Роботодавці, які працевлаштували людину з інвалідністю І або ІІ групи з числа застрахованих осіб, можуть отримати компенсацію від держави на платформі «Дія». Як це зробити, повідомляє Proslav з посиланням на видання NV.
Як подати заяву на компенсацію працевлаштування осіб з інвалідністю через Дію
Щоб подати заяву через Дію на компенсацію працевлаштування осіб з інвалідністю необхідно:
- Зайти на платформу «Дія» та авторизуватися за допомогою: Дія.Підпис, BankID, КЕП (кваліфікований електронний підпис);
- Заповнити анкету: необхідно вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
- Прикріпити документи, які підтверджують: працевлаштування, купівлю допоміжних засобів, довідку МСЕК (має засвідчувати інвалідність співробітника). Важливо, щоб допоміжні засоби для облаштування робочого місця людини з інвалідністю співпадали з відповідним переліком. Перевірити їх можна, перейшовши за посиланням.
- Вказати IBAN свого рахунка;
- Перевірити заяву та підписати її за допомогою КЕП.
Водночас роботодавець може отримати компенсацію, звернувшись до регіонального центру зайнятості у паперовій або електронній формі.
Яку суму можна отримати за працевлаштування особи з інвалідністю та у які терміни
Терміни
Рішення про надання компенсації мають прийняти впродовж 13 робочих днів. Відповідне повідомлення про надання компенсації надійде в особистий кабінет на адресу електронної пошти.
Якщо заяву оцінять позитивно, то кошти надійдуть на рахунок протягом 5 робочих днів.
Важливо! Звернутися за компенсацією потрібно не пізніше, ніж протягом 90 днів з моменту працевлаштування людини з інвалідністю.
Суми компенсації
Відповідно до умов програми, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця людей з інвалідністю:
- І групи – до 106 500 грн;
- ІІ групи – до 71 000 грн.
Тим часом розповідаємо, скільки коштів можуть отримати батьки замість «пакунку малюка» в Україні. Детальніше – за посиланням.