5 корисних порад, які допоможуть вам після безсонної ночі

Ворожі російські обстріли та чи не щоденні повітряні тривоги, безперечно, додали українцям безсонних ночей. Що робити, якщо на ранок ви почуваєтеся втомленими та розбитими, розповіли у МОЗ, передає Proslav.

1. Сніданок

Фізіологічною реакцією на брак сну є посилена тривожність і бажання солодкої та жирної їжі. Однак пам’ятайте, що солоденьке не додасть вам бадьорості, а навпаки – посилить сонливість.

Це відбувається тому, що нашому мозку, а саме – в гіпоталамусі, є нейрони, які виділяють молекулу нейропептид орексин. Коли орексину мало, люди буквально засинають на ходу та страждають на ожиріння. Натомість збільшення кількості орексину в крові сприяє бадьорості та схудненню.

Окрім орексину, у цих процесах залучені і інші гормони та чинники. Та саме в контексті сніданку після безсонної ночі діє таке правило: багато цукру – менше орексину. А от білкова їжа активує нейрони, які його утворюють, і кількість орексину більшає.

Так, круасан чи оладки на сніданок краще замінити яєчнею, відбивною з гречкою або не солодкою сирною запіканкою. Перекусити можна горіхами та фруктами.

2. Кава

Після безсонної ночі дуже хочеться отримати заряд швидкої енергії. Для багатьох людей рятівником в такій ситуації стає кава. Одна-дві чашки еспресо чи капучино дійсно додадуть енергії. А от від більшої кількості кави краще відмовитись. Великі дози кофеїну можуть викликати тривожність або нервозність.

3. Денний сон

Якщо ви маєте таку можливість, щоб відновити сили, можете подрімати вдень 20-30 хвилин. Але не довше. Адже організм може ввійти у фазу глибокого сну, і після пробудження ви почуватиметесь сонними і розбитими. Також не варто засинати після 14:00 – це може порушити нічний сон.

Найкраще прилягти одразу після випитої чашки кави – кофеїн починає діяти приблизно через пів години. За цей час ви встигнете заснути, прокинутися і відчути бажаний ефект.

4. Прогулянка на свіжому повітрі

Рух стимулюватиме активність мозку, а сонячне світло посилатиме на сітківку ока сигнали про те, що зараз день – час бадьорості та активності, і організм блокуватиме вироблення гормону сну мелатоніну.

Важкі та інтенсивні тренування краще відкласти на ті дні, коли ви добре висипатиметесь. Адже вони ще більше виснажуватимуть і без того втомлений організм. Крім того, у такому стані ви гірше контролюватимете своє тіло і можете травмуватися.

Також після безсонної ночі рекомендується відмовитись від керування автомобілем чи мотоциклом. Якщо це неможливо – будьте дуже уважним і обережним, дотримуйтеся швидкісного режиму та безпечної дистанції.

5. Поблажливість до себе

Брак сну значно знижує працездатність, уважність, пильність, а також погіршує контроль над імпульсами та бажаннями, що робить нас менш раціональними.

У такому стані виконати свою роботу якісно на 100% неможливо. Тому не намагайтеся витиснути з себе максимум. Поговоріть із керівництвом або працедавцем, відкладіть складні завдання на завтра чи скоротіть робочий день. Керівники – теж люди, і якщо вони перебувають в Україні, то ймовірно їм не доведеться нічого довго пояснювати.

Про 7 речей, на які варто звернути увагу молодим батькам, читайте в матеріалі Proslav.

Exit mobile version