Які зараз діють правила перетину кордону України?

Правила перетину кордону України є досить важливою та чутливою темою. На ресурсах ДПСУ викладено загальні вимоги та особливості, пов’язані з умовами для військовозобов’язаних громадян. Також, якщо ви запланували поїздку за кордон, потрібно врахувати специфічні моменти, такі як, наприклад, міжнародний страховий поліс – «зелена карта».

Розгляньмо основні правила та рекомендації для тих, хто планує мандрівку з України, зокрема й на власній автівці.

Основні правила перетину кордону України

Які документи потрібні для перетину кордону

Перед плануванням поїздки, потрібно перевірити наявність усіх необхідних документів та зібрати їх в єдиний пакет. Переконайтеся, що у вас є:

Які обмеження перетину кордону України наразі

Враховуючи повномасштабне вторгнення росії та загальну мобілізацію, в Україні правила перетину кордону на сьогодні дещо змінились. Наприклад, обмежили можливість виїзду для військовозобов’язаних.

Від 17 липня при перетині кордону потрібно мати військово-обліковий документ для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.

«У разі його відсутності прикордонники відмовляють у перетинанні кордону на виїзд з України. Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію», – пояснили в ДПСУ.

Також, в залежності від країни, можуть вимагати негативний тест на COVID-19 або відповідний сертифікат про вакцинацію міжнародного зразка.

Окрім цього, поза межами України діють різні митні обмеження, наприклад, щодо дозволених кількостей ввезення алкоголю, тютюну та інших товарів. Тож, перед мандрівкою варто ознайомитися з цими правилами.

Що таке «зелена карта» та чому її варто придбати

«Зелена карта» – обов’язковий документ для тих, хто планує перетинати кордон на власному транспорті. Цей міжнародний страховий поліс підтверджує, що автомобіль має страховку, визнану в країні перебування.

Зелена карта на рік: умови та ціни

В залежності від терміну дії, зелена карта на рік ціна може змінюватися. Варто придбати страховий поліс заздалегідь, оскільки без нього вас можуть не допустити до перетину кордону.

Де купити зелену карту?

Придбати «зелену карту» можна у будь-якому страховому агентстві, яке надає такі послуги. Однак врахуйте відгуки чи запитайте у друзів, адже важливо обрати надійну компанію, яка надасть гарантії покриття можливих страхових випадків.

Мінімальний термін оформлення документа складає 15 днів, у деяких випадках доведеться чекати майже рік. Ціни на страховий поліс для автомобілів визначаються МТСБУ й є однаковими для усіх страхових компаній.

Наприклад страхова група «ТАС» пропонує на рік ціну 13493 грн для легкового автомобіля. Якщо ж у вас автобус – вартість буде значно вищою й сягне 41110 грн.

Відтак, головна задача водія – визначитися зі страховиком, який надаватиме якісні послуги.

Exit mobile version