ЗСУ ліквідували вже понад 83 тисячі окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 17 листопада

Триває 267 доба боротьби українського народу проти російських агресорів. Ворог не зупиняє атакувальні дії на окремих напрямках, де зосередив значну кількість особового складу й техніки. Однак українські захисники успішно зупиняють ворога.

ЗСУ ліквідували вже понад 83 тисячі окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 17 листопада

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Білогорівка Луганської області та Верхньокамянське, Соледар, Невельське, Марʼїнка і Первомайське на Донеччині. Ворог не припиняє обстрілювати позиції наших військ та населені пункти, що неподалік лінії зіткнення. Російські окупанти завдали 4 авіаційних та 6 ракетних ударів, здійснили понад 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Також, протягом минулої доби, ракетного удару зазнали об’єкти цивільної інфраструктури міста Запоріжжя. 

За інформацією ОК «Південь», Протягом минулого дня Сили оборони завдали ударів по загарбниках на лівому березі Дніпра і в районі Кінбурнської коси, виконавши понад 50 вогневих завдань.

Під час удару використовувалися крилаті ракети повітряного й морського базування Х-101, Х-555, “Калібр”, керовані авіаційні ракети Х-59, ударнідрони “Shahed-136/131”.

Українська ППО збила 75 крилатих ракет(Х-101, Х-555, “Калібр”), дві керовані авіаційні ракети Х-59, 10 дронів Shahed-136/131, один БпЛА “Оріон” та один “Орлан-10”.

Зазначається, що окупанти завдалинаймасованіший ракетний удар саме по критичній інфраструктурі України з 24 лютого 2022 року.

У ISW також зазначають, що російські війська виснажують свої запаси високоточних систем озброєння і, ймовірно, будуть змушені сповільнити темпи кампанії обстрілів критично важливої української інфраструктури.

Станом на ранок 17 листопада загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 17.11 орієнтовно склали

Про це заявив президент Володимир Зеленськийу своєму виступі під час панелі «Цифрова трансформація» у межах саміту G20. 

Президент нагадав, що в Україні створено IT-армію, яка перемагає в кіберпросторі. За його словами, найкращі фахівці та компанії України об’єдналися для захисту держави.

«Ми побудували захист державних реєстрів. Ми зберегли цифрову стійкість банків. Завдяки цифровізації можемо швидко організувати соціальні виплати тим, хто постраждав від бойових дій».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Учасники Ставки проаналізували ушкодження, завданні останніми ракетними ударами росіян. Також на засіданні йшла мова про ліквідацію наслідків ворожих атак. Обговорили також захист об’єктів критичної інфраструктури та підвищення ефективності роботи ППО.

Частину терміналів передали пожежним частинам, лікарням, поліції та екстреним службам.

Завдяки першій партії терміналів за добу запустили 5 публічних Wi-Fi точок. Ними вже скористались тисячі херсонців.

Окупаційна влада в Луганську відмовилися відпустити зі «служби» студентів, оскільки більшість із них нібито вже підписали «контракти». За фактом це означає, що ненавчених хлопців і далі будуть використовувати як гарматне м’ясо на передовій.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Делегати 19 із 20 країн на саміті, включно навіть із «дружніми» росії Індією, Туреччиною, Бразилією, а також Саудівською Аравією та Мексикою, відмовилися від офіційних зустрічей із російським міністром.

Цікаво, що Лавров на початку війни прогнозував, що ізолювати росію «неможливо», а за два тижнідо саміту запевняв, що «жодної ізоляції росії немає».

Тепер же рф остаточно перетворилася на світового ізгоя, який підтримує відносини лише із собі подібними режимами. 

«У випадку з Великобританією після висилки 23 російських шпигунів, які видавали себе за дипломатів, ми з міркувань національної безпеки відмовили в більш ніж 100 заявах на отримання дипломатичних віз».

Висилку росіян головний розвідник Великобританії назвав ударом по всій російській шпигунській мережі в Європі. Дані про агентів були передані європейським союзникам, тому «росіянам стало нелегко підтримувати зв’язок» і сигналізувати, що шпигун «висланий із країни А до країни D».

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:

Як повідомляє Reuters, декларацію погодили усі країни-учасниці групи. 

У тексті зазначають, що “більшість країн-членів рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські страждання та погіршує існуючі проблеми у глобальній економіці”.

Крім того, лідери привітали продовження роботи “зернового коридору” через Чорне море. 

Ухвалення спільної декларації тривалий час було під питанням через значущі відмінності позицій щодо війни росії проти України, зокрема через те, що росія сама поки є членом «двадцятки».

«Ми засуджуємо варварські ракетні удари, які росія завдала у вівторок українськими містами та громадянською інфраструктурою», – йдеться у спільній заяві лідерів G20.

«Велика двадцятка» знову підтвердила підтримку України й українського народу перед російською агресією, а також готовність притягнути росію до відповідальності за її зухвалі напади на українські території навіть у той час, коли G20 проводить зустріч з метою подолання ширших наслідків війни.

Він заявив, що на тлі продовження російських жорстоких атак по цивільних містах України країни-учасниці Контактної групи з питань оборони України готові продовжувати зусилля по підтримці Української держави.

Зокрема Остін зауважив, що надані системи протиповітряної оборони NASAMS продемонстрували стовідсоткову ефективність у перехопленні російських ракет.

За його словами, зусилля контактної групи спрямовані на те, щоб Україна утримувала ініціативу на полі бою.

«У той час як росія продовжує свої безжалісні бомбардування держави доброї волі продовжують підтримку України. Жорстокість росії тільки зміцнює наш опір».

«Захист українського неба – наш пріоритет №1 та тема №1 на “Рамштайн-7”. Разом з нашими партнерами ми працюємо над створенням інтегрованої та ешелонованої системи ППО. Ми готуємось до зими на полі бою. Дякую міністру оборони США Ллойду Остіну за керівництво міжнародною коаліцією проти зла».

Зокрема йдеться про направлення в Україну систем протиповітряної оборони, але з міркувань безпеки не називають, які саме.

Загальна вартість пакета – 720 мільйонів шведських крон ($60 млн).

Окрім зенітних комплексів, він включає автомобілі підвищеної прохідності, зимове спорядження та засоби захисту, а також намети.

«У відповідь на неодноразові атаки росії на українську цивільну енергетичну інфраструктуру Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини забезпечує негайну екстрену допомогу в розмірі 1 млн євро, яку буде внесено до Фонду енергетичної підтримки України», – йдеться у повідомленні посольстваНімеччини.

Навчання проходитимуть у п’ять змін, у кожній з яких буде задіяно до 800 військовослужбовців. Вони відбудуться до кінця 2023 року.

Одне з положень резолюції «визначає чинний російський режим терористичним, згідно з резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи».

У документі засуджують російські псевдореферендуми на окупованих територіях для легітимізації їхнього “приєднання” до рф ісистематичні ракетні удари по українській цивільній інфраструктурі. 

Допомога Україні, про яку просить Білий дім, охоплює:

Exit mobile version