Загарбники намагаються взяти під контроль Соледар та шляхи постачання наших підрозділів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 12 січня

Триває 323 доба повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією проти нашої країни й нашого народу.

Загарбники намагаються взяти під контроль Соледар та шляхи постачання наших підрозділів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 12 січня

Рашисти основні свої зусилля зараз спрямували на прориві нашої оборони в районах міст Соледар і Бахмут, де точаться найзапекліші бої. 

Ворог намагається взяти під контроль Соледар та шляхи постачання наших підрозділів, при цьому загарбники зазнають великих втрат. 

Також, безуспішні наступальні дії окупанти ведуть на Авдіївському напрямку. На Куп’янському та Новопавлівському напрямках ворог намагається покращити тактичне положення, а на Лиманському, Запорізькому та Херсонському – обороняється.

Важкі бої у місті Соледар тривають, окупантам не вдається захопити цей населений пункт. Після серйозних втрат, противник вкотре здійснив заміну своїх підрозділів і збільшив кількість «вагнерівців».

Крім того, власник ПВК «Вагнер» Євгеній Пригожин опублікував фото нібито з соляної шахти Соледара та повідомив, що вся територія міста взята під контроль їхніми бійцями. 

Насправді ця заява спрямована виключно на внутрішню аудиторію, щоб хоч якось виправдати шалені втрати серед зеків.

Окрім того, наші захисники збили російський гелікоптер Ка-52, а також два розвідувальних БпЛа, тип яких уточнюється.

Наші ракетники і артилеристи уразили ворожий пункт управління, сім районів зосередження живої сили та три склади боєприпасів загарбників.

Станом на ранок 12 січня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 12.01.23 орієнтовно склали

«Нове розгортання російської авіації в Білорусі, швидше за все, є справжніми навчаннями, а не підготовкою до будь-яких додаткових наступальних операцій проти України. Хоча росія утримує значну кількість військ у Білорусі, вони здебільшого задіяні у навчаннях. Вони навряд чи становлять реальну наступальну силу»

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Під час наради йшлося про оперативну обстановку на кордоні з Білоруссю. Крім того, було заслухано інформацію про контрдиверсійні заходи на відповідних територіях.

«Розуміємо, що, крім потужних заяв, ми нічого потужного там не бачимо, однак маємо бути готовими як на кордоні, так і в областях», – зазначив глава держави.

Він також провів зустріч із президентами Польщі Анджеєм Дудою та Литви Гітанасом Науседою, які без публічних анонсів прибули до України.

Лідери держав підписали спільну заяву президентів Люблінського трикутника.  

У документі визначили пріоритетні напрями співпраці Люблінського трикутника (зокрема, у межах стратегічного курсу України щодо набуття повноправного членства в ЄС та НАТО). Також у декларації відзначили намір Литви та Польщі продовжити надання потужної військової, технічної, оборонної, гуманітарної та іншої підтримки нашій державі.

Науседа наголосив, що Литва робить усе можливе, щоб надавати військову підтримку Україні.

Водночас Анджей Дуда заявив, що Польща ухвалила рішення про передачу Україні роти танків Leopard 2 в межах міжнародної коаліції.

Ці гроші підуть на зброю, каски, бронежилети, техніку, медикаменти. Усе для захисту життів військових та якнайшвидшої деокупації наших територій – Донецька, Маріуполя, Севастополя, Енергодара й інших тимчасово окупованих міст.

Наша держава експортує не лише сировину, а й продукти перероблення.

Зокрема, зросли показники експорту тваринницької продукції до ЄС. Україна має абсолютний рекорд із продажу молочної продукції до Європи.

Також спостерігається зростання експорту біоетанолу до ЄС.

На поточний рік попередньо очікуються такі самі валютні надходження від експорту агропродукції, як і 2022 року.

За даними Асоціації ритейлерів України, на кінець року знову запрацювали 22% магазинів, які були зачинені з початку повномасштабного вторгнення. 

Повідомляється, що вдосконалена міна є в рази кращою за штатну й дає значно більшу кількість смертоносних осколків.

Таке рішення ухвалили у відповідь на пропозицію України. Головна мета цих місій – моніторинг стану ядерної та радіаційної безпеки на ядерних установках в умовах війни.

Перебуваючи постійно на українських АЕС, представники МАГАТЕ зможуть стати свідками того, що відбувається, в режимі реального часу.

У звільненому Херсоні до централізованого теплопостачання наразі підключено 84% споживачів. Однак в області ситуація дещо складніша – лише 25% населених пунктів області зараз із водою. Влада докладає максимум зусиль, щоб відновити всі інфраструктурні об’єкти, знищені окупантами.  

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Буквально ще 3 місяці тому російська пропаганда пояснювала, як добре, що окупаційними військами керуватиме Суровікін, але черговий командувач не забезпечив жодної, навіть найменшої перемоги, а «прославився» ганебною втечею з Херсона, не витримавши натиск ЗСУ.

Фактично нинішня ротація є черговим підтвердження імпотентності всього російського командування, яке тільки вміє добре красти бюджетні кошти, а на полі бою всі питання вирішуються як і в часи Другої світової – закидуванням позицій «гарматним м’ясом». 

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на дані фінського Центру досліджень енергії та чистого повітря (CREA), втрачені доходи зростуть до $280 млн на день, коли обмеження буде також розширено на продукти нафтопереробки з 5 лютого.  

Основна російська нафта вже продається вдвічі менше за міжнародні ціни.

«Заборона ЄС на нафту та обмеження цін на неї нарешті почали діяти, і їх вплив настільки ж значний, як і очікувалося», – йдеться у звіті. 

Аналітики вважають, що важливо знизити граничну ціну до рівня, який позбавляє Кремль оподатковуваних прибутків від нафти, а також обмежити решту імпорту нафти та газу з росії. 

Як випливає з тексту наказу, виїзд заборонять навіть тим громадянам, які обмежено придатні до військової служби.  

Путінському режиму потрібна чергова партія «чмобіків» для заміни тих, які вже зараз удобрюють українську землю біля Соледара, Бахмута й Авдіївки. 

З 13 січня Центробанк рф на користь російського Мінфіну почне продавати на Московській біржі китайські юані з Фонду національного добробуту. Це ті кошти, які накопичували для того, щоб збільшити виплати пенсіонерам у довгостроковій перспективі.  

Російські пенсіонери ніколи не жили добре, а тепер вчергове їхнім коштом путінський режим намагається залатати ті діри, які виникли через його ж криваву політику. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Як повідомляє The Financial Times, прем’єр-міністр Ріші Сунак попросив міністра оборони Бена Уоллеса «попрацювати з партнерами» протягом наступних тижнів, щоб просунутися «далі і пришвидшитися з підтримкою України, включно з наданням танків». 

«Бойові танки можуть надати українцям можливість змінити правила гри».

За його словами, США надаватимуть військову допомогу Україні не лише для оборони, а й для звільнення її території.

«Ми продовжимо працювати так швидко, як тільки зможемо. Ми не збираємося оголошувати заздалегідь, коли саме ці системи надійдуть. І точно українці, я впевнений, покажуть їх, як тільки вони опиняться на місці».

Генерал наголосив, що навчання на Bradley проходитиме у Німеччині на базі загальновійськової підготовки у Графенвері, Баварія.  

«Ми занадто довго стримували себе щодо цього. Ми так і не зрозуміли, що коли Україна не отримає військової техніки, необхідної для перемоги на полі бою, ця війна затягнеться, що піде тільки на користь володимиру путіну».

«Останніми днями ми бачили запеклі бої довкола Бахмута та Соледара на сході України. Це показує ще раз сміливість українських військових, які воюють для захисту своєї батьківщини. Це також показує, наскільки життєво важливо, що ми посилюємо нашу військову підтримку України… Наша підтримка створює реальну різницю на полі бою. У цей ключовий час війни ми повинні робити значно більше, значно швидше».

Зв’язок у режимі реального часу дозволить українським воїнам чітко координувати свої дії під час захисту Батьківщини та краще оборонятись від російських атак. 

Це перше безоплатне надання Канадою системи ППО Україні. Ця система протиповітряної оборони допоможе захистити українські населені пункти та об’єкти критичної інфраструктури від атак безпілотників, ракет та літаків.

Перший із трьох мостів уже зібраний та встановлений на балки. Проїзна частина готова до експлуатації. Зараз проводиться підготовка до влаштування перехідних монолітних плит.

Норвегія передала 10 мостів загальною вартістю 30 млн норвезьких крон. Ці мости будуть встановлені на звільнених територіях України.

Це тимчасові конструкції, які підходять для пересування важких транспортних засобів – вантажівок із гуманітарною допомогою, карет швидкої допомоги, пожежних авто, ремонтних бригад тощо. 

Exit mobile version