Міська влада Дніпра вирішила зробити ставку на очну форму навчання дітей
У Дніпрі з нового навчального року діти повернуться за парти, оскільки ухвалене рішення почати заняття в очному форматі. Новини Дніпра свідчать, що не всі батьки визначилися, яка форма навчання їм більше по душі з міркувань безпеки, але їхня думка буде врахована. Проте у місті тривають дискусії, яка саме форма навчання найбільш ефективна в плані отримання якісної освіти. Але за будь-яких умов усі заклади освіти готуються до прийому учнів за заздалегідь затвердженими планами.
Як розповіла виданню «Відомо» заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Світлана Клявченко, цьогоріч у Дніпрі школярі розпочнуть навчання 2 вересня, а триватиме воно до 20 червня 2025 року. Тобто буде 175 навчальних днів. Проте є проблеми як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру. До першої можна віднести демографічний фактор, до другої – реалії сьогодення, коли місто у будь-який момент може бути обстріляне. Як показує практика, агресор нерозбірливий у виборі цілей і часто б’є по об’єктах соціальної сфери, і школи не виключення.
Очікується, що у місті буде 8150 першокласників – це не самий високий показник. Причини тут і низька народжуваність упродовж останніх років, а також виїзд дітей за кордон через повномасштабне вторгнення. Загалом зберігається загальна тенденція зменшення кількості здобувачів освіти.
За словами Клявченко, якщо минулого року переважала змішана форма навчання, то тепер дистанційно буде вчитися менше дітей. Хіба що батьки скооперуються і подадуть заяви на дистанційне навчання у достатній кількості, щоб можна було сформувати дистанційний клас.
Нагальним залишається питання безпеки учнів і своєчасної евакуації дітей до укриттів під час оголошення повітряної тривоги, у разі ракетної небезпеки чи інших надзвичайних ситуацій. Не всі заклади середньої освіти мають укриття, тому міська рада затвердила спеціальний план розміщення, враховуючи ситуацію, що склалася. Зокрема, у 37 закладах загальної середньої освіти будуть навчатися учні з 41-ї школи, де відсутнє укриття.
Що стосується навчання старшої школи, то 10-11-класники будуть навчатися за новим планом, який передбачає на цьому етапі навчання профорієнтацію. Тобто старшокласники вже зможуть обрати собі предмети, які знадобляться їм у подальшому для вступу у вищі навчальні заклади. Чекають на них і зміни у навчальних планах.