БОЙОВІ ДІЇ
Оборонці України успішно протистоять повномасштабному вторгненню російських окупантів і з кожним днем наближають нашу перемогу – знищують ворога та його техніку, витісняють окупантів із нашої землі. Українські дипломати в усьому світі домагаються запровадження нових санкцій проти рф та ізоляції людоїдського режиму путіна. Кожен українець на своєму рівні докладає зусилля для того, щоб вигнати загарбників з нашої Батьківщини.
Північні райони України вже звільнено, але російська війська зосереджують свої сили на сході, продовжують утримувати Маріуполь у блокаді, а частину Херсонщини, деякі міста Запоріжжя, Донеччини й Луганщини – в окупації.
Кожного дня ЗСУ крок за кроком просувається вперед. Локальні операції приносять результати й російські військові знову і знову потрапляють у засідки: наша артилерія та авіація завдає ударів по колонах, які не встигають вийти на задані пункти.
Із наближенням тепла в Україні активізувалася партизанська війна на тимчасово окупованих росіянами територіях.
Як повідомляє українська розвідка, тільки в Мелітополі невідомі патріоти з 20 березня по 12 квітня вночі ліквідували близько 70 загарбників, зокрема й кадировців.
Причина смерті нічних патрульних під час комендантського часу – ножові та вогнепальні поранення.
Офіс Генерального прокурора станом на 14 квітня задокументував 6492 злочини окупантів, вчинені у період повномасштабного вторгнення рф. Ворог здійснив 2941 злочин проти національної безпеки і вбив 197 дітей.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Україна сьогодні стала центром світової політики й це майже щодня підтверджують провідні політичні діячі, чиновники та дипломати з різних держав.
Кожен політик розуміє, що саме у нас сьогодні твориться світова історія, і кожен далекоглядний діяч хоче бути причетним до цього процесу.
Незважаючи на війну, до нас приїжджають, нам допомагають і нас підтримують.
- Росія не планує зупинятися на Україні. І російська пропаганда відкрито заявляє, що Європа є «наступною логічною метою» після України. Тому або Захід допоможе Україні зупинити путіна зараз, або путін продовжить розширювати свою імперію.
- За жахливими подіями війни для багатьох українців залишився майже непоміченим той факт, що наша держава успішно пройшла опалювальний сезон.
За підсумками Україна має 9 млрд кубів газу у сховищах, а також 1 млн тонн вугілля на складах. Уже розпочалися роботи з підготовки до наступного опалювального сезону.
Українська влада обіцяла успішне проходження зимового періоду без підвищення тарифів, і повністю виконала свою обіцянку! Жодні прогнози політиканів, які озвучували різноманітні апокаліптичні сценарії, не справдилися. Ми змогли витримати газовий шантаж з боку росії, не повелися на заклики проплачених нею провокаторів, тож і надалі зможемо разом іти до повної перемоги над окупантом.
- Україна має бути забезпечена продовольством, тому уряд створив максимально комфортні умови для українських аграріїв. Як наслідок – посівна кампанія попри війну почалася вчасно і сьогодні в цьому процесі вже всі області України, окрім Луганської.
Аграріям уже надали пільгове фінансування на 3,5 млрд грн, також ухвалено рішення про максимальне спрощення реєстрації сільгосптехніки.
- Влада оперативно відновлює транспортне сполучення на всіх звільнених від окупантів територіях.
На Харківщині з доріг прибирають знищену ворожу техніку, проводять ямковий ремонт. Пріоритет надається тим шляхам, де пролягають евакуаційні маршрути з регіону.
На Чернігівщині також розчищають дороги та зводять тимчасові мости поряд зі зруйнованими.
На Київщині триває очищення міст Буча, Ірпінь, Гостомель, трас на Чоп та Ковель
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Санкції позбавляють росію основного джерела прибутків – грошей за газ і нафту. Цивілізовані країни не хочуть оплачувати розв’язане путіним кровопролиття в Україні та відмовляються від нових контрактів з рф.
Найбільший у світі незалежний нафтотрейдер Vitol Group має намір припинити торгувати російською нафтою до кінця 2022 року.
Індійська державна компанія Indian Oil Corporation виключила російську нафту з тендеру на закупку сировини для своїх НПЗ.
Міжнародне енергетичне агентство (MEA) прогнозує, що падіння видобутку нафти в росії у квітні становитиме 1,5 млн барелів на добу, у травні – 3 млн барелів.
Як стверджу.ть експерти, зараз видобуток нафти й газу в росії впав до найнижчого рівня з літа 2020 року.
Водночас понад 30 країн світу погодилися виділити 60 мільйонів барелів нафти з власних резервів, аби подолати зростання цін, яке спричинила росія нападом на Україну.
- Економіка російської федерації продовжує падіння. Два десятиліття путінський режим розповідав своїм громадянам про «вставаніє с колєн», імпортозаміщення та самодостатність, а насправді виявилося, що російська економіка з кожним роком втрачала своє й інтегрувалася у світову. Саме тому після запровадження санкцій окремі великі галузі відчувають серйозні проблеми без імпортних матеріалів:
- поліграфічний бізнес у росії піднімає ціни на свої послуги, оскільки друкарні скаржаться на дефіцит фарб і якісного паперу. Європейські виробники вже зупиняють постачання, а китайські аналоги значно дорожчі. Очікується, що до кінця липня друкарні стануть.
- харчова промисловість стикнулася з дефіцитом харчових фосфатів, які на 95%завозяться з-за кордону. Це може призвести до подорожчання продуктів харчування та погіршення їхньої якості;
- через заборону ЄС на постачання в росію лакофарбових матеріалів виникли проблеми з фарбуванням авто на заводах у рф;
- Аргентина й Чилі призупинили постачання в росію літієвої руди. Літій не видобувається в рф, але його сполуки та сплави критично необхідні для багатьох галузей – автопрому, авіабудування, металургії, мікроелектроніки, хімії тощо.
- Через санкції в росії суттєво змінилися вантажопотоки й тепер у простої перебувають понад 150 тис порожніх залізничних вагонів. У Мінтрансі рф скаржаться, що такий масштабний простій ускладнює рух завантажених вагонів.
- Сьогодні з ринку рф пішли практично всі телекомунікаційні компанії. Наявного ресурсу обладнання вистачить на 4-6 місяців, після чого почнуться технічні відмови, аварії та порушення стабільності роботи мереж. За прогнозами експертів, через рік цю галузь у рф чекає техногенний колапс.
- Рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг золотодобувної компанії Petropavlovsk до «вибіркового дефолту» та відкликало його.
- На фоні тотального падіння економіки та краху планів у війні з Україною путінський режим вирішив робити те, що йому вдається найкраще – дурити свій народ, запустивши на повну маховик пропаганди.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Велика Британія розширює свої санкції проти росії. До санкційного списку внесено ще 206 російських фізичних і юридичних осіб, туди ж потрапив і затриманий напередодні в Україні Віктор Медведчук.
- Швейцарія схвалила останній пакет санкцій ЄС проти росії та Білорусі за агресію проти України.
- Російське керівництво розраховувало на розкол у НАТО, розкол у ЄС, розкол у світі, однак усі ці плани провалилися, а довкола України гуртується весь світ.
- Рада Європейського Союзу затвердила виділення третього траншу у розмірі 500 млн євро з Європейського фонду миру на поставку озброєння Україні.
- Парламент Німеччини підтримав постачання Україні важкої військової техніки.
- Сполучені штати планують оголосити про додаткову військову допомогу Україні на суму 750 млн дол.
- Російські олігархи та багатії з найближчого оточення путіна не зможуть заховати награбоване за кордоном. Цивілізовані країни долучаються до санкцій і шукають активи цих людей.
- Франція опублікувала детальний список російських активів на суму 23,7 млрд євро, заморожених через вторгнення росії в Україну.
- Нідерланди заморозили близько 600 млн євро російських активів: правоохоронні органи перевіряють, чи є ще компанії чи особи, чиє майно можна заморозити.
- Уряд Нідерландів заявив, що загалом заарештував російських 20 яхт, із них 14 на стадії будівництва, ще дві – на складі, а 4 – на ремонті.
- У Дубаї через запроваджені санкції проти росії застрягли десятки літаків російських олігархів і пов’язаних з ними осіб. Ці повітряні судна заборонено страхувати й обслуговувати, тому літаки не можуть вилетіти.
- Понад 7 млрд до, що належать Роману Абрамовичу, були заморожені владою в офшорній зоні острову Джерсі. Крім того, правоохоронці провели обшук у приміщенні, яке може бути пов’язане з олігархом.
- Президент України Володимир Зеленський сьогодні звернувся до парламенту Естонії й закликав ЄС знайти інструменти, які могли б зупинити депортацію українців до Росії.