За добу ліквідовано ще понад 700 окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 14 грудня

Триває 294 доба боротьби України у неспровокованій війні, розв’язаній російською федерацією. За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки російських загарбників в районах населених пунктів Гряниківка Харківської області; Новоселівське, Червонопопівка, Серебрянське і Білогорівка на Луганщині та Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Курдюмівка, Невельське, Мар’їнка, Побєда і Новомихайлівка Донецької області.

За добу ліквідовано ще понад 700 окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 14 грудня

Також підтверджено ураження противника Силами оборони України за попередні дні в Запорізькій області. Так, крім знищення керівного складу 58 армії у місті Мелітополь, у районах населених пунктів Енергодар, Токмак та Гуляйполе знищено три артилерійські установки, до 10 одиниць військової техніки різного типу та поранено близько 150 військовослужбовців противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 2 райони зосередження особового складу російських окупантів.

Станом на ранок 14 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 14.12 орієнтовно склали

Зазначається, що використання рф старих запасів пов’язане з певними ризиками – такі боєприпаси мають високий рівень відмов і не завжди вибухають.

За оцінками Пентагону, за умови такої ж інтенсивності вогню й відсутності постачання з інших країн – зокрема Ірану та Північної Кореї – росія вичерпає всі придатні боєприпаси до початку 2023 року.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

У своїй промові глава держави зазначив, що росія могла б розпочати виведення своїх військ із території України на Різдво і так показати свою здатність відмовитись від агресії. 

«Пропонуємо росії здійснити конкретний змістовний крок до дипломатичного врегулювання, про яке у Москві так часто говорять. Попереду свята, які відзначають мільярди людей: Різдво за григоріанським календарем, Новий рік, Різдво за юліанським календарем. Це час, коли нормальні люди думають про мир, а не про агресію. Я пропоную росії хоча б спробувати довести, що вона здатна відмовитися від агресії. Було б правильно саме на це Різдво почати виведення російських військ з міжнародно визнаної території України».

«Це глобальний інтерес. І це частина нашої формули миру. Окупант повинен піти. Це неодмінно станеться. І я не бачу причин, чому росії не зробити б це зараз, на Різдво». 

Володимир Зеленський також запропонував скликати спеціальний саміт, Global Peace Formula Summit, щоб визначитися, як і коли світ зможе реалізувати пункти української формули миру.

Лідери «Групи семи» домовилися продовжувати підтримку України, зокрема фінансову, в її повномасштабній війні з росією.

«Це черговий крок до стабільності енергосистеми. Усі 9 енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, які знаходяться на підконтрольній Україні території, працюють для забезпечення потреб населення та економіки країни», – заявив міністр.

Як повідомив начальник Нацполіції Ігор Клименко, правоохоронці діють комплексно – присутність поліцейських, взаємодія з населенням і об’єднання громад дало свій результат.

Обидві послуги є автоматичними, процес відбувається без участі державного службовця.

Загалом сервісом отримання довідки ВПО й оформлення виплат уже скористалися понад 1.4 млн українців. 

Згідно з отриманими даними, 85% українців переконані, що Україна переможе росіян і поверне собі всі окуповані території включно з Кримом та Донбасом.

Упевненість у такій перемозі зросла із 74% у березні до 85% у листопаді.

Лише 9% обрали варіант повернення лише територій, які Україна контролювала до 24.02.22. 

Підтримка деокупації усіх території України без виключення абсолютна (понад 80%) серед представників усіх регіонів країни.

Результати опитування свідчать і про те, що зросла кількість тих, хто підтримує відновлення Україною статусу ядерної держави (з 47% – у 2019 році, до 53% – у 2022).

Вступ України в НАТО (61%) та ядерне роззброєння росії (50%) – заходи стримування майбутніх нападів на Україну, котрі найчастіше підтримуються респондентами.

Вступ України в ЄС та гарантії від західних партнерів щодо надання озброєння Україні як методи стримування підтримують по 34% опитаних.

Ця допомога не лише дозволить Україні вистояти зимою, а ще й максимально наочно доведе будь-яким антидемократичним і антиєвропейським силам, і в першу чергу – росії, що Європа навчилась не допускати катастрофи і захищати своїх людей.

Глава держави наголосив, що Україні потрібні: 

1. Кілька категорій обладнання: це трансформатори, обладнання для відновлення високовольтних мереж, газотурбінні та газопоршневі енергоблоки.

2. Як мінімум до завершення цього опалювального сезону в Україні потрібна аварійна підтримка, з боку європейської енергосистеми.  

3. За аналогією зі спостережними місіями МАГАТЕ, які домовлено направити на всі атомні станції України, закликаємо ЄС направити спеціальні місії на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури, які задіяні в енергозабезпеченні України і від яких прямо залежить стабільність усього нашого регіону.  

4. Підтримка для закупівлі близько двох мільярдів кубометрів газу.

5. Ще одним практичним результатом могла би стати домовленість про фінансування проекту із закупівлі LED-ламп для України.  

6. Потрібен спеціальний постійний механізм координації зусиль – Паризький механізм. Який дозволить давати вчасні та ефективні відповіді на кожен виклик російського енерготерору.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Однак, поки російський диктатор усе ще не бажає жертвувати своїми геополітичними ініціативами в короткостроковій перспективі й ризикує зіткнутися з фінансовою скрутою, у якій він не зможе збалансувати загарбницькі цілі в Україні зі своїми кампаніями з проекції сили.

За даними аналітиків, путін, наприклад, продовжує спроби відновити позиції росії в Центральній Азії, безуспішно пропонуючи створити тристоронній союз між Росією, Казахстаном і Узбекистаном.

Продовження витрат путіна на регіональні ініціативи «м’якої сили» вже засмутило деяких військових блогерів рф, які критикували Кремль за те, що він нібито виділив майже шість мільярдів рублів (близько 95,5 млн доларів) на розвиток російськомовних шкіл у Таджикистані, не забезпечивши при цьому російські війська на полі бою. 

За попередніми даними, вибухи сталися у місті Клинці на території російської військової частини недалеко від кордону з Чернігівською областю України.

У російських пабліках з’явилося відео з місця вибуху й на ньому видно величезну вирву та перевернуту бронемашину. Ці кадри суперечать словам російського губернатора про те, що нібито з території України була запущена ракета, яку збила ППО й жодних пошкоджень немає. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

За підсумками засідання лідери G7 висловили солідарність з Україною й заявили, що сповнені рішучості допомогти нашій державі:

На конференції було оголошено про виділення майже мільярда євро допомоги.

Зокрема, 415 мільйонів євро будуть виділені на енергетичний сектор України, 25 мільйонів євро – на водопостачання, 38 мільйонів євро – на продовольство, 17 мільйонів євро – на охорону здоров’я та 22 мільйони євро – на транспорт.

Решта коштів ще не розподілена. Усього надати фінансову допомогу пообіцяли 46 країн і 24 міжнародні організації, що брали участь у конференції.

Як повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, коли 50 мільйонів таких ламп від партнерів буде доставлено в Україну, це заощадить 1 ГВт — річний обсяг виробництва атомної електростанції.

Вартість обладнання з першого траншу складає близько $13 мільйонів. До Європи обладнання доправляється літаками.

Перший транш є частиною допомоги розміром 53 мільйони доларів, оголошених минулого місяця після того, як Україна заявила, що їй потрібні трансформатори й генератори.

15 таких веж заввишки вісім метрів уже прибули до України. 

Компанія Red Eléctrica надає загалом 135 трансформаторів різного типу, 26 громовідводів для об’єктів енергосистеми та інше специфічне обладнання. 

Кошти підуть на відновлення зруйнованих шкіл, лікарень, інфраструктури та об’єктів сільського господарства.

Як повідомляють ЗМІ, головуюча у Раді ЄС Чехія допомогла офіційно оформити цей демарш, до якого приєдналися держави Балтії, Польща та Словаччина, можливо й Чехія. 

За словами деяких дипломатів, у підготовленому документі йшлося про те, що всі попередні дії рф стосовно європейської безпекової архітектури мали на меті розколоти й ослабити Європу. 

Фіналізований документ передали до МЗС Франції.

За його словами, Міжнародний кримінальний суд, розташований у Нідерландах, не може цього зробити. 

Нідерланди разом з ЄС вимагатимуть від міжнародної спільноти підтримки, зокрема фінансової, для цього трибуналу. Новий суд не повинен заважати роботі МКС, який від березня веде розслідування воєнних злочинів росії в Україні.

Для створення трибуналу буде потрібне рішення Ради безпеки ООН, у якій росія як постійний член має право вето.

Йдеться про постачання генераторів та обігрівачів у Харківську область, Дніпро, Київ, до шкіл та лікарень. Крім цього, гроші виділено на «центри незламності» й на підтримку лікарів. Також республіка надасть понтонні переправи та мостові технології.

У списку, зокрема, генерал-майор Роберт Баранов, якого розслідувачі Bellingcat ідентифікували як командира підрозділу, відповідального за програмування та націлювання російських крилатих ракет по об’єктах в Україні.

Сьогоднішні санкції також торкнулися осіб, які сприяють виробництву іранських безпілотників, зокрема співвласника та керуючого директора компанії Mado, що відповідає за виробництво двигунів для безпілотників, які рф використовувала в Україні.

Хоча російські компанії не сильно залежали від китайських процесорів, при теоретичному блокуванні паралельного імпорту вони сподівалися перейти саме на Loongson.

Exit mobile version