Триває 267 доба боротьби українського народу проти російських агресорів. Ворог не зупиняє атакувальні дії на окремих напрямках, де зосередив значну кількість особового складу й техніки. Однак українські захисники успішно зупиняють ворога.
За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Білогорівка Луганської області та Верхньокамянське, Соледар, Невельське, Марʼїнка і Первомайське на Донеччині. Ворог не припиняє обстрілювати позиції наших військ та населені пункти, що неподалік лінії зіткнення. Російські окупанти завдали 4 авіаційних та 6 ракетних ударів, здійснили понад 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Також, протягом минулої доби, ракетного удару зазнали об’єкти цивільної інфраструктури міста Запоріжжя.
- Також захисники України продовжують завдавати відчутних точних ударів по місцях зосередження ворога.
За інформацією ОК «Південь», Протягом минулого дня Сили оборони завдали ударів по загарбниках на лівому березі Дніпра і в районі Кінбурнської коси, виконавши понад 50 вогневих завдань.
- Російські загарбники продовжують зазнавати втрати. За уточненою інформацією, 15 листопада, у місті Мелітополь наші воїни знищили штаб одного з ворожих підрозділів. В результаті дій Сил оборони в районах населених пунктів Кінські Роздори, Владівка і Благовіщенка Запорізької області знищено два склади боєприпасів, дві одиниці БМ-21 “Град” та зенітний ракетний комплекс С-300. Також ворог втратив близько 100 осіб загиблими та пораненими.
- Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала ударів по 2 позиціях зенітних ракетних комплексів противника.
- Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони за минулу добу уразили 2 пункти управління, 6 районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, 3 склади боєприпасів, а також 3 інших важливих об’єкти окупантів.
- Командування Повітряних сил України уточнило, що у вівторок 15 листопада росія атакувала Україну 96 крилатими ракетами, авіаційними ракетами, ударними дронами Shahed та іншими безпілотниками.
Під час удару використовувалися крилаті ракети повітряного й морського базування Х-101, Х-555, “Калібр”, керовані авіаційні ракети Х-59, ударнідрони “Shahed-136/131”.
Українська ППО збила 75 крилатих ракет(Х-101, Х-555, “Калібр”), дві керовані авіаційні ракети Х-59, 10 дронів Shahed-136/131, один БпЛА “Оріон” та один “Орлан-10”.
Зазначається, що окупанти завдалинаймасованіший ракетний удар саме по критичній інфраструктурі України з 24 лютого 2022 року.
- Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) відзначають: збільшення відсотка збитих Україною ракет свідчить про покращення української ППО протягом останнього місяця, і український Генштаб пов’язує це покращення з ефективністю систем протиповітряної оборони, наданих Заходом.
У ISW також зазначають, що російські війська виснажують свої запаси високоточних систем озброєння і, ймовірно, будуть змушені сповільнити темпи кампанії обстрілів критично важливої української інфраструктури.
Станом на ранок 17 листопада загальні втрати загарбників склали:
- Журналісти підрахували, що під час масованого ракетного обстрілу у вівторок, 15 листопада, російські окупаційні війська випустили по території України ракет та безпілотників на суму від пів мільярда до мільярда доларів.
- За 8 місяців повномасштабної війни з росією в Україні відбили 1300 ворожих кібератак і Україна має що запропонувати світові у сфері цифрової безпеки.
Про це заявив президент Володимир Зеленськийу своєму виступі під час панелі «Цифрова трансформація» у межах саміту G20.
Президент нагадав, що в Україні створено IT-армію, яка перемагає в кіберпросторі. За його словами, найкращі фахівці та компанії України об’єдналися для захисту держави.
«Ми побудували захист державних реєстрів. Ми зберегли цифрову стійкість банків. Завдяки цифровізації можемо швидко організувати соціальні виплати тим, хто постраждав від бойових дій».
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому обговорили останню ракетну атаку росіян.
Учасники Ставки проаналізували ушкодження, завданні останніми ракетними ударами росіян. Також на засіданні йшла мова про ліквідацію наслідків ворожих атак. Обговорили також захист об’єктів критичної інфраструктури та підвищення ефективності роботи ППО.
- До звільненого від росіян Херсона відправили ще 210 терміналів супутникового зв’язку Starlink – протягом двох тижнів в області відкриють ще 60 публічних точок Wi-Fi.
Частину терміналів передали пожежним частинам, лікарням, поліції та екстреним службам.
Завдяки першій партії терміналів за добу запустили 5 публічних Wi-Fi точок. Ними вже скористались тисячі херсонців.
- Російська влада ставиться до людей на окупованих територіях Донбасу як до рабів. Чергове підтвердження тому – розпіарений російською пропагандою указ путіна демобілізувати студентів вузів із так званих «ЛДНР».
Окупаційна влада в Луганську відмовилися відпустити зі «служби» студентів, оскільки більшість із них нібито вже підписали «контракти». За фактом це означає, що ненавчених хлопців і далі будуть використовувати як гарматне м’ясо на передовій.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Саміт «Великої двадцятки», який проходив на Балі, став новим «холодним душем» для росії, представляти яку Кремль довірив голові МЗС РФ Сєргєю Лаврову.
Делегати 19 із 20 країн на саміті, включно навіть із «дружніми» росії Індією, Туреччиною, Бразилією, а також Саудівською Аравією та Мексикою, відмовилися від офіційних зустрічей із російським міністром.
Цікаво, що Лавров на початку війни прогнозував, що ізолювати росію «неможливо», а за два тижнідо саміту запевняв, що «жодної ізоляції росії немає».
Тепер же рф остаточно перетворилася на світового ізгоя, який підтримує відносини лише із собі подібними режимами.
- З Європи в 2022 році було вислано 600 представників російської влади, 400 з яких виявилися шпигунами. Про це у щорічній промові заявив Кен Маккаллум, голова британської служби контррозвідки MI5.
«У випадку з Великобританією після висилки 23 російських шпигунів, які видавали себе за дипломатів, ми з міркувань національної безпеки відмовили в більш ніж 100 заявах на отримання дипломатичних віз».
Висилку росіян головний розвідник Великобританії назвав ударом по всій російській шпигунській мережі в Європі. Дані про агентів були передані європейським союзникам, тому «росіянам стало нелегко підтримувати зв’язок» і сигналізувати, що шпигун «висланий із країни А до країни D».
- Російська делегація не візьме участі в осінній сесії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка має відбутися наступного тижня у Варшаві, оскільки Польща відмовила росіянам у візах.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:
- «Група двадцяти» погодила спільну заяву з пунктом, у якому висловлюється осуд війни росії проти України і згадується резолюція Генасамблеї ООН із закликом до рф вивести війська з міжнародно визнаної території України.
Як повідомляє Reuters, декларацію погодили усі країни-учасниці групи.
У тексті зазначають, що “більшість країн-членів рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські страждання та погіршує існуючі проблеми у глобальній економіці”.
Крім того, лідери привітали продовження роботи “зернового коридору” через Чорне море.
Ухвалення спільної декларації тривалий час було під питанням через значущі відмінності позицій щодо війни росії проти України, зокрема через те, що росія сама поки є членом «двадцятки».
- Лідери Канади, Європейської комісії, Європейської ради, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Нідерландів, Іспанії, Великої Британії та США на зустрічі G20 засудили ракетну атаку росії на Україну 15 листопада.
«Ми засуджуємо варварські ракетні удари, які росія завдала у вівторок українськими містами та громадянською інфраструктурою», – йдеться у спільній заяві лідерів G20.
«Велика двадцятка» знову підтвердила підтримку України й українського народу перед російською агресією, а також готовність притягнути росію до відповідальності за її зухвалі напади на українські території навіть у той час, коли G20 проводить зустріч з метою подолання ширших наслідків війни.
- Учора міністр оборони США Ллойд Остін провів сьоме засідання у форматі «Рамштайн».
Він заявив, що на тлі продовження російських жорстоких атак по цивільних містах України країни-учасниці Контактної групи з питань оборони України готові продовжувати зусилля по підтримці Української держави.
Зокрема Остін зауважив, що надані системи протиповітряної оборони NASAMS продемонстрували стовідсоткову ефективність у перехопленні російських ракет.
За його словами, зусилля контактної групи спрямовані на те, щоб Україна утримувала ініціативу на полі бою.
«У той час як росія продовжує свої безжалісні бомбардування держави доброї волі продовжують підтримку України. Жорстокість росії тільки зміцнює наш опір».
- Як зазначив міністр оборони України Олексій Резніков, головною темою обговорень на черговій зустрічі у форматі «Рамштайн» є захист неба України.
«Захист українського неба – наш пріоритет №1 та тема №1 на “Рамштайн-7”. Разом з нашими партнерами ми працюємо над створенням інтегрованої та ешелонованої системи ППО. Ми готуємось до зими на полі бою. Дякую міністру оборони США Ллойду Остіну за керівництво міжнародною коаліцією проти зла».
- Уряд Швеції презентував зимовий пакет допомоги Україні, який складається з трьох частин: гуманітарна, військова та політична підтримка по лінії ЄС.
Зокрема йдеться про направлення в Україну систем протиповітряної оборони, але з міркувань безпеки не називають, які саме.
Загальна вартість пакета – 720 мільйонів шведських крон ($60 млн).
Окрім зенітних комплексів, він включає автомобілі підвищеної прохідності, зимове спорядження та засоби захисту, а також намети.
- Німеччина виділяє 1 млн євро невідкладної допомоги Фонду енергетичної підтримки України.
«У відповідь на неодноразові атаки росії на українську цивільну енергетичну інфраструктуру Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини забезпечує негайну екстрену допомогу в розмірі 1 млн євро, яку буде внесено до Фонду енергетичної підтримки України», – йдеться у повідомленні посольстваНімеччини.
- Чехія дала згоду на перебування й навчання на території держави наступного року 4 тисяч українських солдатів.
Навчання проходитимуть у п’ять змін, у кожній з яких буде задіяно до 800 військовослужбовців. Вони відбудуться до кінця 2023 року.
- Палата депутатів парламенту Чехії (нижня палата) схвалила резолюцію, яка називає чинну російську владу терористичним режимом.
Одне з положень резолюції «визначає чинний російський режим терористичним, згідно з резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи».
У документі засуджують російські псевдореферендуми на окупованих територіях для легітимізації їхнього “приєднання” до рф ісистематичні ракетні удари по українській цивільній інфраструктурі.
- Президент США Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити 37,7 мільярда доларів на допомогу Україні як термінову допомогу через вичерпування вже схвалених витрат у межах тимчасового бюджету.
Допомога Україні, про яку просить Білий дім, охоплює:
- $21,7 мільярда на військову, розвідувальну та іншу оборонну підтримку;
- $14,5 мільярда на гуманітарну допомогу та підтримку функціонування українського уряду;
- $900 мільйонів на охорону здоров’я та підтримку українців, які проживають у США;
- $626 мільйонів на підтримку ядерної безпеки України.