Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення

У четвер, 22 червня, на 54-й сесії Переяславської міської ради традиційно обговорювалось питання освіти у громаді. Зокрема, присутніх турбувала доля гімназії у селі Вовчків. Для вирішення справ навчального закладу долучились батьки учнів та староста села.

Тож до чого дійшли у підсумку обговорення й яка доля Вовчківської гімназії, переповідає Proslav.

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення

Проблематика питання Вовчківської гімназії

Голова громади Вячеслав Саулко надав слово представнику батьківського комітету гімназії вищезгаданого села.

Виступ представниці батьківського комітету

«Ми звертаємось до вас із проханням не закривати наш навчальний заклад. До нас нещодавно приїжджав голова громади й казав, що дане питання буде підніматись на одній з сесій. Ми (батьки – ред.) хочемо, щоб ви (присутні – ред.) дослухались до нашої промови», – розпочала Клименко Тетяна Василівна.

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення
представниця батьківського комітету

Вона нагадала, що у приміщенні гімназії знаходиться й дитячий садочок, який відвідує близько 15 дітей.

«Я розумію, що зараз нелегкий час і потрібно багато коштів. У нас (Вовчківській гімназії – ред.) є проблема не тільки неготовності укриття, а й (відсутності – ред.) пожежної сигналізації», – зауважила Тетяна Василівна.

Жінка також наголосила, що жителі села не хочуть, щоб під час війни їхні діти їздили далеко на навчання. Нагадаємо, наразі старші учні Вовчківської гімназії їздять на навчання до села Гайшин у їхній навчальний заклад.

«Наші діти і так залишились без нормального дитинства, так ми ще й залишаємо їх без навчання у своєму навчальному закладі», – зауважила вона.

Тетяна Клименко резюмувала: «Просимо на засіданні цієї сесії винести на розгляд питання та виділити відповідні кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації та ремонтних робіт для усунення тих недоліків, які перешкоджають відкриттю гімназії. Вважаємо, що ця проблема є важливою для усіх мешканців нашого села, адже якщо закриється гімназія, може не цього року, може наступного – село «вимре»».

Голова громади Вячеслав Саулко

Жінка від імені батьків та усіх жителів села Вовчків закликала представників місцевої влади вжити усіх дієвих засобів. Й показала відеозвернення від дітей цієї гімназії.

У кінці свого звернення представниця батьківського комітету наголосила, що закриття гімназії перетворить село Вовчків на хутір. Від присутніх у залі пролунали оплески.

Вячеслав Саулко наголосив, що не піднімалось питання закриття навчального закладу у селі Вовчків і його не виносилось у порядок денний.

Пояснення від начальника відділу освіти Петра Ярмоленка

Для коментування ситуації за трибуну вийшов начальник відділу освіти Петро Ярмоленко. Він вказав, що нещодавно батьки були присутні на комісії з питань освіти.

«Я тоді давав відповідь конкретну на те, що я можу зробити, як начальник відділу освіти. Якби там (у гімназії – ред.) була технічна можливість проводити ремонт найпростішого укриття – повірте, воно б уже давно було зроблено. Технічної можливості – немає», – сказав Петро Миколайович.

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення
начальник відділу освіти Петро Ярмоленко

Освітянин також сказав, що голова громади нещодавно був у Вовчківській гімназії разом з представниками ДСНС.

«Для того, щоб навчальний заклад міг функціонувати – повинно бути укриття. У підвалі його робити неможна. Я звертався до депутатів: «Пропонуйте – будувати, значить будувати». Поблизу (з гімназією – ред.) також немає (укриття – ред.)», – звернувся до присутніх Ярмоленко.

Обговорення між Ярмоленком, депутатами та старостою села Вовчків

Виступ депутата Анатолія Пастернака

Слово взяв місцевий депутат Анатолій Пастернак. Він зазначив, що не був у приміщенні Вовчківської гімназії, однак поставив запитання чи не розглядався варіант перенести котельню, а на її місці зробити укриття для учнів. На що отримав відповідь від начальника відділу освіти.

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення

«Як варіант може бути: побудувати твердопаливну котельню поруч, а на місці колишнього приміщення проводити поточний чи капітальний ремонт для облаштування укриття», – зазначив Петро Миколайович.

Виступ старости села Вовчків

Також виступила староста села Вовчків Постолюк Тетяна Петрівна. Вона зазначила, що важливішого питання, ніж захист дітей – не може бути.

«Сьогодні ми всі багато говоримо про їхній захист. Я не можу промовчати. Ви (звертається до Ярмоленка – ред.) добре про всі ці проблеми знали. Вчора ми (разом з батьками – ред.) чули, що голова (громади – ред.) за ці проблеми тільки напередодні почув. Чому ви їх замовчували? Сьогодні б не назріло питання (по Вовчківській гімназії – ред.), якби усе робилось десь «з-під тишка». Так, можливо проблематична ситуація з нашою гімназією. Ми хотіли, як це було ще 10 місяців тому, воно вже стояло це питання. Треба було батькам пояснювати, що «у нас така ситуація, вихід з неї – такий, такий, такий». Дійшло до того, що під так званою реорганізацією хочуть просто закрити навчальний заклад», – сказала вона.

староста села Вовчків Постолюк Тетяна Петрівна
староста села Вовчків Постолюк Тетяна Петрівна

Тетяна Петрівна додала, що хоче без сорому дивитись у вічі батькам й не може чогось обіцяти їм без рішення у стінах міської ради Переяслава.

Староста навела приклад матері-військовослужбовиці, яка має повести свою дитину у перший клас у наступному році й яка зараз знаходиться «на нулі». Жінка запитувала Тетяну Постолюк: «За що я тут, якщо мою дитину під час тривоги повинні забирати у хто-зна який заклад?»

«Вона ще написала мені такі рядки, що наразі вони звільняють ту територію, де 15 місяців тому безвісти зник її чоловік. Розумієте? Дитина не бачить ні матері, не має ні батька. Я прийшла підтримати батьків. Будь ласка давайте зробимо якісь кроки, щоб вирішити це питання», – додала староста.

Виступ депутата Олесія Дикого

Слово взяв місцевий депутат Олексій Дикий. Він зазначив, що питання майбутньої реорганізації звучить так – переведення гімназії у початкову школу.

депутат Олексій Дикий
депутат Олексій Дикий

«Тобто, при найгіршому випадку, якщо проголосують за реорганізацію, залишається початкова школа буде і дитячий садочок. А якщо навчальний заклад залишається, значить для нього треба укриття. Тому, я вважаю, що ми маємо розглянути питання організації укриття, щоб не возити дітей в сусіднє село», – сказав він.

Виступ депутата Андрія Іващенка

Андрій Іващенко зазначив: «Петро Миколайович, коли ви говорите про освітянську комісію, я думаю, що і всі її члени підтвердять, що про сховища у закладах освіти ми почали говорити якраз напередодні повномасштабного вторгнення і продовжували з червня місяця».

«Ви казали, що немає можливості, щойно ви сказали, що від минулого року є акт пожежників. На комісії, яка відбувалась, здається, у четвер, ви сказали, що акту пожежників, який заперечує використання того приміщення немає. Ми домовились, що на цю сесію ви його принесете», – поцікавився депутат.

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення
Виступ депутата Андрія Іващенка

Петро Миколайович сказав, що такий акт у нього на руках є і у ньому зазначається, що найпростішого укриття у Вовчківській гімназії немає.

На що Андрій Володимирович сказав: «Якщо ми говоримо про терміни – питання сховища (у Вовчківській гімназії – ред.) постало давно. Якщо ви кажете, що ви не будівельник – я цього не заперечую. Але ви представник органів місцевого самоврядування, який має прямий контакт і могли зібратись мільйон разів і випрацювати схеми або план дій і запропонувати: скільки це буде приблизно у фінансах або які є варіанти. І вибачте, але це схоже на бездіяльність, коли кажете «Ви пропонуйте, я не будівельник».

Й водночас додав, що те, що відбувається у селі Вовчків, зважаючи на програму децентралізації, яка б допомагала усім громадянам знаходитись у рівних умовах, є дискримінацією жителів села по відношенню до інших жителів громади.

«Ми (депутатський корпус – ред.) б хотіли, щоб ви не займались жонглюванням фактів. Питання постало давно, ви на місце виїжджали – має бути результат комісії. На основі результату комісії мають бути випрацювані наступні кроки. Якщо ми підходимо до якоїсь ціни, ми маємо знайти варіанти вирішення проблеми», – підсумував Іващенко.

Яке рішення запропонували для вирішення проблеми

Депутатка Аліна Римар висловила припущення, що всі присутні виступають за облаштування укриття у селі Вовчків.

«Тому я би пропонувала сьогодні виділити кошти на розробку проектно-кошторисну документацію», – сказала вона.

Водночас депутат Анатолій Пастернак заначив, що щоб виділяти кошти на ПКД потрібно розуміти на яку саме.

«Чи це будівництво окремої котельні чи окремого сховища. Тобто є пропозиція наступна. У нас є приміщення. Ми не можемо до нього зайти, тому що там котли – нам потрібно їх прибрати. І це буде ціна «ось така». У нас є відділ капітального будівництва, який має виконувати цю роботу. Вони мають опрацювати та розробити, наприклад, побудова нової котельні обійдеться у 5 мільйонів гривень. Умовно кажучи. А викопати найпростіше укриття – 2 мільйона гривен. Звичайно, ми підтримаємо проект другий варіант, бо це дешевше. А якщо «перенести котли» буде дешевше, то давайте зробимо це. Тобто, виділяти гроші на ПКД чого саме потрібно розуміти», – сказав він.

Петро Миколайович висловив своє бачення ситуації. Він вказав, що можна вже розпочинати проектування твердопаливної котельні. Оскільки, за його словами, котельну необхідно запустити до середини жовтня, а сховище зробити до першого вересня.

Чи можна використати приміщення котельні, як укриття

До присутніх знову звернувся голова громади Вячеслав Саулко.

«Шановні жителі нашої громади, шановні присутні. Я прекрасно розумію на скільки важливе питання, яке ми сьогодні розглядаємо. Я так само переживаю, як і батьки, щоб діти мали змогу навчання. Однак наразі стоїть питання котельні. Я звернувся до ДСНС, щоб вони дали свій коментар. Дослівно: «Не допускається ні проектування, у тому числі окремих котлів, обладнання, устаткування прибудованих, вбудованих закладів, будинків, споруд громадського призначення, як дошкільні навчальні заклади, навчальні заклади, охорони здоров’я, фізкультурні, оздоровчі будинки, споруди дозвілля і так далі», – звернувся мер.

Що запропонував голова громади

Саулко запропонував підтримати ідею депутата Олексія Степановича з облаштування приміщення поряд з котельнею під найпростіше укриття. Оскільки у цій кімнаті можна виконати мінімальний об’єм робіт без проведення тендерів.

Окремо Вячеслав Володимирович підкреслив, що необхідно займатись проектуванням окремої будівлі для котельні, оскільки за вказанням ДСНС її неможна використовувати у підвальному приміщенні.

Яка доля гімназії у селі Вовчків: під час сесії Переяславської міської ради було жваве обговорення

«Дякуючи Анатолію Миколайовичу, який нам пропонує, як будівельник і я його повністю підтримую. А паралельно починаємо працювати над проектуванням котельні. Бо це питання необхідно вирішувати не залежно від того, буде там укриття чи ні. Оскільки, у підвальному приміщенні, за рекомендацією ДСНС, не може розміщуватись котельня», – сказав голова громади.

Коли, за словами Саулка, буде готове приміщення під укриття

Й додав: «Я думаю, що устаткувати необхідне приміщення, яке буде використовуватись як укриття у Вовчківській гімназії, можна буде за місяць ще до початку нового навчального року. Паралельно будемо працювати над тими проблемами, які виникли як казали «у спадок». Не моя вина і не вина депутатів, що за стільки років у Вовчківській гімназії накопичилось стільки проблем. 22 пункти за даними ДСНС. Більшість з них – вирішено. Але ще залишились ті, які необхідно вирішити».

Мер підкреслив, що якщо буде необхідно, то будуть збирати позачергову сесію та бюджетну комісію, щоб виділяти кошти для початку проведення робіт.

Депутат Іващенко зазначив, що пропозиція мера протирічить його ж словам

Депутат Андрій Іващенко зазначив, що мер вказав речі, які протирічать одна одній.

«Ви озвучили дві речі, які протирічать одна одній. З одного боку ДСНС забороняє це робити, а ви пропонуєте це робити. Ви маєте отримати акт з приписом, у якому буде написано, які недоліки необхідно усунути для того, щоб прийняли укриття. А так, ми зробимо ремонт, а у вересні це приміщення не буде прийнято ДСНС, сказавши, що тут є котельня і ми вам цього не дозволяли робити», – сказав Андрій Володимирович.

Він ще раз наголосив, що перед початком робіт необхідно отримати акт від ДСНС, у якому буде чітко прописано, що саме необхідно зробити, щоб у з вересня приміщення могло використовуватись як укриття.

Що чекати учням гімназії

Вячеслав Саулко, у свою чергу, вказав, що єдиним виходом із ситуації є облаштування того приміщення про яке було сказано раніше (поряд з приміщенням котельні). Й наостанок наголосив, що наразі немає питання про закриття Вовчківської гімназії.

«Я думаю, що до наступної сесії ми зробимо ремонт того приміщення», – резюмував Саулко.

Нагадаємо, «Save the Children» проведе ремонт укриття Переяславської початкової школи та ліцею імені Івана Мазепи.

Exit mobile version