З початку повномасштабного вторгнення зареєстровано майже 5 млн ВПО – Мінсоцполітики

Повномасштабне вторгнення росії в Україну створило велику демографічну проблему всередині країни. Багато людей були змушені залишити свої будинки та переїхати до більш безпечних регіонів.

Так, від 24 лютого станом на 8 грудня 2022 року в Україні зареєстровано майже 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляє ProSlav з посиланням на пресслужбу Міністерства соціальної політики.

«Коли ми говоримо про внутрішньо переміщених осіб, варто пам’ятати, що ВПО – це не соціальний статус, а тимчасова життєва ситуація, яка з нашою перемогою повинна відійти у минуле. Найбільш масово затребуваними соціальними послугами цього року стали  довідка та отримання допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб», – каже урядовець.

За словами заступника міністра соціальної політики України Костянтина Кошеленко, на обліку ВПО перебуває 4 886 648 громадян. З них 3 539 376 українців перемістились після 24 лютого, з яких 2 856 232 – зареєструвались вперше з дня повномасштабного вторгнення.

Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України, під час виступу акцентувала увагу на важливості співпраці різних відомств для якісного надання соціальних послуг та підтримки людей, які переїхали або проживають в постраждалих громадах.

«У підтримці наших громадян дуже важливою є співпраця різних міністерств та відомств. В тому числі, коли ми говоримо про соціальний захист людей, що переїхали з постраждалих територій. Це комплексний процес, в якому взаємодіють Мінсоцполітики, Мінреінтеграції, Міністерство охорони здоров’я, Мінекономіки, центри зайнятості, місцеві громади, неурядові організації тощо… Надважливою є така спільна робота в інтеграції людей в нові громади проживання, відновлення власного ресурсу, забезпечення базових потреб, житлом та роботою», – зазначила заступниця.

Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи Переяславської, Дівичківської, Студениківської, Циблівської та Ташанської громад мають можливість отримати гуманітарну допомогу. Як це зробити – у нашому матеріалі.

Exit mobile version