Відтворення музики — не єдина можливість сучасних портативних аудіосистем. Розумна колонка знадобиться кожному, хто бажає легко керувати девайсом та іншою технікою в будинку із допомогою голосового управління. Розглянемо особливості розумних пристроїв та основні критерії вибору.
Можливості розумних колонок
Портативна аудіосистема здатна виконувати різноманітні команди, які власник легко задає через систему голосового асистента. Із допомогою вбудованого мікрофона та віртуального помічника можна швидко знайти потрібну інформацію в Інтернеті, дізнатися новини, увімкнути музику.
Моделі підтримують Bluetooth-модуль та протокол AirPlay 2 для інтеграції девайса з іншими пристроями у вашому домі — смартфонами, планшетом, ноутбуком. Із вбудованим Wi-Fi модулем колонка може використовувати пошукові системи та популярні музичні платформи (Spotify, Apple Music, YouTube Music). Деякі моделі використовуються для управління елементами розумного будинку, синхронізуючись із відповідною платформою.
Що враховувати перед купівлею?
Голосовий помічник
Важливо враховувати систему голосових асистентів, із допомогою яких пристрій буде правильно й чітко виконувати всі функції. Найбільш популярні віртуальні помічники:
- Google Асистент — підтримується на багатьох пристроях, велика кількість мов на вибір.
- Siri — голосовий помічник від Apple, відрізняється особливим контролем щодо конфіденційності даних користувачів.
- Alexa від Amazon — інтегровано в пристрої бренду (наприклад, колонку Echo) і в деякі моделі інших виробників (Bose, Sonos), є підтримання різноманітних музичних платформ.
Сумісність з ОС ваших пристроїв
Зверніть увагу на технічні характеристики smart колонки, яку бажаєте придбати. Для синхронізації із вашими гаджетами портативна аудіосистема має підтримувати операційну систему, яку використовуєте ви. Наприклад, модель Move від Sonos доступна для iOS та Android.
Власники девайсів від Apple мають враховувати наявність протоколу AirPlay 2 для синхронізації аудіосистеми із пристроями бренду.
Функціональність
Орієнтуйтеся на власні потреби. Якщо в будинку немає системи розумний дім, що об’єднує пристрої в єдину мережу, варто звернути увагу на smart колонки, що виконують базові завдання — відтворення музики, виконання команд із допомогою голосового помічника та пошук інформації. Налаштуваннями деяких розумних колонок можна керувати й через спеціальні застосунки (наприклад, аудіосистемою від Sonos через відповідну програму).
- До більш простих пристроїв можемо віднести Bose Home Speaker 500, який підтримує системи Amazon Alexa та Google Assistant. Девайс із 8 вбудованими мікрофонами почує команду навіть під час гучного прослуховування музики.
- Моделі Apple HomePod та Google Nest слугують компактними центрами для екосистем Apple HomeKit та Google Home.