27 травня відзначають День екстреної медичної допомоги. Православні віряни згадують священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського і мученицю Феодору. У народі день прозвали Федорин. Про прикмети й традиції дня розповідає Proslav.
Яке церковне свято 27 червня
27 травня за новим календарним стилем відзначають день пам’яті священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського.
Він жив у місті Сардіс, що на території сучасної Туреччини, у III столітті і був місцевим єпископом. Ферапонт проповідував християнську віру і хрестив багатьох язичників-еллінів. Коли правитель Юліан дізнався про це, він наказав кинути єпископа до темниці, де його морили голодом і спрагою. Незважаючи на муки, Ферапонт залишався непохитним у своїй вірі. Після цього його почали катувати, і він помер мученицькою смертю. На місці його смерті виросли великі дерева, які, за переказами, мали зцілювальні властивості.
27 травня за новим стилем згадують також мученицю Феодору, яка жила в III-IV століттях в Олександрії. Це були часи правління імператора Діоклетіана, який сам був язичником і влаштовував гоніння на християн. Феодору, як християнку, привели до нього на суд і зажадали, щоб вона відмовилася від віри. Коли Феодора відмовилася, то її спровадили в блудний дім. Честь дівчини врятував воїн Дідім – він захистив її і віддав їй свій одяг. За це його відправили на страту – Феодора пішла разом із ним.
Що можна робити 27 травня
Святому Ферапонту моляться про зцілення духовне і фізичне. У святої Феодори просять сімейного благополуччя.
Бажано сьогодні слід говорити тільки у справі – це принесе користь і вбереже від чуток. Доброю прикметою вважається помирити тих, хто свариться.
За старих часів цього дня задобрювали домовика і залучали в дім достаток і фінанси: ставили в затишному місці чашку або тарілку і кидали в неї кілька монет.
Що не можна робити 27 травня
Сьогодні слід не допускати лихослів’я, образ, жадібності, заздрості. А особливо чуток і пліток – свята Феодора їх не терпить.
За народними прикметами порожні розмови можуть призвести до розладу в сім’ї, навіть казали: «На Федору – не виносьте з хати сору». З цієї ж причини не радять цього дня прибирати в будинку, особливо підмітати – погана прикмета, яка може призвести до сімейних сварок і негараздів.
Народні прикмети і традиції на 27 травня
У Федорин День прикмети в основному пов’язані з погодою:
- зранку душно – чекай дощу;
- роси багато зранку – день буде ясний;
- вранці – до ясного дня;
- туман випав – буде багато грибів;
Вважається, що яка погода цього дня – така буде й осінь.
Іменини 27 травня
27 травня іменини святкують: Іван, Анастасія.
Талісманом людини, народженої 27 травня є аметист. Напівдорогоцінний камінь насиченого фіолетового кольору. Здавна аметист вважали символом богів, йому приписували чимало магічних властивостей. Зокрема, вважали, що він захищає від алкоголю.
Яке свято 27 травня в Україні та світі
В Україні і світі святкують Міжнародний день маркетингу. Це глобальне свято, яке вшановує життєво важливу роль маркетингу у налагодженні зв’язків між бізнесом і споживачами та стимулюванні суспільних змін. У цей день також відзначається день народження Філіпа Котлера, якого часто називають батьком сучасного маркетингу, чиї інноваційні теорії глибоко сформували маркетинговий простір.
День екстреної медичної допомоги. Це день, коли ми віддаємо шану лікарям невідкладної медичної допомоги, медсестрам, фельдшерам, реаніматологам та іншим медичним працівникам, які невтомно працюють, щоб надати невідкладну та життєво необхідну допомогу в критичних ситуаціях.
Він відзначає початок екстреної медицини в Європі, коли в Лондоні був підписаний акт Європейського товариства екстреної медицини з метою створення моделі системи, щоб надати кожному громадянину Європи професійну, компетентну і, перш за все, своєчасну реакцію на будь-який гострий стан, що загрожує життю чи здоров’ю.
День захисту від Сонця. Свято відзначають щороку напередодні спекотних літніх днів та відпусток. Цей день інформує людей про важливість використання сонцезахисного крему для захисту себе та дітей від небезпечного ультрафіолетового випромінювання.
День народження скотчу. Саме цього дня 1930 року Річард Дрю, працюючи лабораторним техніком у компанії Minnesota Mining and Manufacturing, яка спеціалізувалася на виробництві наждачного паперу, розробив першу стрічку на целофановій основі з каучуку, смол та олій. Цей винахід став незамінним у багатьох сферах життя і приніс своєму творцю значний капітал.
Нагадаємо, прогноз погоди по Київщині на 27 травня.