Кожен застрахований громадянин України може розрахувати розмір свого пенсійного забезпечення за віком. Для цього кілька років тому розробили сервіс «Пенсійний калькулятор».
Проте тільки нещодавно після удосконалень «Пенсійний калькулятор» набув повної ефективності та дійсно став корисним сервісом. Оскільки, на сьогодні під час обчислення страхового стажу та заробітної платні використовують дані з електронних реєстрів Пенсійного фонду України.
За даними видання «Соціальна інформаційна платформа» до Пенсійного фонду звертається чимала кількість людей, які ще не досягли пенсійного віку, але хотіли б знати на яку виплату можуть розраховувати.
Фахівці «Пенсійного калькулятора» уточнюють, що звичайно складно спрогнозувати яким буде розмір пенсії, приміром, у 2050 році. Оскільки ніхто не може точно сказати де буде працювати через рік-два та яким буде рівень інфляції та цін, які також впливають на державні виплати. Саме з цих міркувань, прогнози у короткостроковій перспективі будуть більш точними.
Для того, щоб скористатись сервісом «Пенсійний калькулятор» потрібно:
- зареєструватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
- обрати алгоритм розрахунку пенсії – як за введеними даними, так і враховуючи стаж, що буде набуто на дату настання пенсійного віку;
- актуалізувати дані щодо трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати (за потреби) суми щомісячного заробітку;
- виконати розрахунок пенсії, натиснувши кнопку «Зберегти та розрахувати»;
- переглянути дані щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку, а також протокол розрахунку.
Якщо ж у сервісі нема певних періодів трудової діяльності, то за словами розробників, їх можна ввести вручну. Окрім цього, є функція «Очистити та оновити за даними ПФУ». У випадку якщо інформація про трудовий період відсутня, можна додати її за допомогою кнопки «Додати період» й після цього натиснути «Зберегти та розрахувати».
Спеціалісти стверджують, що результати розрахунку зберігаються й будуть доступними в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
Варто зазначити, що сервіс не обробляє:
- розрахунку пенсії по інвалідності;
- розрахунку пенсії у зв’язку з втратою годувальника;
- перерахунку пенсії працюючого пенсіонера;
- розрахунку пенсії в разі переходу з одного виду пенсії на інший.