Жителі села Хоцьки незадоволені керівництвом Національного парку «Білоозерський»: людей не пускають на територію

5 червня у будинку культури села Хоцьки відбулась зустріч жителів Циблівської громади, керівництва Національного природного парку «Білоозерський» та представників влади. Мешканці обурені заборонами й діями представників парку. Відтак зустріч була доволі емоційною. Журналіст Proslav був на місці події й готовий у матеріалі викласти питання по порядку.

На ґанку будинка культури нашого журналіста зустрів голова Циблівської громади Олександр Палагута із звинуваченнями нашої редакції у якійсь, на його думку, необ’єктивності. Зазначимо, що команда Proslav завжди дотримується високих журналістських стандартів і зберігає баланс думок у публікаціях.

У сільському закладі культури зібралося понад сто жителів, які хотіли отримати відповіді та знайти рішення. На зібрання прибув народний депутат Олександр Федієнко, керівник Національного природного парку «Білоозерський» Руслан Паламарчук із заступником та заступник голови Бориспільської РВА Андрій Синяков.

Що передувало?

За інформацією з реєстру Opendatabot:

Що оборює людей

Прохід на територію парку «Білоозерський»

Люди незадоволені тим, що їм забороняють відвідувати ліс (той, що уже парк). Жителі села Хоцьки відвідували цей ліс завжди, їхні діди та батьки його висаджували та доглядали.

«Навіть при Кучмі була «Кобра» (охоронна компанія), яка не чіпала і ми могли відвідувати ліс, а зараз уже ні», – сказав житель села.

Також говорили про те, що відвідувачів лісу лякали складенням протоколів, але ніхто з учасників зборів не показав документ.

Нардеп Олександр Федієнко зазначив, що у статуті національного парку прохід громадян не заборонений.

«Якщо комусь забороняють прохід у ліс, ви звертайтесь особисто до мене. Це звернення я спрямовую до правоохоронних органів і вони проводять відповідні слідчі дії, щодо обмеження ваших прав», – зауважив народний обранець.

Заступник голови Бориспільської РВА Андрій Синяков заявив, що рішення оперативного штабу ради оборони Київської області про заборону входження цивільного населення до лісових масивів не скасоване.

«Відповідно до цього рішення виданий наказ про заборону відвідування всіх лісових масивів Бориспільського району», – зазначив він.

Хтось із жителів села зауважив, що це вже не ліс, а парк. На це заступник голови Бориспільської РВА відповів, що під заборону відвідування підпадають усі лісові масиви, у тому числі, і цей.

Андрій Синяков - заступник голови Бориспільської РВА
Андрій Синяков – заступник голови Бориспільської РВА

Федієнко додав, що дійсно під час воєнного стану є певні обмеження, яких варто дотримуватися.

«Я взяв це до роботи, я поспілкуюся з головою РВА та на рівні Кабміну, щоб це питання врегулювати», – наголосив він.

Варто додати, що на в’їзді до Національного парку закріплено Наказ про заборону відвідування лісів.

Після активного обговорення представники адміністрації Національного природного парку «Білоозерський» все ж пообіцяли не обмежувати жителям доступ до відвідуванні парку, збирання ягід та грибів.

Проїзд транспорту через ліс

Селяни запитують хто і навіщо перекопав лісні дороги. Зараз залишлась лише одна дорога, яка перекрита шлагбаумом. Жителі апелюють статтею 13 Конституції України «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу».

Люди стверджують, що національні парки створюються для людей і обурюються перекриттям дороги і неможливістю доїхати до річки Дніпро. Дехто є інвалідом, має похилих батьків чи дітей і для них складно пройти пішки близько 5 кілометрів.

Федієнко зазначив, що статутом парку не передбачені ніякі обмеження громадян України, окрім користування транспортними засобами та рубки лісу.

На зборах було запропоновано провести громадські слухання щодо встановлення автомобільних маршрутів, які можна встановити в законних рамках і відповідно до запитів громади.

Також представники керівництва парку запевнили, що не будуть заперечувати загортанню ровів на лісних дорогах, а голова Циблівської громади Олександр Палагута пообіцяв виконати цю задачу протягом тижня.

Занедбаність лісу

Зі слів місцевих жителів, 30% території парку знаходиться у занедбаному стані. Водночас люди скаржаться, що керівництво парку забороняє забирати сухостій для власних потреб й не дбає за територією. Дехто скаржиться на те, що буде змушений закупляти дрова для опалення будинку за десятки тисяч гривень, проживаючи поряд з лісом.

«Я переселенець, приїхав сюди у будинок без газу. Мені потрібно заготовляти дрова. У лісі багато сушняка, але мені не можна його взяти», – поскаржився переселенець з Луганщини.

Федієнко запевнив, що проаналізує це питання, щоб все ж юридично врегулювати цю проблему і дозволити збір сухостою.

Пилорама на території парку

Жителям не зрозуміло, чому на території парку будується пилорама.

«Коли було лісництво, дерева спилювали, а на їхньому місці садили нові. Відтоді, як ліс став парком, не було висаджено ні одного нового дерева. Мене цікавить, чи має право керівництво парку вести господарську діяльність? Навіщо їм пилорама, якщо лісництво справлялося і без неї?» – обурився житель села.

Федієнко відповів: «У цьому питанні треба розібратись. Якщо я отримаю звернення від громадянина на мене, з питанням чому там будується пилорама, я це звернення одразу спрямую до правоохоронних органів, щоб вони перевірили, чому там будується ця пилорама і вам доповім».

Представники парку зауважили, що пилорама уже була на території парку і вони лише її переміщують через потребу зміни джерела електроенергії. Вони додали, що їм треба виготовляти альтанки та лавки у парку і пилорама буде працювати для потреб парку.

Забудова у парку «Білоозерський»

Водночас жителі припускають, що територія парку та берегу планує забудовуватися. Натомість керівник Руслан Паламарчук запевнив, що ніяка забудова не планується.

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.

Так зазначено у Конституції України. Тому, народ має повне право висловлювати незадоволення, говорити про проблеми і змушувати представників влади вирішувати проблеми.

Exit mobile version