Як зекономити пальне? Поради водіям

Упродовж російсько-української війни, особливо з 24 лютого, гостро відчувається дефіцит палива для вітчизняних водіїв. Численні новини про руйнування стратегічних НПЗ, блокування портів та неналагоджені логістичні ланцюжки впливають на відсутність бензину та дизелю.

Як зекономити пальне? Поради водіям
Як зекономити пальне? Поради водіям

Тож, команда proSLAV вирішила зібрати добірку порад для водіїв, які допоможуть економити дорогоцінне пальне.

Гальма – добре це чи погано?

Якщо розглядати питання тільки під кутом економії паливного ресурсу, то процес гальмування для звичайного авто – це погано. Під час нього відбувається втрата енергії, яка перетворюється на тепло й розсіюється без можливості перейти в інший стан. Якщо відповісти докладніше, то основною проблемою є не саме гальмування, а процес прискорення відразу після цього. У підсумку, потрібно натискати педаль газу й двигун буде вимушений спожити більше пального.

Загальною порадою стане намагання рухатись максимально оптимізовуючи функції авто. Тобто, використовувати педаль гальма тільки для плавної або екстреної зупинки.

Допоможе в оптимізації попередньо складений маршрут, який допоможе уникати вам заторів, непотрібних прискорень та гальмування. Іншою порадою радимо скористатись більш досвідченим водіям. Тому, що у них більше годин проведених за кермом, що дає впевненість у проходженні поворотів на максимально можливій швидкості (обмеження у місті складає 50 км/год). Такий спосіб кермування дозволить не натискати на педаль акселератора для прискорення.

Перемикатись між передачами вчасно та розумно (для авто з МКПП)

Зазвичай, автомобілі обладнані АКПП здатні підлаштовуватись під манеру водіння власника, що дає змогу оптимізувати витрати пального. Однак, машини з механічною коробкою перемикання передач потребують уваги водія до вибору передачі.

Загальною рекомендацією можна виокремити вибір максимально можливої передачі для сталої швидкості руху. У такому випадку оберти колінвалу двигуна будуть мінімально можливими, що призведе до зниження споживання пального.

Однак, потрібно слідкувати, щоб оберти на тахометрі не опускались нижче рекомендованих (робочих) для конкретної марки авто. Оскільки, у зворотному випадку, електроніка автомобіля буде коригувати роботу двигуна періодично відкриваючи дросельну заслінку та додаючи більше пального. Водночас з цим виникне неприємне відчуття користування автомобілем, зросте навантаження на двигун та, відповідно, збільшиться використання пального.

Техніка експлуатації

Загалом цей пункт можна описати одним реченням. Рекомендовано мінімально прогрівати двигун у теплу пору року та більш тривало взимку. Варто зауважити, що така порада допоможе зекономити пальне тільки при плавному початку руху.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть читачам proSLAV з економією дефіцитного пального.

Читайте також як розмитнити авто через «Дію» всього за 5 хвилин.

Exit mobile version