За минулу добу мінус 630 окупантів, 75 ракет, 14 БПЛА – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 16 листопада

Триває 266 доба героїчного протистояння українського народу російському повномасштабному вторгненню. Противник намагається стримувати дій Сил оборони на окремих напрямках та продовжує обладнувати оборонні рубежі на лівому березі Дніпра. Водночас не припиняє наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

За минулу добу мінус 630 окупантів, 75 ракет, 14 БПЛА – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 16 листопада

Противник випустив понад 90 ракет Х-101 та “Калібр” і більш як десять ударних БпЛА. За уточненою інформацією 77 крилатих ракет, 10 іранських ударних дронів “Shahed-136” та один БпЛА “Оріон” знищили підрозділи Сил Оборони. Триває уточнення додаткової інформації.

«росія б’є смертоносними ракетами по мирних українських містах, руйнує житлові будинки та об’єкти енергетичної інфраструктури.

Я чекаю на принципову реакцію саміту “Групи двадцяти”. І, будь ласка, уникніть “закликів до обидвох сторін”. Станьте на бік людей, а не воєнних злочинців».

Так, після боїв у районі населеного пункту Майорськ, втратив боєздатність 1-й горлівський територіальний батальйон. Втрати у ньому склали понад 50 відсотків вбитими та пораненими, морально-психологічний стан військовослужбовців незадовільний. Командуванням противника розформувало зазначений підрозділ. Залишки особового складу розподілені по інших військових частинах.

Станом на ранок 16 листопада загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 16.11 орієнтовно склали

Найбільших втрат противник зазнав на Лиманському, Авдіївському та Бахмутському напрямках.

У місті Кадіївка, що на Луганщині, окупанти ходять по будинках і проводять примусову мобілізацію місцевого населення. В окремих районах тимчасово окупованої території Луганської області фіксуються випадки вимагання коштів за можливість уникнення мобілізації. Так, у Старобільському районі представники місцевих так званих «силових структур» пропонують уникнути «мобілізації» за грошову винагороду сумою до 15 тисяч доларів. 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

За його словами, не варто пропонувати Україні компроміси з совістю, суверенітетом, територією та незалежністю.

«Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями. Словам росії довіряти не можна, і не буде жодних «Мінськів-3», які росія порушить одразу ж після укладання. Ми не дамо росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору й глобальної дестабілізації. Саме зараз треба і можна зупинити руйнівну російську війну».

Пропозиції України передбачають такі пункти:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Кожному пункту український лідер присвятив окрему увагу й зазначив, що вже є позитивний досвід експортної зернової ініціативи, в яку залучені з одного боку – Україна, Туреччина та ООН, а з іншого боку – рф, Туреччина та ООН.

Відповідно, за схожою схемою може спрацювати виконання кожного із зазначених пунктів, де сторонами можуть бути різні держави, які готові взяти на себе лідерство в тому чи іншому рішенні.

У своїй промові декілька разів сказав G19, а не G20, натякаючи, що рф треба виключити з організації.

Суть програми полягає у прямій закупівлі країнами-учасницями агропродукції українських виробників та її передача країнам, що перебувають на межі голоду.

«Закликаю всі країни приєднатися до нашої ініціативи з допомоги продовольством найбіднішим. Ця ініціатива – Grain From Ukraine – уже нами започаткована. І перше судно Nord Vind виходить в Ефіопію. На борту 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік. Кожна країна може долучитися з конкретним внеском і стати співтворцем перемоги над голодом і продовольчою кризою», – зазначив Володимир Зеленський.

Програма “Grain from Ukraine” передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023. Це можливо завдяки відправленням від 1 до 10 суден на місяць у рамках гуманітарної програми протягом 2023 року.

Таких домовленостей було досягнуто під час перемовин Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Національного інформаційного бюро та МКЧХ. 

Листування з рідними гарантоване військовополоненим статтею 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Однак росія нехтувала цим пунктом, або листування дозволялося лише вибірково.

Тепер МКЧХ зобовʼязався організовувати доставку таких листів в обидва боки. Проте наразі дозволяється передавати листи лише тих військовополонених, статус яких підтверджений Червоним Хрестом.

Cьогодні вранці до Миколаєва прибув перший потяг із Києва. Надалі планується відновлення рейсів до Херсона.

Люди із групи ризику матимуть можливість отримати вакцину безкоштовно. Ідеться про медиків, вагітних, людей похилого віку із хронічними захворюваннями.

Також 56 тис. доз уже розподілили для військових.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Пізніше Кремль знайшов застосування цим людям й під час війни проти України.

За словами представника воєнної розвідки України, демонстрація «добре навчених і хоробрих» кадирівців передусім спрямована на російську публіку. Сьогодні, у повномасштабній війні проти України, кадирівці використовуються на фронті в якості «загороджувальних загонів», які не дають мобілізованим або ж іншим солдатам відступити. Наразі основним завданням армії Кадирова є залякування росіян.

З початку року уряд рф уже влив у капітал компанії понад 300 млрд рублів. При цьому левову частку грошей узяли із Фонду національного добробуту, гроші якого початково планувалося витрачати на покращення життя пенсіонерів. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:

Держави ООН, які підтримали документ, визнають, що «рф має бути притягнуто до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включно з її агресією на порушення Статуту ООН, а також будь-якими порушеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і що вона повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включно з відшкодуванням шкоди».

Також у документі визнано необхідність створення у співпраці з Україною «міжнародного механізму для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних діянь рф в Україні або проти України».

Резолюція рекомендує створення членами ООН у співпраці з Україною «міжнародного реєстру збитків для реєстрації доказів, заподіяних усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна внаслідок міжнародних протиправних діянь росії в Україні”.

Програма EUMAM надає Україні мандат на проведення індивідуальної, колективної та спеціальної підготовки бійців ЗСУ. Навчання проходитиме в декількох точках на території держав-країн ЄС. 

Командувачем місії призначено директора військового планування та проведення (MPCC), віцеадмірала Ерве Блежана.

Єврорада виділила на програму 16 млн євро, які призначені для:

Крім того, у ФРН заявили, що країна планує підготувати близько 5 000 українських військових у рамках навчальної місії ЄС.

Зокрема сторони обговорили Чорноморську зернову ініціативу й погодилися, що вона має продовжуватися, оскільки має вирішальне значення для покращення глобальної продовольчої безпеки на тлі російської війни.

Exit mobile version