: затверджені рекомендації від МОН

Міністерство освіти і науки України затвердило рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 5-9 класів. Про це повідомили на сайті МОН, інформує Proslav.

Як оцінюватимуть учнів 5-9 класів: затверджені рекомендації від МОН
Як оцінюватимуть учнів 5-9 класів: затверджені рекомендації від МОН

Як оцінюватимуть учнів 5-9 класів

У документі окреслено підходи до оцінювання навчання учнів 5-9 класів, зокрема:

Критерії оцінювання мають чотири рівні (кожний наступний охоплює вимоги до попереднього й додає нові). Один рівень складається з 3 балів, які в сумі дають 12.

«У рекомендаціях надано опис кожного бала шкали оцінювання. Окрім того, у документі запропоновано форму Свідоцтва досягнень учня / учениці. Якщо потрібно, школи можуть вносити в нього зміни, аби воно якнайліпше відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства», – зазначають у міністерстві.

З чого складається Свідоцтво досягнень

Свідоцтво досягнень складається з двох частин:

У характеристиці навчальної діяльності учителі оцінюють рівень сформованості наскрізних умінь в учня / учениці наприкінці навчального року.

«Йдеться про розуміння прочитаного, висловлення власної думки, критичне і системне мислення, ініціативність тощо», – пояснюють у МОН і додають, що оцінок у цьому розділі нема.

За словами міністерства, учитель лише визначає один із рівнів сформованості того чи того уміння:

Заповнювати цю частину свідоцтва вчителі можуть колегіально або це може робити класний керівник.

У розділі «характеристика результатів навчання» виставляють бали за навчальні предмети / інтегровані курси щосеместрово й за рік.

«Спочатку вчитель виставляє бал за окремі групи результатів навчання, які визначено в Державному стандарті базової освіти. Після цього виводить загальну оцінку за семестр», – розповідають в установі.

За кожну з цих груп результатів навчання вчитель виставляє оцінку. Загальна оцінка за семестр формується на підставі чотирьох оцінок за групами результатів, а річна – на основі семестрових.

Наприклад, в українській мові є такі групи результатів навчання:

Форма Свідоцтва досягнень доступна за посиланнями: перше у форматі .docx; у форматі .pdf.

«З огляду на різні освітні потреби учнів / учениць і поглиблення освітніх втрат і розривів рекомендуємо вчительству гнучко проводити оцінювання результатів навчання учнів. Підходи до оцінювання в різних класах закладу загальної середньої освіти можуть мати відмінності, спрямовані на реалізацію освітньої програми закладу освіти та автономії вчителя», – резюмують у Міністерстві освіти і науки України.

Тим часом розповідаємо про вступну кампанію 2024. Які спеціальності найпопулярніші серед абітурієнтів – за посиланням.

Exit mobile version