Нацбанк вирішив не продовжувати обмеження у 150 тис грн на карткові перекази. Про причини такого рішення передає Proslav з посиланням на «Бізнес Цензор».

НБУ: обмеження на карткові перекази у 150 тис грн скасовано
Національний банк скасував регуляторні обмеження у розмірі 150 000 грн на місяць для вихідних переказів (P2P, C2С) за всіма рахунками фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.
«Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму. Короткострокова тенденція до стрімкого зростання кількості відкритих платіжних карток, яка фіксувалася у вересні-жовтні минулого року, також припинилася», – пояснили в НБУ.
В установі підкреслили, що попередні обмеження стимулювали напрацювання комплексних рішень, спрямованих на мінімізацію використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності.
Регулювання платіжного законодавства
Окрім цього, почав діяти закон №3994-ІХ щодо удосконалення функцій НБУ з регулювання ринків фінпослуг, який збільшує штрафи за порушення платіжного законодавства.
Також за ініціативи банківських асоціацій було укладено Меморандум щодо прозорості роботи ринку платіжних послуг. До нього долучилася більшість банків, що обслуговують роздрібних клієнтів.
Документ передбачає ще жорсткіші обмеження, ніж раніше встановлені НБУ:
- З 1 лютого 2025 року місячний ліміт операцій для клієнтів із високим рівнем ризику без підтверджених доходів становитиме 50 тис грн;
- Для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику обмеження складе 150 тис грн на місяць;
- З 1 червня його буде зменшено до 100 тис грн.
Крім того, НБУ розробив концепцію реєстру осіб, чиї платіжні операції потребують посиленого контролю. Відповідна пропозиція буде направлена до профільного комітету Верховної Ради України для розгляду у квітні.
«Національний банк і далі моніторитиме ситуацію та працюватиме над іншими ініціативами, які посилять ефективність боротьби зі злочинними схемами за участю дропів, а також за потреби вживатиме додаткових заходів відповідно до свого регуляторного мандата», – підкреслює регулятор.
Тим часом Ощадбанк впроваджує нові заходи автентифікації для захисту клієнтів від шахрайства.