Російсько-українська війна за 8 років зачепила усі сфери життя українців і можна точно сказати, що немає такої сім’ї хто б не мав знайомого, сусіда або члена родини, хто б не був спочатку учасником АТО/ООС, а від 24 лютого не став у стрій до захисту Батьківщини.
Наші українські жінки на рівні з чоловіками дають бій окупанту і продовжують звільняти населені пункти по всій Україні.
За останні шість років кількість жінок у складі ЗСУ збільшилась майже вдвічі й, за даними за 2021 рік, становить майже 57 тисяч.
За словами радниці Головнокомандувача Збройних Сил України з гендерних питань Вікторії Арнаутової, серед головних чинників цього феномену — бойові дії на сході України та суттєві зрушення в законодавстві, які дозволили жінкам повніше реалізувати себе в захисті країни від агресора.
Так, у 2013 році військову службу відбували 16 557 жінок, у 2020 році їхня кількість становила 29 754, а на початку 2021 року в ЗСУ кількість жінок-військових становила 22,8% від загальної кількості – майже 57 тисяч.
Цей показник набагато вищий, ніж у сусідній Польщі (7,5%), а також США (16%) та Німеччини (12%). Лише деякі країни приймають до збройних сил чоловіків та жінок на рівних умовах, наприклад Норвегія та Швеція, мають аналогічний або вищий рівень представництва жінок у своїх військах.
Команда proSLAV бажає усім нашим захисникам і захисницям перебити усіх орків і якнайшвидше повернутись додому цілими та неушкодженими. Ми пишаємось усіма вами!