Народні депутати України хочуть заборонити російську музику на радіо та телебаченні. Відповідний законопроєкт зареєстрували У Верховній Раді 11 квітня. Про це повідомляє«Детектор медіа».
Документом пропонується внести зміни до статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і запровадити квоту 50% музичних творів українською мовою для радіостанцій та музичних телеканалів. Також пропонується доповнити закон новою статею, що передбачає заборону відтворення музики російського походження.
Обмеження, якщо законопроєкт приймуть, введуть до закінчення війни, зокрема до звільнення всіх окупованих українських територій.
Під російською музикою маються на увазі всі аудіовізуальні твори громадян та резидентів держави-агресора. У разі ухвалення змін до законодавства цю музику не можна буде вмикати:
– на радіо і телебаченні,
– в розважальних закладах,
– у громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників),
– в закладах освіти,
– в закладах культури та відпочинку,
– у готельному та ресторанному бізнесі;
– у кінотеатрах,
– в громадському просторі тощо.
«Події останніх років прямо вказують на зв’язок між обсягом використання української мови в публічному просторі і рівнем сепаратистських настроїв населення, сприйняття ним інформаційних атак і маніпуляцій з боку Росії. Особливо важливим є поширення української мови в ефірі музичних радіостанції, оскільки їх слухацькою аудиторією є переважно молоді люди.
Ми вже переконались остаточно, що російські фільми та музика несуть ядовиті програми поведінки, отруєні цінності та садистські меседжі. По-іншому не можна пояснити поведінку недолюдків-окупантів, які виросли під впливом цієї культури та влаштували звірські розстріли мирних громадян та мародерства в наших містах.
У зв’язку з цим вважаємо, що необхідно назавжди припинити трансляцію російських серіалів та фільмів, крім того вилучити зі свого ефіру музику російського походження», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.
Раніше ми розповідали вам про те, що українське експертне середовище визначилося з рекомендаційним листом безпечних месенджерів для особистого та професійного спілкування.