У світі налічуються сотні відтінків жовтого та синього кольорів. Саме з них складається Державний прапор України. Однак який варіант є єдино-правильним? Proslav розповідає з посиланням на телеграм-канал Міністерства цифрової трансформації України.
«Прапор – це наша ідентичність. Символ, за який Сили оборони борються щодня», – зазначають у публікації.
Правильні кольори українського прапору
Саме тому вирішили нагадати єдиний стандарт кольорів українського прапора. Це PANTONE 2935 C і PANTONE YELLOW 012 C.
У міністерстві закликають зберігати й не плутати.
«Або користуйтеся сайтом SHEVCHUK BÜRO. Тут легко можна скопіювати справжні кольори для дизайну», – рекомендують в установі.
Щоб підібрати кольори для різних кольорових схем, можна перейти за посиланням.
Факти про український прапор
Коли затвердили Державний прапор України
У 2023 році відзначається всього 19 річниця Дня Державного прапору України. Це свято було затверджено указом другого президента Леоніда Кучми. Хоча необхідно відмітити, що Державний прапор України було затверджено Верховною Радою 28 січня 1992 року.
Яка форма у головного стягу України
Державний прапор України – це стяг з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини складає 2:3.
Значення українського прапору
Найбільш поширене значення прапору України є символізація ясного неба (синій колір) та золотих полів пшениці (жовтий колір).
Є ще думка, що кольори українського стягу символізують дві стихії вогню та води. А з точки зору релігії: синій уособлює все живе, а жовтий – Творця та Вищу духовність.
Історія синьо-жовтого стягу
Вперше поєднання жовто-блакитних кольорів на офіційній символіці на території України датується 1256 роком. У День заснування міста Львів його герб прикрасив золотий лев на синьому фоні.
А якщо «копнути глибше», то золотий і синій кольори використовувались у символіці в гербі Руського князівства ще з XIV століття.
Водночас синьо-жовті кольори зустрічаються й в добу козацтва. Тоді наші пращури використовували сині стяги обрамлені золотистими орнаментами.
Однак вперше офіційне визнання синьо-жовтого прапору сталось 22 березня 1918 року. Саме тоді Центральна Рада ухвалила закон, яким затвердила поєднання цих кольорів, як стяг Української Народної Республіки.
Нагадаємо, у Переяславі відбулись урочистості з нагоди Дня Державного прапора України. Фоторепортаж – у нашому матеріалі.
Тим часом публікуємо афішу культурних заходів у Переяславській громаді на День прапора та День Незалежності. Детальніше – за посиланням.