Журналіст Proslav став учасником тренінгів в межах «Bucha Journalism Conference» – одного з найповажніших зібрань медійників в Україні у 2024 році

Журналіст Proslav Максим Левченко став учасником тренінгів для медійників та медійниць в межах «Bucha Journalism Conference» – одного з найповажніших зібрань медійників в Україні, яка вже другий рік поспіль організовують «Media Development Foundation» разом з «Українською правдою». Цьогорічна тема заходу «Переломний момент: журналістика та тотальна війна за правду».

Журналіст Proslav став учасником тренінгів в межах «Bucha Journalism Conference» – одного з найповажніших зібрань медійників в Україні у 2024 році
Журналіст Proslav став учасником тренінгів в межах «Bucha Journalism Conference»

На другу річницю звільнення Бучі на Київщині медійники і медійниці продовжують висвітлювати воєнні злочини росіян під час окупації, а отже допомагають відновити факти й надають голос постраждалим громадам.Вони борються за правду, аби сприяти справедливості і тому, щоб подібні звірства більше ніколи не повторилися. Водночас зіштовхуються з новими викликами, такими як цензура, стеження, тиск і травми. Про це й говорили протягом двох днів форуму.

Перед навчанням до кількох десятків журналістів з найвідоміших українських видань завітав засновник та головний редактор проєкту The ground truth, який висвітлює новини США та світу Чарлі Ченнот. Він поспілкувався з представниками/-цями українських медіа і дізнався, як вони працюють під час війни. Мав що розповісти закордонному гостю у кулуарах зібрання і Максим.

Наостанок діалогу Чарлі подякував українським медіа і зазначив, що локальна журналістика надзвичайно важлива для розвитку демократії:

«Дуже важливо те, що ви робите. В Америці відмирають регіональні медіа і подивіться до чого це приводить. Регіональна журналістика – це основа демократія. Тому дякую за те, що ви робите», – сказав Чарлі Ченнот.

Також одним зі спікерів став Роман Кравець, політичний оглядач УП. Роман веде youtube-проєкт «Дивись» – інтервʼю з впливовими посадовцями, політиками та громадськими діячами. У своїх інтервʼю він притримується порядку запитань і секретам успішної вибудови цікавої розмови, якими він поділився з учасниками/-цями воркшопів, а також розповів про те як робити ток-шоу високої якості та, на відміну від телевізійних, кратно меншої вартості. Позаяк Proslav від моменту свого старту у 2019 році зарекомендував себе як лідер місцевого інформаційного ринку у digital-відгалуженні, звісно ж, ці нові ідеї стануть значущою опорою у подальшій розбудові цього напрямку нашою командою.

Надалі, у ході зібрання, українські медійники прокачували свої осінт-навички разом із Павлом Фіялковським – аналітиком OSINT-агенції «Molfar», а також отримували корисні знання щодо методів та інструментів розслідування порушень прав людини від збору даних до публікації поділилася команда відділу розслідувань «Суспільного» – шефредакторка Інна Білецька та журналістка Алла Садовник. Певні ідея «на олівець» взяв для використання в роботі й представник нашої редакції.

«Вдячний організаторам за запрошення. Було надзвичайно приємно та корисно розділити цю участь як з представниками знаних українських видань та телерадіокомпаній, так і лідерів регіонального медіаринку до яких безумовно рівняється й наша команда. Корисні знайомства помножені на змістовні знання – те, що зробило цей день унікальним, незабутнім і дуже прикладним», – ділиться враженнями Максим Левченко.

Нагадаємо, що наша команда постійно працює над вдосконаленням – нещодавно команда Proslav долучилась до круглого столу на тему «Як українські медіа можуть сприяти протидії дезінформації та інформаційним маніпуляціям під час війни», а вже завтра, за ініціативи університету Переяслава та, зокрема, нашого журналіста, у Переяслав приїде відомий журналіст-розслідувач Денис Бігус.

Exit mobile version