Рік лише на старті, а до Переяслава вже приїздять туристи з інших куточків нашої планети. І не просто приїздять, а лишаються в захваті та налагоджують спілкування з активними переяславськими ініціативами. Учора про один з таких випадків розповіли на туристичній інстаграм-сторінці «Pereyaslav Travel» – 26-річний Пранав Кодурі приїхав на Різдво до Переяслава з Індії у рамках зимових канікул в Україні з метою побачити музей космосу у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав».
«proSLAV» поспілкувався з індійським гостем міста та вивідав ексклюзивні подробиці цієї історії, дізнавшись, чи вдалося тут побачити хлопцеві заплановане.
Як можна простежити з акаунту Кодурі в мережі Instagram, в Україні він, як мінімум, перебуває другий тиждень. Постійно знаходиться в Києві, і, до приїзду в Переяслав, вже встиг побувати в Музеї історії України у Другій світовій війні та побачити зблизька «Батьківщину-матір», прокататися у столичній підземці та захопитися фаст-фудними та кавовими фургончиками біля Арки Дружби Народів. Крім того – пройтися центральними вулицями столиці та Подолом й здивуватися торговим центрам у підземних переходах.
Безпосередньо у Переяслав він приїхав навмисне, поставивши собі за мету відвідати музей космосу у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав». По приїзду обійшов усе місто і воно йому дуже сподобалося.
«Я приїхав в Україну на зимові канікули. Причиною відвідування мною Переяслава було вивчення вашої космічної церкви, але коли я приїхав, ми з другом досліджували місто і не мали можливості досліджувати космічний храм. Так, я точно повернуся влітку і буду рекомендувати Переяслав багатьом іншим» – відписав нам Пранав Кодурі у відповідь на наш запит у соціальних мережах.
За світлинами в мережі можна визначити що найбільше йому припали до душі Свято-Успенський собор («жовта церква»), площа імені Богдана Хмельницького та місцева бабуся, світлину з якою він теж поширив у стрічці. На згадку у гостя лишаться й кадри з вулиці Покровської, з-під місцевого РАЦСу, мазепинського храму (нині «музею-діарами» – прим.авт.) та розчищеної нещодавно території майбутнього парку біля нього.
«Усе почалось з нашої відмітки в його сторіз з фото. Надалі він написав «Ні» – ми відповіли, а вже у відповідь нам він люб’язно надіслав нам в дірект ще кілька світлин – сказав що в нашому місті класно. Попри те, що він з не близької Індії нам вдалося порозумітися. Здивована що іноземці приїздять до нас взимку – то вже не перший такий випадок. Завжди приємно, коли хтось залишає відгуки про наше місто – для мене як людини, яка дуже любить свій край і створила цю сторінку з метою його популяризації, це дуже цінно» – розповідає зі свого боку цю історію власниця сторінки Марина Беккер, додавши, що індійський гість пообіцяв і їй неодмінно повернутися в Переяслав, а у «Pereyaslav Travel», в свою чергу, пообіцяли чоловікові екскурсію англійською мовою.
«То вже втретє за останній час мені вдається поспілкуватися з іноземцями-гостями міста. Перед тим працювала в місцевому туристичному центрі, відтак за моїми плечима майже чотирирічний досвід спілкування з іноземцями. Їдуть і з Європи, і зі Штатів. Переважно від іноземців отримуємо лише позитивні відгуки. Якщо українці можуть висловити якісь побажання, вказати що додати й що змінити, то іноземці чи не в усіх випадках цілком задоволені. Люблять наш «музей під відкритим небом», їм подобаються наші церкви – на їх сторінках доволі часто можна знайти поруч світлини Андріївської церкви, інших видатних столичних храмів і наших церков» – додає пані Марина та зазначає, що заради того аби в місто приїздило ще більше іноземних туристів нам слід налагодити роботу наших туристичних центрів: аби люди могли приїздити, обирати собі зручний маршрут та гіда згідно їхніх інтересів. Також, на думку співрозмовниці, Переяслав потребує більшої кількості місць для ночівлі та закладів харчування – особливо у випадках, коли турист не встигає побачити все за день та планує лишитися.
Говорять, що якщо у різдвяний час загадати бажання воно неодмінно збудеться. Відтак, загадаймо, аби в 2022-му році наше місто стало справжнім «туристичним магнітом» для іноземців, та мало усі умови задля того, аби їх належно приймати та приємно дивувати