Жадан, Асєєв, Колос, Geek Journal та інші: хто з впізнаваних українців останнім часом став до лав захисників

Протягом кількох десятиліть новітньої незалежної України, поза іншими вагомими чеснотами, її характеризують талановиті й успішні люди – музиканти, письменники, спортсменами та бізнесмени. На жаль, в умовах повномасштабної фази російсько-української війни багато хто з них вирішив, попри славу й успіх та свою доведену ефективність «в тилу», зі зброєю в руках стати в обороні рідної землі. Кратно збільшилася кількість цих людей лише за останні кілька тижнів, тому Proslav вирішив комплексно розповісти вам про цих людей та їх мотивацію йти до війська у 2024 році.

Жадан, Асєєв, Колос, Geek Journal та інші: хто з впізнаваних українців останнім часом став до лав захисників
Жадан, Асєєв, Колос, Geek Journal та інші: хто з впізнаваних українців останнім часом став до лав захисників

Сергій Жадан доєднався до НГУ

Буквально цього ранку стало офіційно відомо про те, що український письменник та музикант Сергій Жадан вступив до 13 бригади Нацгвардії України «Хартія». Нині він, разом з колегою по гурту Євгеном Турчиновим, проходить вишкіл. Як відомо, Сергій Жадан системно підтримував «Хартію», проводив концерти, кошти від яких передавав на потреби бригади. За кількістю дронів, автомобілів та іншої допомоги підрозділ сміливо вважав його другим начальником тилу. Жадан також придумав назву «Хартія» і є автором слів гімну бригади.

Сергій Жадан – український письменник, перекладач, громадський діяч та музикант. Він народився 1974 року на Луганщині, для навчання переїхав у Харків, де потім і залишився жити. Є фронтменом гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», а також поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена», «Список кораблів», «Скрипниківка» та інших. У січні 2024 року вийшла збірка Сергія Жадана «Усі вірші. 1993 – 2023», де зібрана вся поезія автора за вказані роки. У травні митець своїми поезіями зібрав столичний Палац Спорту.

Станіслав Асєєв мобілізувався до ЗСУ

Журналіст, письменник і колишній в’язень тюрми донецьких бойовиків «Ізоляція» Станіслав Асєєв мобілізувався до лав Збройних сил України. З початком повномасштабного вторгнення він отримав багато пропозицій від міжнародних фондів працювати за кордоном, але «обрав місце на фото – де вирішується доля вільного світу!».

Станіслав Асєєв – український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕН, засновник Justice Initiative Fund (JIF) – фонду, який виплачує нагороду за інформацію про воєнних злочинців. У травні 2023 року отримав премію імені Діани Ортіс (Dianna Ortiz Award for Courage) – за захист прав людини в Україні та за її межами.

Олексій Шкробинець (Тайлер Андерсон) став до лав Сил оборони

Блогер та автор популярного YouTube-каналу «Geek Journal» Тайлер Андерсон, справжнє ім’я Олексій Шкробинець, вступив до лав Збройних Сил України. У своєму дописі він зазначив, що останнє відео на його каналі було про персональну відповідальність.

«Я своїм прикладом хочу показати, що її повинні брати всі. В тому чи іншому вигляді. Я вважаю, якщо ви не працюєте на українську перемогу в будь-якому вигляді, то ви прямо допомагаєте ворогу. Тому дякую всім, хто робить хоч щось. Якщо ви не готові йти до війська, то допомагайте війську. І чисто моя вам порада, якщо ви за останні два роки не ходили навіть на курси першої допомоги, то от вам сигнал нарешті піти», – написав Олексій Шкробинець, пояснюючи, чому вирішив мобілізуватися.

Попри те, що він анонсував відсутність нових відео на каналі найближчим часом, поки що йому вистачає часу щось записувати. Шкробинець запустив свій канал GeekJournal у 2012 році. Станом на 2024 рік він нараховує 365 тисяч підписників. На каналі виходять огляди українського і світового кіно, серіалів, телешоу, реклами тощо.

Сергій «Колос» Мартинюк (Фіолет) тепер в ЗСУ

Гучну та неочікувану заяву зробив днями й лідер відомого гурту «Фіолет» Сергій (Колос) Мартинюк – він долучився до лав Збройних Сил України. Цю новину співак повідомив особисто у соціальній мережі, де пояснив, що це рішення він прийняв самостійно і довго над цим думав. Але зауважив, що прийняття цього важливого кроку в його житті, потребувало тривалого часу.

«Друзі, вчора розпочався мій шлях в ЗСУ. Рішення добровільне та виважене, на яке я і так зважувався занадто багато часу. Все необхідне отримав, найближчий місяць проходитиму базову підготовку. Годують смачно, люди навколо душевні, з усім іншим розбиратимуся по ходу. На звʼязку!», – написав Сергій.

Сергій Мартинюк (Колос) — український музикант, письменник, лідер гурту «Фіолет» та інших проєктів, зокрема Kolos & Brothers й «ТраТаТа», громадський діяч та артдиректор фестивалю «Бандерштат». З 2004 до 2009 року Сергій активно займався громадською діяльністю, був учасником Помаранчевої революції. У 2007 році музикант став ідейним натхненником та співорганізатором музичного фестивалю «Бандерштат» у Луцьку і досі є артдиректором заходу. У 2009 році створив музичний гурт «Фіолет», одного з найпопулярніших колективів України. З початку великої війни гурт організовував концерти на підтримку ЗСУ. Крім того, Сергій Мартинюк є автором романів «Капітан Смуток», «Король дощу», «Рок-н-рол», збірки віршів «Реп’яхи». На початку 2024 року у видавництві «Наш Формат» вийшов друком його роман «Кушмарджак».

Остап Українець захищає державу у лавах Збройних Сил

Письменник і перекладач, засновник та автор YouTube-каналу “Твоя підпільна гуманітарка” Остап Українець мобілізувався до лав Збройних Сил України. Нині він у навчальному центрі. Поки розв’язує адміністративні питання й ще не знає у якій частині проходитиме службу. 

Також автор повідомляє, що відео на каналі найближчим часом не буде. Видавництво й надалі працюватиме, та книжки виходитимуть повільне, оскільки обов’язки залишилися на редакторці Катерині Дутці. 

Артем Овдієнко: з телестудії на кордон

Ведучий 24 каналу Артем Овдієнко наприкінці березня також вступив на військову службу. Перед тим опублікував допис, у якому перепросив у глядачів за «зникнення з ефіру». 

«Розсилав своє резюме по всіх цікавих мені позиціях, шукав напрямок, близький до моєї професійної діяльності. Досить довго були або відмови, або просто ігнорування моїх звернень. Зрештою зацікавилась мною ДПСУ. Потім був ТЦК та ВЛК. А тепер ось – присяга! Який подальший напрямок, які подальші дії – все в процесі, тут просто трохи інший темпоритм ухвалення рішень, тому не можу дати на це відповідь», – розповів Артем.

Артему Овдієнку 44 роки, до 2018 року він працював на 5 каналі, потім перейшов на 24 канал. «За ці шість років 24 канал став для мене рідним домом, залишати який добровільно дуже важко, але треба», – каже Овдієнко.

Розробник Дії Мстислав Банік служить у Силах оборони

Керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислав Банік, відомий завдяки своїй роботі над застосунком «Дія», уклав контракт зі Збройними силами України та сказав, що служитиме до кінця воєнного стану. Банік розповів, що уклав контракт на строк до закінчення особливого періоду. Разом з тим він наголосив, що з міністерства не пішов, а до роботи повернеться після демобілізації. До яких саме військ доєднався, він розкаже коли потрапить в бригаду. За його словами, працюватиме не в Міноборони та не в Генштабі. Він також зазначив, що довго відкладав це рішення через нагальні робочі завдання.

«Завжди треба бути послідовним в своїх цінностях, чути себе і бути відвертим з самим собою. Бажання йти в ЗСУ було в мені давно, а бронювання ніколи не було для мене чимось вирішальним. Обов’язок захищати Батьківщину під час війни – це святе», – заявив він.

Мстислав Банік – керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України.

Усі перелічені й, можливо, призабуті нами успішні в тилу українці демонструють неймовірну мужність і патріотизм, стаючи на захист своєї країни. Їхні вчинки надихають мільйони українців і показують всьому світу, що Україна має сильних і відданих своїй справі людей. Їхня боротьба за свободу і незалежність – це приклад для всіх нас. Кожен з нас може зробити свій внесок у перемогу. Ставайте до лав, допомагайте військовим, підтримуйте волонтерів, донатьте на благодійні організації – разом ми зможемо подолати всі труднощі й досягти миру в нашій країні.

Нагадаємо,  у червні у застосунку «Резерв+» з’явиться QR-код.

Exit mobile version