Як усиновити дитину і що для цього потрібно: покрокова інструкція від Служби у справах дітей та сімʼї Переяслава

Процес усиновлення в Україні складається з кількох етапів. Про те, наскільки він складний і тривалий, розповіла начальниця Служби у справах дітей та сімʼї Переяславської міськради Людмила Борисюк, повідомляє Proslav.

Як усиновити дитину і що для цього потрібно: покрокова інструкція від Служби у справах дітей та сімʼї Переяслава

Передусім пара, яка бажає стати кандидатами на усиновлення дитини, має звернутися до Служби у справах дітей та сімʼї. Фахівці установи вивчають умови проживання родини та з’ясовують мотиви усиновлення. Після відповідного висновку подружжя направляють на навчання до Київського обласного центру соціальних служб. Далі потенційні усиновлювачі починають збирати необхідні документи.

– До усиновлювачів є низка вимог, – каже Людмила Борисюк. – Потенційні батьки обов’язково мають пройти спеціальні підготовчі курси, а також перевірку фізичного й ментального стану здоров’я, умов проживання та інше.

Приблизний перелік документів згідно з постановою Кабінету Міністрів України:

Після завершення всіх підготовчих етапів, Служба у справах дітей та сімʼї ставить родину на облік і розпочинається пошук дитини. Те ж саме стосується опікунства – Київський обласний центр соціальних служб надає майбутнім опікунам довідку про навчання, а Комісія з питань захисту прав дітей розглядає доцільність призначення опікунства. Після цього, згідно з постановою Кабміну № 866, опіка встановлюється «рішенням районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади».

Щодо термінів, у Службі зазначають, що саме навчання триває місяць, а збір документів може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від активності батьків.

– Маємо розуміти, що зазвичай усиновлення – це свідоме та виважене рішення, тому люди готові до того, що це може зайняти час. Під час війни в Україні запровадили нововведення – запустили Єдину державну онлайн-платформу «Україна для кожної дитини», де можна знайти всю необхідну інформацію та ресурси, які стосуються усиновлення і влаштування дитини в сімейні форми виховання. А подати документи на статус кандидата в усиновлювачі можна ще через портал «Дія», – зазначила Людмила Миколаївна. 

Вимоги до усиновлювачів дитини

– Усиновлювачами можуть стати подружжя або й пари, які не перебувають у шлюбі, але є громадянами України – в умовах воєнного стану процедура усиновлення дітей іноземними громадянами призупинена. Усиновити дитину може дієздатна особа віком не менше двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювач має бути старшим за дитину не менш ніж на 15 років, якщо ж усиновлюють повнолітніх, то різниця у віці між батьками й дітьми має становити не менше 18 років, – пояснила Людмила Борисюк.

Особи, які не можуть бути усиновлювачами:

Нагадаємо, Центр соцслужб і Служба у справах дітей та сім’ї Переяславської міськради отримали від благодійників необхідний інвентар.

Exit mobile version