У вівторок, 21 січня, відбулося перше засідання виконавчого комітету Переяславської міської ради у 2025 році. Основні рішення, які ухвалили цього дня, передає Proslav.
Про накопичення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в межах Переяславської громади
«На початку кожного року ми затверджуємо рішення про накопичення та використання матеріального резерву місцевого значення у разі надзвичайних ситуацій. Цього разу до переліку додаємо протигази на суму 40 тис грн. Але це лише програма без фінансування. Тобто, ще будемо вивчати дане питання, оскільки згідно норм нової Постанови Кабміну ми повинні забезпечити протигазами усе непрацююче населення громади», – доповіла заступниця міського голови, керуюча справами виконкому Тетяна Гич.
У відповідь на запитання члена виконкому Анатолія Фесенка, Тетяна Олексіївна зазначила, що у матеріальному резерві наразі наявні шифер, деревина та інші матеріали, які слугуватимуть для оперативного реагування на надзвичайні ситуації.
Про схвалення внесення змін до Програми цільового забезпечення заходів з виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, функціонування системи військового мобілізаційної підготовки та мобілізації в межах території Переяславської громади
У межах програми виділяють 98 тис грн на придбання марок та конвертів для 1-го відділу Бориспільського ТЦК та СП.
Про схвалення Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Переяславської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
«Дана програма передбачає утвердження української мови як основної мови спілкування; спрямована на те, щоб кожен із жителів громади міг розвивати свої комунікативні навички; утвердження української мови як спільної мови користування в усіх державних установах», – доповіла Оксана Серафимівна.
Заступниця міського голови розповіла, що дана програма створена працівниками відділу культури спільно з фахівцями відділів освіти та з питань фізичної культури, молоді, спорту та охорони здоров’я.
«Звичайно, що заходи програми у освітніх та дошкільних закладів спрямовані на утвердження української мови та її збереження. Це передбачено й навчальними програмами кожного закладу та кожної установи», – додала пані Степаненко.
Про схвалення Програми для кривдників в Переяславській громаді на 2025-2027 роки
«Програма спрямована на роботу з людьми, які, на жаль, завдали фізичного чи психологічного насилля у власній родині. Це можуть бути особи як чоловічої, так і жіночої статі. У сучасному світі та європейській практиці є розуміння того, що люди, які це здійснюють, мають певні потреби. Для недопущення порушення прав інших людей у родині й спрямована дана програма», – пояснила Оксана Серафимівна.
Вона додала, що за даною програмою з такими людьми передбачена робота фахівців, які працюють в Центрі соціальних послуг. Ці спеціалісти пройшли спеціальне навчання та отримали відповідні сертифікати.
«Якщо судом буде призначено кривднику пройти дану програму, то відповідно вони звертаються до цього фахівця, який проводитиме з ними різного виду роботи. Це і тренінгові заняття, і консультації, і бесіди», – зазначила заступниця міського голови.
Про затвердження Положення та складу комісії з комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі
«У цьому Положенні є частина не лише про склад комісії, а й про те, які саме потреби передбачені законодавством; які показники для надання соціальних потреб; відповідна шкала з сумою балів для виконання елементарних і різних завдань. Відповідно до цього положення комісія й буде діяти», – розповіла Оксана Степаненко.
До складу комісії увійшли представники міської ради, фахівці соціальних служб Переяславської міської ради, старости старостинських округів Переяславської громади та інші профільні спеціалісти.
«Комісія буде відвідувати, визначати ступінь потреби, надавати пояснення, допомогу людині, яка буде здійснювати цей догляд», – додала заступниця міського голови.
Про затвердження акта №1 від 8 січня 2025 року щодо обстеження майна, що може бути безхазяйним – об’єкта зовнішньої реклами, що знаходиться з лівого боку траси H-08, 54 км, в межах Переяславської громади
«Була нарада з губернатором (очільником області), який дав відповідне доручення – провести інвентаризацію усіх об’єктів, які знаходяться в межах та поза межами населених пунктів. У разі виявлення об’єктів щодо яких відсутні будь-які дозвільні документи, а також такі, які знаходяться у занедбаному стані – надати інформацію. У разі, якщо не вдасться встановити власника – почати відповідну процедуру… У випадку цього об’єкта, було пояснення від колишнього власника, що він йому не потрібен», – доповів головний архітектор Петро Пурденко.
Міський голова Вячеслав Саулко підкреслив, що наразі тільки розпочинається процедура й ніяких подальших дій щодо об’єкта не передбачено.
«Ми тільки починаємо процедуру. Раптом завтра з’явиться власник – він буде зобов’язаний привести об’єкт до належного стану й заключити відповідний договір… На фото ви бачите абсолютно іржавий щит, який ще невідомо чи встановлений в рамках ПДР», – сказав мер Переяслава.
Про внесення змін до складу комісії з питань ведення обліку ВПО, які потребують надання житлового приміщення для тимчасового проживання з фонду житла, призначеного тимчасового проживання ВПО в Переяславський громаді
До міської ради звернулися представники БФ «Рокада» з проханням замінити їхніх працівників у складі даної комісії. Замість Христини Бірюліної та Дмитра Шнуркова вводяться Віта Семенцова та Світлана Сергієнко.
Нагадаємо, у Переяславській громаді затвердили місця, де засуджені до громадських робіт відбуватимуть покарання. Детальніше – за посиланням.