ЗСУ знищили ще 780 окупантів і 15 танків – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 9 листопада

Триває 259 день боротьби українського народу проти повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю. Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони України на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

ЗСУ знищили ще 780 окупантів і 15 танків – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 9 листопада

Протягом минулої доби противник завдав 7 ракетних та 32 авіаційних удари, здійснив понад 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Ударів російських окупантів зазнали райони понад 35 населених пунктів Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, за минулу добу наші захисники ввідбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка і Новоселівське Луганської області та Бахмут, Бахмутське, Білогорівка, Веселе, Кліщіївка, Майорськ, Новомихайлівка, Опитне, Павлівка, Первомайське, Соледар і Яковлівка на Донеччині.

Станом на ранок 9 листопада загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 09.11 орієнтовно склали

У ГУР кажуть, що деякі деталі збитих іранських дронів виготовили після 24 лютого.

На одному з дронів не знайшли жодних російських елементів: камера з Японії, лазерний дальномір – китайський, авіаційна бомба іранського виробництва.

Зараз українські фахівці вивчають шляхипостачання іноземних комплектуючих до іранських БПЛА. Крім того, серійні номери й дані про виробників окремих деталей були передані країнам-партнерам.

Учора вдалося повернути тіла 38 загиблих українських захисників. Усі вони будуть поховані з дотриманням відповідних військових почестей.

Загалом від початку роботи вдалося повернути тіла 663 загиблих.

Публічно рф не визнає серйозні втрати у війні, однак родичі та близькі загиблих почали масово публікувати в соцмережах звернення до російської влади й заклики про допомогу в пошуку людей, які «не виходять на зв’язок». 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

«Це велика честь – бути відзначеним медаллю Свободи, яку під час свого візиту у Київ передали мені сенатори Кріс Кунс і Роб Портман. Ця нагорода справді відображає, як і за що бореться український народ».

Глава держави подякував за підтримку президенту США Джо Байдену, обом партіям Конгресу і кожному американцю.

«Знайте, що ви підтримуєте не просто державу чи лідера, а мільйони людей, які так само, як і ви, цінують свободу».

Участь у цьому заході глави нашої держави свідчить про ту значну увагу, яку весь світ сьогодні приділяє Україні. Водночас це є підтвердженням надзвичайно важливої ролі нашої Батьківщини у глобальних процесах. 

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, наразі в Україні отримують субсидії майже 2,5 млн домогосподарств. Зараз люди продовжують звертатися по допомогу від держави.

«Середній розмір субсидії прогнозовано складе близько 1800 грн на місяць. У бюджеті як на цей, так і на наступний рік достатньо коштів, аби підтримати найбільш вразливі верстви населення та надати необхідний обсяг допомоги у вигляді субсидій».

Прем’єр також поінформував, що станом на сьогодні Україна має в запасах 14,6 млрд кубічних метрів газу, з них 98% – це український газ.

Наразі майже 60% усіх об’єктів по країні вже підключені до тепла. Південні регіони підключають повільніше, але цей процес там теж розпочато. У п’яти областях рівень підключення до тепла становить більш ніж 85%, а ще у двох регіонах він уже сягнув 100%.

Крім того, закуповується резервне обладнання, готуються додаткові пункти обігріву, активно ведуться перемовини з міжнародними партнерами про доставку в Україну необхідного обладнання й техніки, аби швидко відремонтувати пошкодження.

Йдеться про газогенератори, електричні двигуни, електрогенератори, установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі, обігрівачі.

За даними профільного міністерства, посіяно 3,6 млн га пшениці (91%), 568 тис. га ячменю (84%) та 79 тис. га жита (92%).

Завершили сівбу озимих зернових у Вінницькій, Волинській, Київській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Близькі до завершення – Житомирщина, Полтавщина, Хмельниччина та Чернігівщина.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Фактично йдеться про лайнери, які росія вкрала й відмовилася повертати власникам з інших країн.

Через необхідність облітати Туреччину зросте тривалість рейсів російських авіакомпаній. 

Експерти Кільського інституту світової економіки проаналізували експортні потоки з 57 країн до росії. Як виявилося, у червні-серпні 2022 р. середньомісячне падіння поставок склало 24% порівняно з літом 2021 р. У грошах це близько $4,5 млрд на місяць.

На вході в кримські бухти встановили бонові загородження, заховавши за ними свої бойові судна. Водночас підводні човни були відправлені на базу в Новоросійську.

росія де-факто більше не має військових активів у Чорному морі, каже дослідник Близькосхідного інституту в Стамбулі Йорюк Ішик.

Якщо на початку війни певні сили контролювали захід чорноморського басейну, то тепер немає нічого, констатує він: 

«Командири Чорноморського флоту звільнені. Вони не можуть вивести свої кораблі».

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:

Передбачається, що перший транш наша держава отримає вже в січні наступного року.

Зокрема йдеться про те, що Рим готовий надати Україні різні системи протиповітряної оборони, включаючи франко-італійські ЗРК середньої дальності SAMP/T і італійські Aspide, а також переносні ракети Stinger.

Наразі невідомо, скільки систем зможе запропонувати Італія та коли така партія може бути доставлена.

Пристрої були куплені за гроші, зібрані у рамках кампанії AŠ ESU UKRAINA.

Раніше міська рада Риги ухвалила рішення про виділення 200 тисяч євро для забезпечення електро- і теплопостачання цивільного населення України – це переважно забезпечення обігрівачами і дизель-генераторами.

Exit mobile version